منو سایت

Arzindja IOTX چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arzindja IOTX چیست؟

معرفی شبکه Aiotex

IoTeX یک توکن مبتنی بر اتریوم است که شبکه IoTeX را تقویت می‌کند، پلتفرمی که هدف آن اتصال دستگاه‌های IoT (مانند دوربین‌ها، حسگرها و سایر دستگاه‌های متصل به اینترنت) و برنامه‌های غیرمتمرکز است. امروزه دستگاه های اینترنت اشیا به سرعت در حال ظهور هستند و انتظار می رود در سال 2022 به 18 میلیارد دستگاه افزایش یابد. با این حال، بیشتر پلت فرم های اینترنت اشیا امروزی متمرکز هستند، نمی توانند مقیاس شوند، هزینه های عملیاتی و مسائل حریم خصوصی بالایی دارند. از آنجایی که دستگاه‌های هوشمند اینترنت اشیا نحوه تعامل افراد را در دنیای مدرن تغییر داده‌اند، هدف IoTex ایجاد اکوسیستمی است که در آن افراد و دستگاه‌ها (ماشین‌ها) بتوانند با استفاده از اراده آزاد خود بدون نگرانی در مورد امنیت یا اعتماد با یکدیگر تعامل داشته باشند. مشوق های اقتصادی داشته باشند و از آنها بهره مند شوند. دستگاه های هوشمند اشتراک گذاری داده ها را آسان و سریع کرده اند. آیوتکس در تلاش است تا پلتفرمی ایجاد کند که در آن مشاغل و افراد بتوانند صاحب دستگاه های خود شوند و از داده های خود ارزش ایجاد کنند.

تیم Ayotex متشکل از بیش از 30 مهندس، دانشمند، محقق و اپراتور از گوگل، متا، اوبر، بوش و غیره است. آیوتکس به طور جمعی توسط یک شبکه غیرمتمرکز از کاربران، توسعه دهندگان و شرکت ها مدیریت می شود.

آیوتکس چگونه به وجود آمد

آیوتکس به عنوان یک پلتفرم منبع باز از ابتدا و بدون تغییر عمده (بدون فورک) در سال 2017 تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در سیلیکون ولی است. Rawlen Chai، Guan Guo، Jing Sun و Xinxin Fan بنیانگذاران Aiotex هستند. راولن چای مشاور Bootup Ventures است و قبلاً در اوبر به عنوان رئیس R&D رمزنگاری و مهندسی امنیت کار می کرد. گوان گو قبلا به عنوان دانشمند پژوهشی و مدیر مهندسی در فیس بوک کار می کرد. جینگ سان شریک مدیریتی در اسپارک لند کپیتال است. او همچنین یک سرمایه گذار در Polychain Capital و Ripplenig است. Xingjin Fan قبلا یک مهندس تحقیقات ارشد در تحقیقات و فناوری بوش، آمریکای شمالی بود.

عرضه اولیه سکه آیوتکس (ICO) در فوریه 2018 برگزار شد و هر توکن با قیمت 0.0000125 دلار عرضه شد. این پروژه توانست 14 میلیون دلار در ICO جمع آوری کند. سپس کاغذ سفید آیوتکس در می 2018 منتشر شد. این شرکت پلتفرم خود را در همان سال و شبکه اصلی بلاک چین خود را در سال 2019 راه اندازی کرد.

ویژگی های خاص

Aiotex ستون فقرات غیرمتمرکز اقتصاد ماشینی است که به ماشین‌های مختلف از دستگاه‌های خانگی هوشمند گرفته تا وسایل نقلیه خودران خدمات می‌دهد. برای این منظور، آیوتکس یک بلاک چین سریع و با کارایی بالا سازگار با ماشین مجازی اتریوم یا EVM توسعه و منتشر کرده است که انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری را برای برنامه‌های مختلف فراهم می‌کند. علاوه بر این، میان‌افزار و برنامه‌های غیرمتمرکز در بالای بلاک چین ساخته شده‌اند تا دستگاه‌های مستقل و اوراکل‌های دنیای واقعی را به واقعیت تبدیل کنند.

IOTX یک سکه بومی است که پروتکل اصلی بلاک چین را کنترل می کند در حالی که به عنوان هش از تراکنش های پروتکل بلاک چین استفاده می شود. Burndrop یک طراحی منحصر به فرد مقرون به صرفه است که تورم IOTX را کاهش می دهد و در عین حال تعداد دستگاه های همگام سازی شده توسط IOTX را افزایش می دهد.

آیوتکس چگونه کار می کند؟

آیوتکس مکانیسم های مختلفی دارد که حریم خصوصی کاربران و تراکنش ها را تضمین می کند. برخی از اینها امضاهای حلقه و کدهای پرداخت قابل اعتماد هستند که آدرس گیرنده تراکنش را پنهان می کنند.

از نظر معماری، IOTEX از دو لایه فناوری اصلی تشکیل شده است:

بلاک چین: طبق این پلتفرم، بلاک چین آیوتکس یکی از سریع ترین بلاک چین ها در صنعت است. بلاک چین آیوتکس می تواند یک بلوک را در پنج ثانیه در مقایسه با میانگین سایر شبکه ها که 17.49 ثانیه است، نهایی کند. این پلتفرم ادعا می کند که بلاک چین آنها از سال 2019 بدون نقص کار می کند.

هویت غیرمتمرکز (DID): از یک طرف، جایی که پلتفرم‌های سنتی یک هویت غیرمتمرکز را فقط برای افراد ایجاد می‌کنند، آیوتکس یک هویت غیرمتمرکز هم برای افراد و هم برای دستگاه‌ها ایجاد می‌کند. این هویت‌ها قابلیت همکاری دارند زیرا در همه پلتفرم‌ها استاندارد شده‌اند. هدف Aiotex با استفاده از این فناوری ایجاد یک تعامل یکپارچه بین انسان و ماشین است.

از آنجایی که IOTEX هویت دستگاه را ارائه می‌کند، هم افراد و هم دستگاه‌ها می‌توانند پرداخت‌ها را انجام دهند و هزینه خدمات را دریافت کنند. در Aiotex، حتی ماشین‌ها به کیف پول و قراردادهای هوشمند برای انجام معاملات مجهز هستند. قراردادهای هوشمند درست مانند قراردادهای معمولی هستند. با این حال، قراردادهای هوشمند از طریق پروتکل هایی اجرا می شوند که به جای کاغذ، روی یک زنجیره بلوکی اجرا می شوند.

همانطور که قبلا ذکر شد، توکن IoTeX شبکه IoTeX را تقویت می کند. آیوتکس یک توکن سازگار با اتریوم است و دارندگان آن می توانند توکن را برای دسترسی به منابع شبکه سهام، خرج یا رایت کنند. Aiotex می تواند مورد استفاده قرار گیرد:

ارائه دهندگان خدمات و برنامه های کاربردی (برنامه های غیرمتمرکز)

کاربران باید برای این خدمات، برنامه های غیرمتمرکز، شرط بندی و رای دادن به نمایندگان هزینه کنند

عوامل قرار دادن و توانایی تولید بلوک های جدید

توسعه دهندگان برای بهبود برنامه ها و مشوق های خود

استفاده شده

اثبات سهام با رای دادن سهامداران به تولیدکنندگان بلوک در شبکه کار می کند. تعداد تولیدکنندگان بلاک مشخص می شود و پس از انتخاب، مسئولیت افزودن بلاک های جدید به بلاک چین را بر عهده دارند. برای انجام این کار، آنها جوایزی دریافت می‌کنند که می‌توانند به سهامدارانی که به آنها رای داده‌اند تقسیم کنند، که تولیدکنندگان بلوک را تشویق می‌کند تا به کار خود ادامه دهند و سهامداران به رای دادن به تولیدکنندگان بلوک ادامه دهند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.