منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Arbitrum و Optimism از نظر تراکنش ها از اتریوم پیشی گرفتند

Arbitrum و Optimism از نظر تراکنش ها از اتریوم پیشی گرفتند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arbitrum و Optimism از نظر تراکنش ها از اتریوم پیشی گرفتند

فعالیت در زنجیره لایه 2 اتریوم به حدی افزایش یافته است که دو شبکه اصلی Arbiterum و Optimism اکنون تراکنش های بیشتری را نسبت به شبکه اصلی اتریوم پردازش می کنند.

شبکه های Arbitrum و Optimism Tier 2 طی سه ماه گذشته شاهد افزایش تراکنش ها بوده اند. بر اساس گزارش EtraScan، تراکنش‌های شبکه اتریوم از پایان اکتبر حدود 33 درصد کاهش یافته است. طبق داده های Don Analytics، این دو پروتکل لایه 2 از نظر تعداد تراکنش ها از اتریوم پیشی گرفته اند.

متصل: آربیتروم چیست؟

نمودار نشان می دهد که اتریوم بیش از 1.06 میلیون تراکنش را در 10 ژانویه پردازش کرده است، در حالی که Arbitrum و Optimism روی هم بیش از 1.12 میلیون تراکنش را پردازش کرده اند. علاوه بر این، Optimism اکنون از نظر معاملات روزانه پس از یک روند صعودی ثابت در فعالیت خود از Arbitrum پیشی گرفته است. وب سایت تجزیه و تحلیل اکوسیستم لایه 2 L2beat گزارش داد که تمام فعالیت های L2 از نظر تراکنش در ثانیه (TPS) در ماه اکتبر از اتریوم پیشی گرفته و از آن زمان تاکنون پیشی گرفته است.

قیمت آربیتراژ

در 10 ژانویه، اتریوم به طور متوسط ​​حدود 12 تراکنش در ثانیه (TPS) را پردازش می کرد، در حالی که میانگین L2 نزدیک به 16.5 TPS بود. بر اساس L2beat، Arbitrom و Optimism روی هم تقریبا 80٪ از کل اکوسیستم لایه 2 را تشکیل می دهند. Arbitrum One از نظر کل ارزش قفل شده (TVL) با حدود 2.34 میلیارد دلار، پیشتاز بازار باقی مانده است که به آن 52.5٪ از سهم بازار را می دهد. Optimism با TVL 1.28 میلیارد دلار و 28.6 درصد سهم بازار در جایگاه دوم قرار دارد.

به گفته مارتین لی، محقق Nansen، پروتکل های مالی غیرمتمرکز (FiFi) یکی از محرک های کلیدی پذیرش بلاک چین هستند. لایه های دیگر مانند Starknet نیز اخیراً تراکنش های بیشتری را پردازش می کنند.

در ماه اکتبر، گزارش شد که Starknet تراکنش های بیشتری را در هفته نسبت به شبکه بیت کوین پردازش می کند. علاوه بر این، StarScan گزارش می دهد که این شبکه از نظر TVL با 5.2 میلیون دلار در صدر قرار دارد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.