منو سایت

5 تریلیون دلار متاورس تا سال 2030

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 تریلیون دلار متاورس تا سال 2030

متاورس تا سال 2030 به 5 تریلیون دلار می رسد

موفقیت Metaverse به تمرکز بیشتر بر به حداکثر رساندن تجربه انسانی برای ارائه تجربیات مثبت برای مصرف کنندگان، کاربران نهایی و شهروندان متکی است.

در حالی که بازار نزولی سال 2022 با هیجان اکوسیستم‌های رمزنگاری نوظهور مانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) مواجه شد، متاورس برای بلندمدت موقعیت خوبی دارد. با توجه به بی‌شمار موارد استفاده مصرف‌کننده و کسب‌وکار که متاورس می‌تواند به آنها رسیدگی کند، گزارش McKinsey & Company پتانسیل این فناوری را برای تولید تا 5 تریلیون دلار ارزش تا سال 2030 نشان می‌دهد.

تاثیر متاورس تا سال 2030. منبع: مک کینزی و شرکت

تاثیر متاورس تا سال 2030. منبع: مک کینزی و شرکت

برای اینکه Metaverse به پتانسیل کامل خود دست یابد، این گزارش نیاز به چهار عامل فناوری را برجسته می کند: واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، حسگرها و تجهیزات جانبی. قابلیت همکاری و استانداردهای باز؛ بسترهای تسهیل کننده؛ و ابزارهای توسعه با این حال، موفقیت Metaverse با تمرکز بیشتر بر به حداکثر رساندن تجربه انسانی به منظور ارائه یک تجربه مثبت برای کاربران، کاربران نهایی و شهروندان سنجیده خواهد شد.

تا به امروز، ابتکارات پیرامون بازاریابی، آموزش و جلسات مجازی بالاترین سطح پذیرش را در بین صنایع داشته است. اما بر اساس نظرسنجی آوریل مک کینزی از مدیران ارشد، بیشتر ابتکارات پیرامون متاورس با استقبال ضعیف تا متوسط ​​روبه‌رو شده است.

توصیه استقرار Metaverse.  منبع: McKinsey & Company

توصیه استقرار Metaverse. منبع: McKinsey & Company

در این گزارش آمده است: «متاروره آنقدر بزرگ است که بتوان آن را نادیده گرفت. McKinsey تخمین می‌زند که بیش از 50 درصد رویدادهای زنده می‌توانند تا سال 2030 در متاورس رخ دهند و به طور بالقوه تا 5 تریلیون دلار ارزش ایجاد کنند.

بر اساس نظرسنجی اخیر انجام شده توسط Dating.com، متاورس همچنین موقعیت خوبی برای میزبانی از رویارویی های عاشقانه امروزی دارد، به طوری که یک سوم مجردهای مورد بررسی علاقه خود را به قرار آنلاین ابراز می کنند. این پلتفرم دوستیابی آنلاین گفت:

با پیشرفت در فناوری برنامه دوستیابی و Metaverse، عاشقان بیشتری می توانند در شهرها، کشورها و حتی قاره ها ارتباط برقرار کنند. با Metaverse، مجردها می توانند افراد دیگری را حتی از قاره های مختلف ملاقات کنند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.