منو سایت

Arzindza آیا قیمت سولانا صفر خواهد شد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arzindza آیا قیمت سولانا صفر خواهد شد؟

سولانا از زمان فروپاشی صرافی FTX در سقوط آزاد بوده است و به دلیل FUD (ترس، عدم اطمینان و شک) پیرامون اکوسیستم و پیوندهای آن با صرافی شکست خورده ارزهای دیجیتال FTX قادر به حرکت به سمت بالا نیست. طبق اخبار اخیر، Solana Native Token (SOL) از روزی که FTX از فهرست خارج شد، 51.14 درصد کاهش یافته است.

سولانا، مرده یا زنده؟

وضعیت فعلی می تواند برای سرمایه گذاران کمی گیج کننده باشد. طبق داده‌های CoinGecko، این توکن در 24 ساعت گذشته 5.4 درصد افزایش یافته است که می‌تواند نشانه‌ای از چرخش در تمایل سرمایه‌گذاران باشد. با این حال، FUD هنوز در اطراف این اکوسیستم فراوان است.

در 15 دسامبر، مساری مروری بر اکوسیستم سولانا منتشر کرد. اساس این بررسی این بود که سولانا حتی پس از فروپاشی بورس Sam Benkman-Fried (SBF) هنوز یک اکوسیستم پایدار است. با این حال، اطلاعات اخیر در مورد احساسات سولانا نشان می دهد که ممکن است این ارز دیجیتال قبلاً مرده باشد.

قابل توجه ترین داده های زنجیره ای برای Solana، کاهش قابل توجه فعالیت توسعه دهندگان با وجود پروژه های زیادی است که در اکوسیستم در حال توسعه هستند. اگرچه نمی توان گفت که سولانا کاملاً مرده یا نزدیک به پایان است. اما می توان گفت که این اکوسیستم به دلیل ارتباط نزدیکی که با صرافی FTX دارد سعی در زنده نگه داشتن خود دارد.

تحلیل سولانا

FUD مخفف ترس، عدم اطمینان و شک است

آینده SOL چگونه خواهد بود؟

به نظر می رسد با توجه به اتفاقاتی که در هفته های اخیر به دلیل برخی اخبار مهم اقتصاد کلان از جمله موج تعدیل مشاغل و ورشکستگی شرکت های بزرگ ارزهای دیجیتال رخ داده است، در حال حاضر احساسات جامعه ارزهای دیجیتال بسیار نزولی به نظر می رسد. یک متخصص رمزارز (XMaximist@) در توییتر نوشت:

به همه کسانی که اتریوم را در سال 2018 با قیمت 88 دلار فروختند و به همه کسانی که SOL زیر 10 دلار می‌فروشند! اصول اساسی تغییر نکرده است و سولانا FTX نیست!

برخی دیگر، با اسنادی که نشان می دهد SBF از رقبای سولانا حمایت می کند، تلاش می کنند این ادعا را که سولانا تنها با کمک پول های کثیف بانکمن-فرید شناخته شده است را رد کنند.

قیمت شور

نمودار ارزش بازار سولانا

با این حال، حرکت قیمت SOL منعکس کننده احساسات سرمایه گذاران در مورد توکن است. ترس، عدم اطمینان و شک:

ترس از اینکه اکوسیستم به ناچار مسیر FTX را دنبال کند. عدم اطمینان و تردید در مورد آنچه که سال 2023 برای سولانا به ارمغان خواهد آورد. با این حال، با نزدیک شدن به چندین پیشرفت بزرگ مانند Solana Pay و راه‌اندازی تلفن همراه این شرکت، می‌توانیم شاهد باشیم که سال 2023 به بخش بزرگی از بهبود سولانا یا کاتالیزور دیگری برای سقوط آن تبدیل شود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.