منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • یوروگروپ: یورو دیجیتال نباید قابل برنامه ریزی و محدود کننده باشد

یوروگروپ: یورو دیجیتال نباید قابل برنامه ریزی و محدود کننده باشد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یوروگروپ: یورو دیجیتال نباید قابل برنامه ریزی و محدود کننده باشد

این نهاد در بیانیه وزرای اقتصادی منطقه یورو (معروف به یوروگروپ) در تاریخ 16 ژانویه بر غیرقابل برنامه ریزی یورو دیجیتال تاکید کرد و اعلام کرد که این ارز دیجیتال باید قابلیت تبدیل خودکار و آسان به دارایی های سنتی را داشته باشد.

به گزارش Valx و به نقل از Cryptoslate، یوروگروپ تاکید کرد که در حالی که یورو دیجیتال همیشه باید قابلیت تبدیل خودکار به یورو فیات را داشته باشد، نباید قابل برنامه ریزی باشد تا از مصرف آن برای اهداف خاص یا در لحظات خاص جلوگیری شود.

نحوه تعامل و ادغام یورو دیجیتال با پروتکل‌های بلاک چین و DeFi احتمالاً برای جامعه ارزهای دیجیتال جالب خواهد بود. اگرچه اتحادیه اروپا هرگز تایید نکرده است که ارز دیجیتال یورو بر روی یک پلت فرم بلاک چین ساخته خواهد شد، اما نکاتی مبنی بر در نظر گرفتن راه حل های غیرمتمرکز مانند دفتر کل توزیع شده (DLT) وجود دارد.

دیدگاه یوروگروپ در مورد برنامه‌ناپذیری یورو دیجیتال ممکن است به این معنا باشد که توسعه‌دهندگان رمزارز مجبور خواهند شد از جایگزین‌هایی مانند استیبل کوین‌های یورو تتر (EURT)، یورو استاتیس (EURS) و دایره سکه یورو (EUROC) در فضای DeFi استفاده کنند. همانطور که مشخص است قراردادهای هوشمند با هدف “برنامه ریزی” کردن ارزها راه اندازی شد.

با این حال، Eurogroup بین پرداخت های برنامه ریزی شده توسط کاربر (به عنوان مثال پرداخت های خودکار ماهانه یا در هر بازه زمانی دلخواه) و برنامه ریزی به گونه ای که جریان پول را کنترل می کند، تمایز قائل شد. اولی تشویق می شود، اما دومی دلسرد می شود.

نگرانی های گروه یورو در مورد قابلیت برنامه ریزی یورو دیجیتال یکی از نکاتی است که آن را راه حل «سیاسی» می نامد.

یوروگروپ گفت که مشخصات طراحی نیازمند «تصمیمات سیاسی است که باید در سطح سیاسی مورد بحث قرار گیرد». این گروه تشخیص می دهد که طراحی صحیح این دارایی می تواند موقعیت ژئوپلیتیک اتحادیه اروپا را تقویت کند و به دلیل اهمیت سیستم های پرداخت، استقلال استراتژیک منطقه را بهبود بخشد.

این گروه چندین نگرانی اصلی را در راه رسیدن به این هدف بیان کرد: اول اینکه یورو دیجیتال باید به طور گسترده در دسترس باشد، اما به جای تلاش برای جایگزینی پول نقد، باید نقش مکمل را ایفا کند. نکته دیگر این است که یورو دیجیتال باید در عین قابل اعتماد بودن و حفظ حریم خصوصی، توانایی نظارت بر اعمال مجرمانه را فراهم کند.

در این بیانیه خاطرنشان شده است که برای حفظ ثبات مالی اتحادیه اروپا باید محدودیت هایی در مالکیت این ارز اعمال شود و سطح مشارکت بخش دولتی و خصوصی باید متعادل باشد. او همچنین خاطرنشان کرد که نیازهای خاص اتحادیه اروپا باید در کنار قابلیت همکاری با سایر CBDC ها در نظر گرفته شود.

ایجاد یورو دیجیتال نیازمند مشارکت چندین سازمان مختلف اتحادیه اروپا است. یوروگروپ گفت که اگر یورو دیجیتال ایجاد شود، پارلمان اروپا و شورای اروپا باید مبنای قانونی برای این دارایی ایجاد کنند. علاوه بر این، کمیسیون اروپا باید یک طرح قانونی مرتبط ایجاد کند.

اگرچه شورای اروپا امروز (17 ژانویه) بیانیه خود را منتشر کرد، اما جزییات این بیانیه نتیجه مذاکرات اعضای یوروگروپ است. یوروگروپ یک نشست غیررسمی بین وزرای اقتصاد و دارایی کشورهای عضو منطقه یورو است.