برای دانیل شین، یکی از بنیانگذاران ترا، حکم بازداشت صادر شده است

برای دانیل شین، یکی از بنیانگذاران ترا، حکم بازداشت صادر شده است

حکم دستگیری دانیل شین، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Terraform، سه سرمایه گذار و چهار مهندس مسئول ابتکارات Terra (UST) و Luna صادر شده است. در میان جست و جوی مداوم برای دو کوان، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Refram Labs، مقامات کره جنوبی تحقیقات خود را برای هدف قرار دادن سایر مدیران Terra گسترش داده اند. دادستان ها حکم بازداشت یکی از بنیانگذاران دانیل شین و هفت مهندس و سرمایه گذار دیگر شرکت را به ظن کسب سودهای غیرقانونی قبل از فروپاشی گسترده اکوسیستم ترا صادر کرده اند.

دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول کره جنوبی مشکوک است که Shin مالک توکن های Terra است که از قبل بدون اطلاع عمومی سرمایه گذاران صادر شده است. با انجام این کار، شین ظاهراً 140 میلیارد وون (تقریباً 105 میلیون دلار) با فروش توکن های از پیش صادر شده در یک بازار صعودی به دست آورد.

رسانه محلی یونهاپ تأیید کرد که حکم بازداشت سه سرمایه گذار آزمایشگاه Traform و چهار مهندس مسئول ابتکارات Terra صادر شده است. در 19 نوامبر، مقامات کره جنوبی دارایی هایی به ارزش بیش از 104 میلیون دلار از شین را به ظن سودهای غیرقانونی توقیف کردند. در آن زمان وکیل شین گفت:

گزارش هایی مبنی بر اینکه شین هیون سونگ لونا را در سطح بالایی فروخته است یا اینکه او از راه های غیرقانونی دیگر به دست آورده است، دروغ است.

شین در مخالفت با حکم بازداشت گفت:

من این شرکت را دو سال قبل از فروپاشی ترا و لونا ترک کردم و کاری به آن فروپاشی ندارم.

در حالی که کوان معتقد است از مقامات کره جنوبی پنهان نمی شود، 4000 نفر از اعضای یک گروه سرمایه گذار کوچک در تلاش هستند تا محل اختفای او را ردیابی کنند. در 6 اکتبر، وزارت امور خارجه کره جنوبی به کوان دستور داد گذرنامه خود را تسلیم کند، در غیر این صورت گذرنامه او برای همیشه لغو می شود.

یک گزارش محلی از کره جنوبی ادعا می کند که دادستان ها شواهدی به دست آورده اند که نشان می دهد کوان دستور دستکاری قیمت لونا را صادر کرده است. با این حال، سخنگوی Traform Labs هنگام صحبت با Cointelegraph این اتهامات را رد کرد و از اینکه “دادستان های کره ای همچنان به تلاش برای تغییر قانون بازار سرمایه برای مطابقت با اهداف خود و طرح ادعاهای بی اساس ادامه می دهند” ابراز ناامیدی کرد.

گزارش های تایید نشده حاکی از آن است که کوان از کره جنوبی به سنگاپور و در نهایت به دبی در امارات متحده عربی نقل مکان کرده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

تجزیه و تحلیل رمزنگاری ستاره ای Arzindzha

قیمت استلار (XLM) در داخل یک مثلث متقارن کوتاه مدت معامله می شود. با توجه به اقدام قبلی قیمت، احتمال وقوع شکست محتمل ترین سناریو است. قیمت Stellar (XLM) از 10 می به زیر خط مقاومت نزولی سقوط کرد. این خط چهار برابر (نماد قرمز) در برابر قیمت ایستاده است که آخرین آن در 18 مهر بوده است.

در 8 نوامبر، XLM به شدت سقوط کرد و منطقه پشتیبانی افقی 0.1 دلار را شکست. این شکست در بقیه بازار کریپتو مشاهده شد و منجر به کاهش 0.079 دلاری در روز بعد شد. این شکست باعث شد که RSI به پایین ترین حد خود یعنی 24 برسد. از آن زمان، این شاخص به سمت بالا حرکت کرده است. با این حال، واگرایی صعودی ایجاد نکرده است و همچنان زیر 50 معامله می شود. در نتیجه، پیش بینی قیمت استلار نزولی در نظر گرفته می شود تا زمانی که قیمت به منطقه 0.1 دلار بازگردد. اگر اینطور نباشد، نویدبخش قیمت های آینده نیست.

بررسی قیمت ستاره

نمودار قیمت در دوره شش ساعته نیز نزولی است. قیمت استلار از 9 نوامبر در یک مثلث متقارن معامله می شود. در حالی که مثلث متقارن یک الگوی خنثی در نظر گرفته می شود، قیمت به سمت پایین مثلث حرکت می کند. بنابراین، شکست محتمل ترین سناریو خواهد بود. تعداد امواج فرعی داخل مثلث با رنگ مشکی نشان داده شده است. اندازه گیری ارتفاع مثلث از سطح شکست، هدف قیمت 0.068 دلار را نشان می دهد. برعکس، موج C در محدوده 0.091 دلار (خط قرمز) این پیش‌بینی نزولی قیمت XLM را باطل می‌کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)

خرید خودروهای لوکس با ارز دیجیتال شیبا

دارندگان ارز دیجیتال Sheba اکنون می توانند از دارایی های خود برای خرید هایپرکارهای کونیگ زگ از طریق پردازنده پرداخت رمزنگاری BitPay استفاده کنند. Koenigsegg Hypercars برندهای خودروهای لوکس شرکت سوئدی سازنده خودروهای اسپرت با عملکرد بالا Koenigsegg Automotive AB هستند.

ارزان‌ترین این خودروهای سوئدی ۱.۹ میلیون دلار قیمت دارد، در حالی که خودروهای گران‌تر قبل از سفارشی‌سازی تا ۳ میلیون دلار قیمت دارند. از آنجایی که خودروهای لوکس بسیار سفارشی هستند، تحویل یک تا دو سال پس از ثبت سفارش طول می کشد. BitPay اخیراً در توییتی اعلام کرد که اکنون خرید هایپرکارهای لوکس کونیگ زگ را با مشارکت گروه خودروسازی انحصاری (EAG)، یک نمایندگی خودروهای لوکس مستقر در اشبرن، تسهیل می کند.

این نمایندگی خودروهای لوکس قراردادی را با BitPay امضا کرده است که به EAG اجازه می‌دهد ارزهای دیجیتال مختلف از جمله Shiba Inu، Bitcoin، Ethereum و سایر ارزهای دیجیتالی که توسط BitPay پشتیبانی می‌شوند را بپذیرد. این فروشگاه که استون مارتین، بنتلی، برند خودروهای برقی ممتاز Karma Automotive و دیگر خودروهای عجیب و غریب را نیز می فروشد، اکنون از طریق مشارکت با BitPay، ارزهای دیجیتال را برای خودروهای لوکس می پذیرد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

Arzindja تجزیه و تحلیل وضعیت بازار ارزهای دیجیتال

بازار کریپتو صبح خود را با نرخ های مثبت آغاز کرد. بیت کوین و اتریوم توانستند مقاومت را بشکنند و هر کدام حدود 5 درصد رشد کردند. دو خبر مهم که شب گذشته منتشر شد تأثیر مثبتی بر بازار داشت، همانطور که در تحلیل قبلی ذکر شد، ناآرامی های مداوم در چین می توانست به کاهش قیمت منجر شود، اما اکنون دولت چین تعدادی از قوانین محدود کننده کووید را تغییر داده است. که این موضوع باعث شد تا تحرکات جدیدی در بازار دیده شود. در همین حال، در آمریکای لاتین، مجلس نمایندگان برزیل قانونی تصویب کرد که ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداخت قانونی می کند. انتشار این خبر باعث افزایش قیمت بیت کوین و به دنبال آن سایر ارزهای دیجیتال شد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)

آموزش استخراج بیت کوین ارزینجا

نحوه استخراج بیت کوین: راهنمای استخراج بیت کوین قسمت اول

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین فرآیند ایجاد بلوک های معتبر است که سوابق تراکنش ها را به دفتر کل بیت کوین به نام بلاک چین اضافه می کند. این یکی از اجزای حیاتی شبکه بیت کوین است زیرا به اصطلاح «مشکل خرج مضاعف» را حل می کند.

مشکل خرج مضاعف به نیاز به اجماع در مورد تاریخچه تراکنش اشاره دارد. مالکیت بیت کوین را می توان از طریق رمزنگاری کلید عمومی به صورت ریاضی اثبات کرد. با این حال، رمزنگاری به تنهایی نمی تواند تضمین کند که یک سکه قبلاً برای شخص دیگری ارسال نشده است. برای تشکیل یک تاریخچه تراکنش مشترک، باید یک دستور اجماع بر اساس، به عنوان مثال، زمانی که هر تراکنش ایجاد شده است، داشت. اما هر ورودی خارجی می تواند توسط هر کسی که آن را ارائه می دهد دستکاری شود و شرکت کنندگان را ملزم به اعتماد به شخص ثالث کند.

در این مقاله در مورد ماینینگ کریپتو، نحوه استخراج بیت کوین، نحوه استخراج بیت کوین، هزینه استخراج بیت کوین، غیرقانونی بودن استخراج بیت کوین و مشکلات مختلفی که ماینرها هنگام استخراج بیت کوین با آن مواجه می شوند، صحبت خواهیم کرد.

استخراج بیت کوین چگونه کار می کند؟

ماینینگ (به طور کلی استخراج بلاک چین) از انگیزه های اقتصادی برای ارائه یک روش امن و یک سیستم سفارش داده قابل اعتماد استفاده می کند. اشخاص ثالثی که معاملات را سفارش می دهند غیرمتمرکز هستند و برای رفتار صحیح پاداش مالی دریافت می کنند. برعکس، هر رفتار بدی منجر به از دست رفتن منابع اقتصادی می شود، حداقل تا زمانی که اکثریت تصمیم گیرندگان صادق باشند.

در مورد استخراج بیت‌کوین، این امر با ایجاد زنجیره‌ای از بلوک‌ها به دست می‌آید که از نظر ریاضی می‌توان ترتیب صحیح و با تعهد خاص منابع را ثابت کرد. این فرآیند به ویژگی های ریاضی هش رمزنگاری بستگی دارد. هش راهی برای رمزگذاری داده ها به روشی استاندارد است.

هش ها یک ابزار رمزگذاری یک طرفه هستند، به این معنی که رمزگشایی آنها در ورودی آنها تقریبا غیرممکن است مگر اینکه هر ترکیب ممکنی امتحان شود تا زمانی که نتیجه با هش داده شده مطابقت داشته باشد. پس بیت کوین چگونه استخراج می شود؟

این همان کاری است که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین انجام می‌دهند: آن‌ها در هر ثانیه تریلیون‌ها تراکنش را روی تابع هش امتحان می‌کنند تا زمانی که موردی را پیدا کنند که با شرایطی به نام «nance» مطابقت داشته باشد. Nuances اعداد تصادفی هستند که اگر به تابع هش وارد شوند، یک معادله خاص مرتبط با یک تراکنش را حل می کنند. یکی از مسائلی که باید در مورد بلاک چین بیت کوین در نظر گرفت مشکل شبکه است. درجه سختی شبکه پارامتری است که معمولاً با هش ریت (قدرت ماینرها) تنظیم می شود و میزان سختی استخراج بیت کوین در شبکه را تعیین می کند. سختی شبکه بیت کوین پس از استخراج هر 16 بلاک یا تقریباً هر دو هفته بسته به قدرت استخراج تنظیم می شود.

هش تولید شده توسط ماینرها به عنوان یک شناسه برای هر بلوک خاص استفاده می شود و از داده های موجود در هدر بلوک تشکیل شده است. مهمترین اجزای هش، ریشه مرکل و هش منحصر به فرد بلوک قبلی است. ریشه مرکل تنها و آخرین هش کل درخت مرکل است که شامل خلاصه ای از تمام داده های بلوک است. ریشه مرکل به عنوان خلاصه ای از هر بلوک در هدر خود ذخیره می شود و یکپارچگی داده ها را حفظ می کند. این بدان معنی است که تغییر حتی کوچکترین جزء یک بلوک به طور قابل توجهی هش مورد انتظار آن و همچنین هش هر بلوک بعدی را تغییر می دهد. گره ها بلافاصله این نسخه نادرست بلاک چین را رد می کنند و از شبکه در برابر دستکاری محافظت می کنند.

از طریق شرایط سخت، شبکه تضمین می‌کند که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین کار واقعی را انجام می‌دهند که برای استخراج زمان و برق مصرف می‌کند. به همین دلیل است که پروتکل اجماع بیت کوین “اثبات کار” نامیده می شود تا آن را از انواع دیگر مکانیسم های ایجاد بلوک متمایز کند.

اما چقدر طول می کشد تا بلاک بیت کوین تولید شود؟ معمولاً حدود 10 دقیقه طول می کشد تا بلاک بیت کوین ایجاد شود، اگرچه این فقط برای پردازنده های قدرتمند صدق می کند. سخت افزار استخراج بیت کوین که استفاده می کنید تعیین می کند که چقدر سریع می توانید استخراج کنید.

چرا باید بیت کوین استخراج کنیم؟

از بسیاری جهات، استخراج بیت کوین با استخراج طلا قابل مقایسه است. Cryptomining (در مورد بیت کوین) یک عملیات رایانه ای است که بیت کوین های جدید ایجاد می کند و معاملات و مالکیت ارز دیجیتال را ردیابی می کند. استخراج بیت کوین و طلا انرژی بر است و می تواند پاداش های مالی قابل توجهی را برای ماینرها فراهم کند.

بنابراین می توانید برای کسب درآمد، بیت کوین استخراج کنید. برخی از ماینرهای بیت کوین با ترکیب تلاش های خود با سایر ماینرها، استخرهای استخراج بیت کوین را ایجاد می کنند. گروه‌هایی از ماینرها که با هم کار می‌کنند شانس بیشتری برای دریافت پاداش و تقسیم سود دارند. علاوه بر این، اعضای استخر ماینینگ برای اینکه بخشی از استخر باشند، هزینه ای می پردازند.

اگر تمرکز شما روی پول نیست، اگر از بازی های رایانه ای و یادگیری در مورد این فناوری جدید لذت می برید، ممکن است بخواهید بیت کوین استخراج کنید. به عنوان مثال، هنگام پیکربندی استخراج بیت کوین، می توانید نحوه عملکرد رایانه ها و شبکه های مبتنی بر بلاک چین را بیاموزید.

آیا استخراج بیت کوین ارزشش را دارد؟

برای یافتن پاسخ سوال بالا، لطفاً تجزیه و تحلیل هزینه و درآمد استخراج (با استفاده از ماشین حساب های استخراج موجود در برخی سایت ها) را انجام دهید تا ببینید آیا استخراج بیت کوین ارزش تلاش شما را دارد یا خیر. تجزیه و تحلیل هزینه- فایده روشی سیستماتیک است که سازمانها برای تعیین اینکه کدام اقدامات باید انجام شود و از کدام اقدامات باید اجتناب شود استفاده می کنند.

ابتدا مشخص کنید که آیا مایلید سرمایه اولیه لازم را در سخت افزار سرمایه گذاری کنید و قبل از تخصیص منابع خود، ارزش آینده بیت کوین و میزان دشواری آن را مشخص کنید. همچنین بسیار مهم است که سطح سختی ارز دیجیتالی را که می خواهید استخراج کنید بررسی کنید تا ببینید آیا عملیات ماینینگ اصلاً سودآور خواهد بود یا خیر.

وقتی هم قیمت بیت کوین و هم سختی استخراج کاهش می یابد، معمولاً به این معنی است که ماینرهای کمتری بیت کوین استخراج می کنند و به دست آوردن بیت کوین راحت تر است. با این حال، انتظار داشته باشید که با افزایش قیمت بیت کوین و دشواری استخراج بیت کوین، ماینرهای بیشتری برای بیت کوین کمتر رقابت کنند.

آیا استخراج بیت کوین قانونی است؟

اگر می‌پرسید آیا استخراج بیت‌کوین قانونی است، با توجه به پذیرش مراجع مختلف، پاسخ مثبت است. به عنوان مثال، Enigma (مستقر در ایسلند) یکی از بزرگترین عملیات استخراج بیت کوین در جهان را افتتاح کرد. از سوی دیگر، ماینرهای کریپتو توسط شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) در ایالات متحده، انتقال دهنده پول در نظر گرفته می شوند، به این معنی که ممکن است تحت قوانین آژانس باشند.

به گفته معاون رئیس جمهور سالوادور بوکل، علاوه بر این، یک “شهر بیت کوین” جدید در السالوادور به شکل سکه در نوامبر 2021 ساخته خواهد شد. استخراج بیت کوین با انرژی زمین گرمایی در سراسر شهر تولید خواهد شد. السالوادور یک میلیارد دلار برای شروع ساخت شهر با کمک ارائه دهنده زیرساخت ارزهای دیجیتال Blockstream جمع آوری می کند.

با این حال، استخراج بیت کوین در الجزایر، نپال، روسیه، بولیوی، مصر، مراکش، اکوادور و پاکستان ممنوع است. همیشه باید قوانین محلی را بررسی کنید تا دریابید که آیا استخراج بیت کوین در حوزه قضایی شما قانونی است یا خیر.

ادامه این مقاله را در قسمت دوم آموزش استخراج بیت کوین بخوانید.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

پروتکل تزریق توکن (INJ)

تیم Injective اعلام کرد که امروز پنج میلیون INJ برای همیشه سوزانده خواهد شد. این بزرگترین سوزاندن توکن INJ در تاریخ است. پیش بینی می شود این نشانه سوزی ساعت 16:30 در تهران انجام شود. قیمت INJ به این خبر واکنش مثبت نشان داد و روند صعودی دارد.

Injective Price (INJ) در تلاش است تا خط حمایت صعودی را که در 19 نوامبر شکسته بود، بدست آورد. این همچنین باعث می شود RSI به بالای 50 (نماد سبز) برسد که یکی دیگر از نشانه های صعودی است. در این حالت، نزدیکترین ناحیه مقاومت 2 دلار خواهد بود که توسط 0.382 فیب اصلاحی مقاومت و ناحیه مقاومت افقی تشکیل می شود. از سوی دیگر، شکستن این مقاومت احتمالاً قیمت INJ را به پایین ترین حد سالانه سوق می دهد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

سونی ابزار ضبط حرکت Metaverse را راه اندازی کرد

روز سه‌شنبه، سونی از Mocopi رونمایی کرد، مجموعه‌ای از حسگرهای ردیابی حرکت پوشیدنی که حرکات کاربران را همانطور که توسط آواتارهای مجازی در Metaverse یا پلتفرم‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده منعکس می‌شود، ضبط می‌کند.

موکوپی دارای شش بند است که کاربر می تواند روی مچ پا، مچ دست، سر و باسن ببندد. انتظار می رود این گجت با یک اپلیکیشن گوشی هوشمند و یک کیت توسعه نرم افزار عرضه شود. سونی در بیانیه مطبوعاتی خود نوشت:

Mocopy با تعداد کمی سنسور برای اندازه‌گیری، حرکت بسیار دقیقی ایجاد می‌کند و VTubers و سازندگان ویدیو و انیمیشن را از محدودیت‌های زمان و مکان رها می‌کند.

VTubers، مخفف Virtual YouTube Streamers، پخش کننده های اینترنتی هستند که در ژاپن به دلیل ارائه سرگرمی های آنلاین با استفاده از آواتارهای مجازی مشهور شدند. موکوپی در پایان ژانویه 2023 با قیمت 49500 ین ژاپن (357 دلار) وارد بازار ژاپن خواهد شد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

Arzincja Steak Cardano آیا کاردانو بهترین گزینه است؟

توجه به کاردانو (ADA) همچنان بالاست. با فروپاشی Solana (SOL)، این شرکت به رقیب اصلی اتریوم (ETH) از نظر ارزش بازار تبدیل شده است. بدون شک یکی از مزیت های بزرگ این پلتفرم قرارداد هوشمند، سهام بندی آن است. اگرچه شبکه های رقیب اتریوم این روش را برای سرمایه گذاران خود ارائه می دهند، کاردانو نکات کلیدی دارد که آن را به یکی از بهترین گزینه های شرط بندی در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل می کند.

هایلایت استیک کاردانو

در واقع، یک مزیت بزرگ برای Cardano این است که هنگام شرط بندی، ارز دیجیتال شما را قفل نمی کند. سایر بلاک چین‌هایی که بر اساس اثبات سهام کار می‌کنند به حداقل تعداد توکن برای قفل شدن نیاز دارند. از آنجایی که نمی توانید ارزهای دیجیتال خود را خرج کنید یا آنها را برای سود معامله کنید، با توکن های بیشتری پاداش خواهید گرفت. این حرکت به تثبیت قیمت ارز دیجیتال کمک می کند، زیرا با تعداد واحدهای کمتر در گردش، در صورت افزایش تقاضا، قیمت ارز دیجیتال افزایش می یابد.

اگرچه به نظر می رسد این روشی موثر برای حمایت از توسعه یک ارز دیجیتال خاص باشد، اما عامل منفی بازار نیز باید در نظر گرفته شود. اگر در زمانی روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید که نوسانات کمتری دارد، ارزش مالی شما ممکن است در طول زمان تغییر کند و شرایط پیش بینی نشده ای ایجاد شود.

به عنوان مثال، تنش بین کشورها، همه‌گیری، و نرخ‌های بهره بالای بانک‌های مرکزی چند نمونه هستند. در طول این رویدادها، شرط بندی به تنهایی نمی تواند نوسانات ارز دیجیتال را کنترل کند. بنابراین، اگر وجوه شما قفل شده باشد، ممکن است افت غیرمنتظره ای را تجربه کند. با این حال، اگر بتوانید این مبالغ را برداشت و معامله کنید، می توانید از ضرر جلوگیری کنید و با یک استراتژی خوب حتی ممکن است برنده شوید. بنابراین، سرمایه گذاران کاردانو دلیلی برای شکایت از سهامداری ندارند. با Cardano Stake (ADA)، ارزهای دیجیتال شما دارای نقدینگی رایگان هستند که در آن توکن‌ها می‌توانند در هر زمانی بازخرید شوند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

کیف پول فانتوم سولانا از اتریوم و پلیگون پشتیبانی می کند

کیف پول بلاک چین محبوب Solana گسترش می یابد و دو بلاک چین اثبات سهام رقیب را اضافه می کند. Phantom، کیف پول برنامه غیرمتمرکز مبتنی بر Solana و NFT، امروز اعلام کرد که پشتیبانی از بلاک چین های Ethereum و Polygon رقیب را به برنامه های دسکتاپ، iOS و اندروید خود اضافه می کند.

این شرکت ادعا می کند که یک کیف پول با استفاده آسان به عنوان جایگزینی برای صرافی های متمرکز و شرکت هایی که داده های حساس کاربر را مدیریت می کنند، مورد نیاز است. براندون میلمن، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران فانتوم، در بیانیه ای گفت:

ما هیجان زده هستیم که تجربه Phantom را به جامعه گسترده تر Web3 بیاوریم.

به گفته این شرکت، هدف ارائه توانایی تعامل با سه اکوسیستم بزرگ بلاک چین در یک مکان است. فانتوم می گوید که برای ایجاد کیف پول پریمیوم با Polygon همکاری نزدیکی داشته است، که این شرکت ادعا می کند تا کنون بیش از 3 میلیون کاربر فعال را جذب کرده است. این شرکت می‌گوید که می‌خواهد با ارائه یک کیف پول ساده و با کاربری آسان با یک رابط یکپارچه برای ذخیره و مشاهده دارایی‌ها در چندین بلاک چین، ارزهای دیجیتال را برای همه قابل دسترس‌تر کند. این شرکت همچنین می‌گوید که یک نسخه بتا چند زنجیره‌ای خصوصی در هفته‌های آینده منتشر خواهد شد و در اواخر سال جاری منتشر خواهد شد.

رایان وایت، مدیرعامل استودیو Polygon می‌گوید:

اکوسیستم Polygon به طور تصاعدی در حال رشد است و ما هیجان زده ایم که افراد بیشتری را وارد اکوسیستم Web3 کنیم. کار با فانتوم به ما این امکان را می‌دهد تا مجموعه‌ای از ویژگی‌های غنی را برای کاربران اصلی ارائه دهیم تا بتوانند با برنامه‌های مبتنی بر Polygon تعامل داشته باشند.

فانتوم در سال 2021 توسط براندون میلمن، کریس کالانی و فرانچسکو آگوستی تأسیس شد که به ترتیب روی پروژه‌هایی برای 0x، توییتر، فیس‌بوک و Matcha کار می‌کردند. Phantom Wallet در حال حاضر به توسعه دهندگان، کاربران و دارندگان Solana اجازه می دهد تا با پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) تعامل داشته باشند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

برزیل کریپتو را به عنوان یک روش پرداخت قانونی می کند

برزیل بیت کوین را به عنوان ارز قانونی تعیین نکرده است، اما قانونی را تصویب کرده است که رمزارز را به عنوان وسیله پرداخت در سراسر کشور قانونی می کند و به پذیرش ارز دیجیتال و گسترش اکوسیستم کمک می کند.

نمایندگان برزیل چارچوب قانونی استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله پرداخت در آن کشور تایید کردند. قانونی که به تازگی تصویب شده است و فقط به امضای رئیس جمهور نیاز دارد، پرداخت به صورت رمزنگاری برای کالاها و خدمات را قانونی می کند، اما ارزهای دیجیتال هنوز پول قانونی نیستند.

برزیل از نظر مقررات و پذیرش سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال پیشرفت چشمگیری داشته است. این کشور در حال حاضر دارای بیشترین تعداد ETF ارزهای دیجیتال در آمریکای لاتین است و اکثر بانک‌ها و کارگزاران بزرگ در این کشور در حال حاضر خدمات مختلف مرتبط با رمزارز را ارائه می‌دهند. حتی ایتائو، یکی از بزرگترین بانک های خصوصی برزیل، در تلاش است تا دارایی ها را به عنوان بخشی از مجموعه خدمات آینده خود برای سرمایه گذاران، توکن کند.

پس از اجرای این قانون، شناسایی نهاد یا اداره ای که این امر را کنترل می کند، بر عهده قوه مجریه (رئیس جمهور و وزرای وی) خواهد بود. تا به امروز، سازمان های دولتی که بیشترین مشارکت را در این زمینه داشته اند، بانک مرکزی کشور و CVM هستند. در این قانون به تمایل بانک مرکزی برای انتشار ارز دیجیتال اشاره ای نشده است. با این حال، این کشور در حال حاضر پیشرفت قابل توجهی در این زمینه داشته است.

یکی از مهمترین جنبه های این مقررات، الزام ارائه دهندگان خدمات به جدا کردن وجوه خود از مشتریان خود به عنوان راهی برای جلوگیری از وضعیتی مشابه FTX با استفاده از وجوه مشتری برای عملیات مالی آن است. این قانون همچنین هیچ اشاره ای به قوانین ماینینگ نمی کند و تصدیق می کند که ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت ناشناس، عملیات مجرمانه را تسهیل می کنند و خواستار “نظارت شدیدتر” بر صنعت است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

Arzindja میکسر ارز دیجیتال چیست؟

میکسر ارز دیجیتال چیست؟

گسترش سریع ارزهای رمزنگاری شده و توسعه زیرساخت‌های رمزنگاری و آسیب‌پذیری‌هایی مانند میکسرها یا تامبلرها، منبع نگرانی برای سازمان‌های دولتی مسئول امنیت مالی است. بسیاری از افراد از مخلوط‌کننده‌های ارزهای دیجیتال برای خصوصی نگه داشتن تراکنش‌های ارزهای دیجیتال خود با مخلوط کردن وجوه ارزهای دیجیتال قابل شناسایی با مقادیر زیادی از وجوه دیگر استفاده می‌کنند. این سرویس ها اغلب برای ناشناس کردن نقل و انتقالات پول بین سرویس ها استفاده می شوند و نیازی به احراز هویت ندارند.

در نتیجه، خطر استفاده از میکسرهای ارزهای دیجیتال برای پولشویی یا پنهان کردن درآمد قابل توجه است. میکسرها و سایت های قمار آنلاین جدی ترین مشکلات پولشویی را دارند زیرا اکثر ارزهای کثیف را مدیریت می کنند. به عنوان مثال، میکسرهای ارزهای دیجیتال به طور مداوم حدود یک چهارم تمام بیت کوین های غیرقانونی ورودی را هر سال مدیریت می کنند، در حالی که نسبت شسته شده از طریق مبادلات و قمار نسبتاً ثابت باقی می ماند (66 تا 72 درصد).

دو نوع میکسر بیت کوین وجود دارد: متمرکز و غیر متمرکز. شرکت‌هایی که بیت‌کوین دریافت می‌کنند و بیت‌کوین‌های مختلف را در ازای دریافت هزینه ارسال می‌کنند، به عنوان میکسرهای متمرکز شناخته می‌شوند که راه‌حل ساده‌ای برای بی‌نام کردن بیت‌کوین‌ها ارائه می‌دهند. میکسرهای غیرمتمرکز از پروتکل هایی مانند CoinJoin برای ناشناس کردن تراکنش ها با استفاده از یک رویکرد کاملاً هماهنگ یا الگوریتم همتا به همتا (P2P) استفاده می کنند. اساساً این پروتکل به گروه بزرگی از کاربران اجازه می دهد تا مقداری بیت کوین جمع آوری کرده و سپس آنها را توزیع کنند تا همه یک بیت کوین دریافت کنند. با این حال، هیچ‌کس نمی‌تواند بداند که بیت‌کوین‌ها از کجا دریافت کرده‌اند یا از کجا آمده‌اند.

انواع دیگر میکسرهای ارز دیجیتال عبارتند از میکسرهای مبتنی بر مبهم سازی و میکسرهای دانش صفر. میکسرهای مبتنی بر مبهم، که اغلب میکسرهای مبتنی بر فریب نامیده می شوند، از روش هایی برای پنهان کردن تراکنش های کاربر استفاده می کنند. از سوی دیگر، شخص ثالثی با منابع کافی می تواند تراکنش را با استفاده از روش های مختلف بازسازی کند. برعکس، مخلوط‌کننده‌های دانش صفر به شدت به تکنیک‌های رمزنگاری پیشرفته مانند اثبات‌های دانش صفر برای پاک کردن کامل ردپای تراکنش‌ها متکی هستند. نقطه ضعف اصلی این استراتژی این است که به رمزنگاری گسترده نیاز دارد که می تواند مقیاس پذیری را محدود کند.

انواع خدمات اختلاط ارز دیجیتال چیست؟

خدمات اختلاط ارز دیجیتال به دو نوع میکسر نگهدارنده و میکسر غیر حافظ تقسیم می شود.

میکسر نگهبانی زمانی اتفاق می‌افتد که کاربران ارزهای مشکوک خود را به شخص ثالث قابل اعتماد ارسال می‌کنند و پس از مدت زمان معینی ارزهای تمیز را برمی‌گردانند. با این حال، این تکنیک کافی نیست زیرا کاربران در طول فرآیند مخلوط کردن، مالکیت پول خود را از دست می دهند. در نتیجه، میکسر مورد اعتماد ارزهای دیجیتال می تواند وجوه را بدزدد. یک عنصر رایج در میکسرهای غیرمجاز، استفاده از قراردادهای هوشمند قابل تأیید و شفاف یا محاسبات چند جانبه ایمن برای جایگزینی میکسر اعتماد است. فرآیند اختلاط بدون نگه داشتن دو مرحله دارد.

کاربران ابتدا همان مقدار اتریوم (ETH) یا توکن های دیگر را از آدرس A به قرارداد میکسر ارزهای دیجیتال واریز می کنند. سپس، پس از یک دوره زمانی تعریف شده توسط کاربر، آنها می توانند توکن های سپرده شده خود را از طریق تراکنش برداشت به آدرس B جدید برداشت کنند. کاربران با استفاده از یکی از چندین تکنیک رمزنگاری موجود، مانند امضای حلقه و zk-SNARK در تراکنش برداشت، می‌توانند ثابت کنند که یک تراکنش خاص مال آنهاست، بدون اینکه خود تراکنش را در ظرف مخلوط کن فاش کنند.

چگونگی کار

مفهوم میکسر ارز دیجیتال مدیریت امضاهای تجارت دیجیتال از طریق “جعبه سیاه” است که آنها را پنهان می کند.

میکسر ارز رمزنگاری شده برنامه ای است که مقدار مشخصی از ارز دیجیتال را قبل از انتقال به گیرندگان تعیین شده در استخرهای خصوصی مخلوط می کند. به عنوان مثال، یک محقق بیت کوین که تمام تراکنش های بیت کوین را ردیابی می کند نشان می دهد که شخص A بیت کوین ها را به میکسر منتقل کرده است و شخص B بیت کوین ها را از میکسر دریافت کرده است. به این ترتیب هیچ کس نمی داند چه کسی بیت کوین و برای چه کسی ارسال کرده است. بنابراین، بیت کوین های کثیف در فرآیند مخلوط کردن ارزهای دیجیتال شسته می شوند.

با گرفتن ارز دیجیتال شما و ترکیب آن با یک دسته از ارزهای دیجیتال دیگر در تراکنش های کوچکتر، میکسر ارز دیجیتال همان مقدار ارز دیجیتال منهای 3 درصد کمیسیون را به آدرس مورد نظر شما منتقل می کند. میکسر کریپتوکارنسی معمولا 1 تا 3 درصد کارمزد دریافت می کند. میکسر ارز دیجیتال با پولشویی قابل مقایسه است زیرا نوعی رفتار مجرمانه است. با این حال، فقط به این دلیل که شخصی در اختلاط ارزهای دیجیتال دخالت دارد به این معنی نیست که مرتکب جرم شده است. در عوض، به سادگی به این معنی است که آنها می خواهند حریم خصوصی تراکنش های ارزهای دیجیتال خود را افزایش دهند.

قانونی یا غیر قانونی

اینکه آیا استفاده از سرویس مخلوط کردن سکه غیرقانونی است یا خیر، توسط حوزه قضایی که در آن ساکن هستید تعیین می شود. همچنین، آیا میکسرهای بیت کوین ضروری هستند؟ یا استفاده از میکسر ارزهای دیجیتال قانونی است؟ این بستگی به اهداف شما برای استفاده از این ابزار دارد.

به گفته برایان بنچکوفسکی، دستیار دادستان کل سابق ایالات متحده، استفاده از میکسر ارزهای دیجیتال برای مخفی کردن تراکنش های رمزنگاری یک رفتار مجرمانه است. به عنوان مثال، یکی از ویژگی های کلیدی بیت کوین حفظ حریم خصوصی است، نه ناشناس بودن، به این معنی که هویت شما همیشه فاش نمی شود، اما می توان تراکنش های شما را برای بررسی تخلفات حسابرسی کرد. بنابراین آیا ترکیب بیت کوین غیرقانونی است؟

میکسرهای بیت کوین توسط شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) به عنوان انتقال دهنده پول طبقه بندی می شوند. بنابراین، آنها باید در FinCEN ثبت نام کنند و برای مجوز دولتی برای فعالیت اقدام کنند. مردی از اوهایو در سال 2021 به دلیل توطئه برای پولشویی برای اجرای یک سرویس میکسر بیت کوین در وب تاریک دستگیر شد. این سرویس به عنوان یک تجارت انتقال پول ثبت نشده عمل می کرد و علی رغم الزامات مجوز اجباری FinCEN، انتقال پول را بدون مجوز انجام می داد.

آیا می توانید یک میکسر ارزهای دیجیتال را کشف کنید؟

به دلیل خدمات اختلاط ارزهای دیجیتال، ردیابی سکه‌های خاص دشوار است، زیرا همه سکه‌ها با هم مخلوط شده و سپس در فواصل زمانی تصادفی توزیع می‌شوند. میکسرهای کریپتوکارنسی به کاربران کوچک اجازه می‌دهند تا با ساختن یک بلاک چین سفارشی با استفاده از ارزهای دیجیتال مختلف، تاریخچه ارزهای دیجیتال خود را بازنویسی کنند. آن‌ها تراکنش‌ها را از طریق یک شبکه نیمه تصادفی پیچیده از سایر صرافی‌های ساختگی هدایت می‌کنند، که اتصال ارزها به صرافی‌های خاص را برای کاربران دشوار می‌سازد. بنابراین، اگر سکه ها از طریق یک سرویس اختلاط جابجا شوند، قابل ردیابی نیستند.

میکسر بیت کوین و تامبلر دو تکنیک جایگزین مبهم سازی بلاک چین برای جلوگیری از ردیابی ارزهای دیجیتال کاربران هستند. علیرغم این واقعیت که هر دو یک کار را انجام می دهند، Bitcoin Tumblr برای افرادی است که می خواهند به شخص ثالث اعتماد کنند، در حالی که Bitcoin Mixer برای افرادی است که اعتماد ندارند. تورنادو کش (Tornado Cash) یک پروتکل غیرمتمرکز است که اجازه می دهد تراکنش ها با حفظ حریم خصوصی در فضای بلاک چین انجام شوند. قراردادهای هوشمند پروتکل TornadoCash در شبکه اتریوم پیاده سازی می شوند و قراردادهای هوشمند غیرقابل تغییر هستند. بنابراین حتی توسعه دهندگان این پروتکل نیز نمی توانند قرارداد هوشمند TornadoCash را تغییر دهند یا دستکاری کنند. تمام عملکردها، به روز رسانی ها و فرآیندهای پروتکل TornadoCash غیرمتمرکز و توسط جامعه حاکم آن انجام می شود.

TornadoCash در ماه اوت امسال توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده تحریم شد و یکی از توسعه دهندگان TornadoCash در هلند دستگیر شد که موجی از انتقادات را در جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخت. Tornado Cash که گفته می شود برای پولشویی وجوه دزدیده شده مرتبط با هک های بزرگ استفاده می شود، توسط دفتر کنترل سرمایه گذاری خارجی (SDN) به همراه 45 آدرس کیف پول اتریوم مرتبط در لیست سیاه قرار گرفته است. وزارت خزانه داری ادعا می کند که گروه هکر لازاروس تحت حمایت کره شمالی که در ماه مارس بیش از 620 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده را از پروتکل پل رونین به سرقت برده است، تلاش کرده است که منشا این وجوه را با تورنادو کش پنهان کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین یا RUNE

تیم Thorchain با تلاش برای ایجاد یک بلاک چین مستقل و صرافی غیرمتمرکز شروع به کار کرد. در این پروژه می توان به راحتی بلاک چین های مختلف را به یکدیگر متصل کرد و انتقال آن ها آسان تر خواهد شد. حال برای پاسخ به این سوال که ارز تورچین چیست، می توان گفت که توکن ویژه این پروژه “RUNE” نام دارد که به ارز دیجیتال تورچین نیز معروف است. نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین یکی از مواردی است که این روزها افراد زیادی سعی در یادگیری آن دارند.

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین در صرافی های مختلف تقریبا مشابه یکدیگر است. این ارز دیجیتال توسط صرافی های مطمئن در داخل و خارج از ایران پشتیبانی می شود. در این مقاله سعی کردیم روش معامله ارز دیجیتال RUNE در این صرافی ها را با هم بررسی کنیم.

ارز دیجیتال تورچین و صرافی هایی که از آن پشتیبانی می کنند

ارز دیجیتال تورچین به نام رون (RUNE) به عنوان نشانه بومی شبکه تورچین شناخته می شود. Turchain یکی از صرافی های چند زنجیره ای غیرمتمرکز است که امکان تبادل ارز بین چندین بلاک چین را فراهم می کند. این شبکه از پروژه های DeFi مانند “Torstarter” پشتیبانی می کند. کاربران این صرافی می توانند با شرط بندی این ارز دیجیتال درآمد کسب کنند. علاوه بر این، امکان تامین نقدینگی به استخرهای تورچین و کسب سود نیز وجود دارد.

طبق تصمیمات تیم توسعه صرافی غیرمتمرکز تورچین، عرضه اولیه توکن های رون در سال 2019 در نهایت به 500 میلیون توکن کاهش یافت. سازندگان و ارائه دهندگان رسمی این شبکه ناشناس هستند. اما توسعه و پیشرفت توکن بومی آن روند رو به رشدی است. به همین دلیل است که بسیاری از مردم مایل به یادگیری نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین هستند.

خرید تورچین و تبدیل آن به سایر ارزهای دیجیتال می تواند راه خوبی برای کسب درآمد باشد. طبیعتا اولین صرافی مناسب برای خرید و فروش ارز «RUNE» صرافی تورچین است. اما بسیاری از مردم ترجیح می دهند صرافی های مطمئن تری را برای انجام معاملات ارزی خود انتخاب کنند. سایر صرافی های محبوبی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند عبارتند از:

  • کوکائین
  • بایننس
  • وزیر ایکس
  • هات بیت
  • گیت (Gate.io)

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین در صرافی بایننس

نکته مهمی که در خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین باید به آن توجه کرد محدودیت های موجود در ایران است. با توجه به این محدودیت ها و جریمه های موجود، امکان خرید مستقیم ارز دیجیتال تورچین با استفاده از حساب بانکی و ارزهای فیات مانند دلار، ریال و … وجود ندارد. برای این منظور، برای خرید تورچین در صرافی بایننس، ابتدا باید تعدادی توکن مانند تتر در صرافی ایرانی مانند والکس خریداری کنید و سپس در بایننس سپرده گذاری کنید.

ابتدا وارد وب سایت رسمی صرافی Binance شوید. در صورتی که قبلا در این سایت ثبت نام نکرده اید، باید در قسمت خدمات سایت گزینه ثبت نام را انتخاب کرده و پس از کلیک بر روی گزینه ثبت نام، مراحل ثبت نام را آغاز کنید. زمانی که وارد صفحه کاربری خود می شوید، می توانید مراحل خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین را به ترتیب دنبال کنید.

گزینه Trade را انتخاب کرده و سپس یکی از روش های معاملاتی را انتخاب کنید. به عنوان مثال، گزینه “کلاسیک” برای مبتدیان است و تراکنش های ساده تری را ارائه می دهد و گزینه “پیشرفته” برای افراد حرفه ای تر است.

مرحله بعدی این است که جفت ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای این کار باید ارز دیجیتال Turchin (RUNE) را در لیست انتخاب جستجو کنید. با انتخاب آن نمودار قیمت فعلی آن نیز به شما نمایش داده می شود. پس از انتخاب جفت ارز مورد نظر خود، می توانید روی «خرید» و سپس روی «بازار» کلیک کنید. در این قسمت مشاهده می کنید که قیمت روز ارز دیجیتال تورچین به صورت خودکار در قسمت «قیمت» وارد می شود.

همچنین باید مقدار ارزی که می خواهید بخرید را در قسمت “کل” وارد کنید و سپس روی گزینه “BUY RUNE” کلیک کنید. بد نیست بدانید برای فروش ارز ترکیه نیز باید همین مراحل را طی کنید. فقط هنگام انتخاب جفت ارز انتخاب شده، ارز RUNE را در موقعیت دوم (فروش) قرار دهید.

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین در صرافی کوکوین

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، برای یادگیری نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین، باید محدودیت های موجود در ایران را در نظر داشته باشید. این محدودیت‌ها، خرید مستقیم این توکن را در صرافی‌های معروفی مانند کوکوین غیرممکن کرد. به همین دلیل ابتدا باید در یک صرافی ایرانی مانند والکس تعدادی توکن (مانند توکن های تتر) خریداری کنید و پس از واریز به حساب صرافی کوکوین خود، به خرید ارز ترکیه ادامه دهید.

برای اطلاع از نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین در صرافی کوکوین ابتدا باید وارد سایت رسمی این صرافی شوید. اگر در گذشته حساب کاربری در این صرافی ایجاد نکرده اید، باید ثبت نام کنید. پس از تکمیل مراحل ثبت نام، می توانید وارد پنل کاربری خود شده و خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین را آغاز کنید.

گزینه سمت راست نوار پایین سایت کوکوین که باید کد معاملاتی خود را وارد کنید. این می تواند امنیت معاملات شما را افزایش دهد. پس از وارد کردن این رمز عبور، سفارشات از قبل ثبت شده موجود به صورت خودکار برای شما نمایش داده می شود. علاوه بر این، امکان انتخاب جفت های مورد نظر برای معامله نیز وجود دارد.

می توانید دو ارز دیجیتالی را که می خواهید معامله کنید انتخاب کنید. ارز دیجیتالی که می خواهید بخرید در سمت چپ و ارز دیجیتالی که می خواهید بفروشید در سمت راست قرار دارد. به عنوان مثال، اگر قصد دارید Tether را بدهید و Turchin را دریافت کنید، باید گزینه ای به نام RUNE/USDT ایجاد کنید. در این رابطه فرصتی برای فروش بوقلمون نیز برای شما ایجاد می شود. کافی است هنگام انتخاب جفت ارز خود برای معامله، ارز دیجیتال تورچین را در سمت راست قرار دهید. در این صورت می توانید توکن تورچین خود را با هر ارز دیگری مبادله کنید.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین در صرافی والکس

در قسمت های قبل با نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین در صرافی آشنا شدید. اکنون زمان یادگیری نحوه خرید و فروش مستقیم ارز دیجیتال تورچین در صرافی والکس است. برای این کار ابتدا باید یک حساب کاربری در وب سایت رسمی صرافی والکس ایجاد کنید. پس از تکمیل مراحل ثبت نام و احراز هویت، می توانید معاملات ارزی خود را شروع کنید.

ابتدا وارد صفحه اصلی پنل کاربری خود در سایت والاکس شوید. در این قسمت می توانید قیمت روز ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید. حال کافی است عبارت «RUNE» را در قسمت جستجو جستجو کنید و سپس آن را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید مقدار ارز مورد نظر خود را در قسمت داده شده وارد کنید سپس آدرس کیف پول دیجیتال خود را وارد کنید. وقتی از آدرس کیف پول، نوع و مبلغ سفارش و قیمت فعلی تورچین مطمئن شدید، می توانید گزینه «ثبت سفارش» را انتخاب کنید.

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین در صرافی ها بسیار شبیه است. برای فروش این توکن کافی است به قسمت «فروش ارزهای دیجیتال» بروید و نام «RUNE» را در قسمت جستجو جستجو کنید. در نهایت پس از انتخاب آن و وارد کردن مبلغ مورد نظر برای فروش، باید قیمت فعلی آن را بررسی کنید.

در این بخش باید رمزهای عبور خود را به آدرس کیف پول شخصی صرافی واریز کنید. هنگام انجام این کار مطمئن شوید که آدرس شبکه صحیح است. سپس شناسه تراکنش را وارد کرده و در نهایت گزینه ‘ثبت’ را انتخاب کنید تا فرآیند خرید تکمیل شود.

آینده ارز دیجیتال تورچین

یادگیری نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین زمانی مفید خواهد بود که به آینده این ارز دیجیتال امیدوار باشید. با توجه به نظرات و تحلیل های بسیاری از کارشناسان این حوزه، این توکن آینده خوبی خواهد داشت و رتبه های صعودی جذابی خواهد داشت. همچنین بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که در بدترین حالت، اگر ارز دیجیتال تورچین توسعه پیدا نکند، ثبات قیمت را بسیار محکم حفظ خواهد کرد.

احتمالاً به همین دلیل است که بسیاری از افراد و معامله گران به دنبال اطلاعاتی در مورد نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تورچین هستند. برای این کار کافی است کیف پول ها و صرافی های پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال را بشناسید و پس از مطالعه تحلیل ها و بررسی ها، در بهترین زمان خرید یا فروش کنید.

تعداد قراردادهای هوشمند در شبکه کاردانو در سال جاری 4 برابر شده است

تعداد قراردادهای هوشمند راه اندازی شده در شبکه کاردانو از ابتدای سال 2022 تا 300 درصد رشد داشته است.

با توجه به Valx و به نقل از cryptoglobe، اطلاعات بلاک چین کاردانو نشان می دهد که در ابتدای سال 2022، 947 قرارداد هوشمند پلوتوس در شبکه وجود داشت. این تعداد تا زمان نگارش این مقاله به 3790 افزایش یافته است.

تعداد قراردادهای هوشمند کاردانو

پلوتوس پلت فرم قرارداد هوشمند در کاردانوس به کاربران اجازه می دهد نوشتن برنامه ها و تعامل با شبکه می دهد

تعداد قراردادهای هوشمند کاردانو برای اولین بار در ژانویه از مرز 1000 گذشت. در آن زمان اخبار مربوط به هارد فورک آلونسو (آلونزو) دلیل افزایش قیمت ها جهنم (ADA) شد

تعداد قراردادها در ماه اوت از 3000 گذشت و پس از آن هر ماه به طور متوسط ​​100 قرارداد اضافه شد. توسعه دهندگان Cardano اخیراً ظرفیت اسکریپت نویسی و پشتیبانی کامل از این دوره را افزایش داده اند بابیج (Babbage) این امکان را در سازهای پلوتو فراهم کرد.

توسعه دهندگان اخیراً یک صفحه آموزشی و معرفی منابع لازم برای یادگیری نحوه توسعه قراردادهای هوشمند در Cardano را طراحی و پیاده سازی کرده اند. تعداد آدرس های شبکه کاردانو از زمان سقوط FTX افزایش یافته است و بیش از 100 هزار آدرس جدید به آن اضافه شده است.

در همین حال، شرکت EMURGO که بازوی تجاری بلاک چین کاردانو است، از ایجاد اولین استیبل کوین با پشتوانه دلار در آن شبکه خبر داده است. این استیبل کوین که USDA نامیده می شود، از مقررات مالی پیروی می کند.

از 25 نوامبر، 1146 پروژه در بلاک چین کاردانو در حال اجرا هستند. علاوه بر این، 6.9 میلیون توکن در این شبکه وجود دارد که در مجموع بیش از 55.3 میلیون تراکنش داشته اند.

بلاک چین از مدیر عامل FTX شکایت کرد

شرکت مسدود کردن (BlockFi) که در زمینه وام دهی ارز دیجیتال فعال است، در دعوای حقوقی خواستار سهام این شرکت است رابین هود (Robinhood) که سام بانکمن-فرید به عنوان وثیقه وام دریافتی در اختیار این شرکت قرار داده است.

طبق پرونده SEC، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل صرافی شکست خورده FTX، دارای 56.2 میلیون سهم از سهام عادی کلاس A (حدود 7.6٪ از کل) است. سهام) سهام شرکت رابین هود است.

این سهام اکنون موضوع شکایتی است که توسط Blockfy در دادگاه نیوجرسی ارائه شده است، ساعاتی پس از تشکیل پرونده ورشکستگی. Emergent Fidelity (متعلق به مالک صرافی FTX) و ED&F Man Capital Markets نیز در این مورد نام دارند. با توجه به محتویات پرونده، این شرکت ها به تعهدات خود در خصوص واگذاری دارایی های مشخص شده به درستی عمل نکرده اند.

پس از اینکه اورژانت نتوانست بدهی خود را پرداخت کند، Blockfy تلاش کرد وثیقه تحت قرارداد را ضبط کند، اما EDFM به عنوان یک کارگزار از انتقال مالکیت وثیقه به Blockfy خودداری کرد.

بر اساس پرونده های ورشکستگی، BlockFi راه درازی برای پرداخت بدهی تقریباً 1 تا 10 میلیارد دلاری خود دارد، حتی اگر سهام شرکت را در رابین هود به دست آورد. اعتقاد بر این است که این شرکت حدود 100 هزار طلبکار دارد.

دلیل افزایش 20 درصدی قیمت فانتوم چه بود؟

قیمت فانتوم در دو روز اخیر افزایش چشمگیری داشته است. با وجود این مشکل، هنوز بر سطح بحرانی قیمت این سکه غلبه نکرده است، بنابراین می توان با اطمینان در مورد روند صعودی روند کلی اظهار نظر کرد.

به گزارش والکس و به نقل از Beincrypto، آندره کرونیه پستی را در 28 نوامبر درباره تاریخچه مالی بنیاد فانتوم منتشر کرد. آندره کرون یکی از تاثیرگذارترین افراد در تاریخ DeFi و شبکه فانتوم است.

در این یادداشت، کرونژ کل تاریخچه مالی فانتوم را مرور کرد. از ژوئن 2018، زمانی که همه چیز با جمع آوری 40 میلیون دلار شروع شد، تا کنون این بنیاد بیش از 100 میلیون دلار در استیبل کوین، 100 میلیون دلار در سایر ارزهای دیجیتال و 50 میلیون دلار دارایی غیرکریپتو داشته است. این بنیاد با در نظر گرفتن هزینه های جاری می تواند با سرمایه فعلی به مدت 30 سال به فعالیت خود ادامه دهد.

محورهای این گزارش به شرح زیر بود:

  • فانتوم بارها از لیست کردن در صرافی های متمرکز یا تبلیغ از طریق تأثیرگذاران خودداری کرده است.
  • این بنیاد به طور گسترده از راه حل های DeFi برای سود استفاده می کند. بیشتر فعالیت های معدنی این بنیاد بر روی پلتفرم های Compound و Synthetix انجام می شود. فانتوم سالانه 6 میلیون دلار از راهبردهای درآمدزایی DeFi خود کسب می کند.

از زمان انتشار این گزارش، قیمت فانتوم (FTM) 20 درصد افزایش یافته است. توکن های دیگری از اکوسیستم فانتوم مانند SCREAM نیز افزایش یافتند.

قیمت فانتوم در یک ماه گذشته کاهش یافته است. فانتوم به شدت از 0.315 دلار در 5 نوامبر به 0.164 دلار در 22 نوامبر کاهش یافت.

سپس شاهد افزایش قیمت فانتوم بودیم. افزایش واگرایی در RSI نشان دهنده این مشکل است. سرعت افزایش در 24 ساعت گذشته افزایش یافته است. RSI اکنون بالای 50 است که نشانه یک روند صعودی است.

با این حال، قیمت فانتوم توسط منطقه مقاومت 0.22 دلار متوقف شد.

نمودار قیمت FTM

با وجود RSI صعودی، روند نزولی کلی تا زمانی که فانتوم نتواند سطح 0.22 دلار را به دست آورد، مشاهده می شود. تحلیل تکنیکال بازه زمانی هفتگی نیز اهمیت منطقه 0.22 دلاری را برجسته می کند. قیمت FTM در حال حاضر زیر این محدوده است. کاهش مشابهی در جولای 2021 رخ داد، اما به محض اینکه این منطقه بازپس گرفته شد، فانتوم یک روند صعودی قوی را آغاز کرد که منجر به بالاترین رکورد فانتوم شد.

نمودار قیمت فانتوم

بنابراین، اگر تصرف معکوس رخ دهد، ممکن است افزایش مشابهی رخ دهد. این تجزیه و تحلیل توسط شاخص هفتگی RSI تأیید می شود که یک واگرایی نزولی را تشکیل می دهد.

با این حال، هیچ پشتیبانی عمده ای تا سطح 0.04 دلار وجود ندارد. بنابراین در صورت شکستن قیمت از این سطح، کاهش بسیار شدیدی را می توان انتظار داشت.