منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گلدمن ساکس برای سرمایه گذاری هنگفت در ارزهای دیجیتال

گلدمن ساکس برای سرمایه گذاری هنگفت در ارزهای دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گلدمن ساکس برای سرمایه گذاری هنگفت در ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاری های عظیم گلدمن ساکس در ارزهای دیجیتال پس از فروپاشی صرافی FTX

بانک سرمایه گذاری چندملیتی آمریکایی گلدمن ساکس قصد دارد ده ها میلیون دلار برای خرید یا سرمایه گذاری در سازمان های ارز دیجیتال هزینه کند. متیو مک درموت، رئیس دارایی‌های دیجیتال گلدمن، معتقد است که مشارکت بازیکنان مورد اعتماد در صنعت کریپتو می‌تواند وضعیت فعلی آن را بهبود بخشد.

گلدمن ساکس همچنان طرفدار ارزهای دیجیتال است

مک درموت در مصاحبه اخیر با رویترز گفت که فروپاشی صرافی FTX فرصت های واقعا جالبی را برای گلدمن ساکس ایجاد کرده است. به این ترتیب، غول وال استریت قصد دارد میلیون‌ها دلار در برخی از نهادهای رمزنگاری که در حال حاضر قیمت بسیار مناسب‌تری دارند، خریداری یا سرمایه‌گذاری کند.

مدیرعامل بر این باور است که سقوط بازار سهام موجب آشفتگی گسترده در کل بازار شده و منافع سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار داده است. با این حال، او مطمئن است که فناوری بلاک چین یک ویژگی اساسی شبکه مالی باقی خواهد ماند.

این قطعاً احساسات را به بازار بازگرداند، بدون شک. صرافی FTX در بسیاری از بخش‌های اکوسیستم بسیار کودکانه عمل می‌کرد. با این حال، فناوری زیربنایی کریپتو، بلاک چین، به کار خود ادامه می دهد.

مک درموت همچنین شاهد افزایش مشارکت کنندگان در بازار است که فضای کریپتو را ترک کرده و به امور مالی سنتی می پیوندند.

او گفت: “من گمان می کنم که برخی از آنها در بورس FTX معامله شده اند، اما نمی توانم با اطمینان بگویم.”

دیوید سولومون، مدیرعامل گلدمن ساکس، ماه گذشته استدلال کرد که درام صرافی FTX نشان داد که سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال هنوز بسیار پرخطر و سوداگرانه است. با این حال، او پتانسیل زیادی در فناوری بلاک چین می بیند.

رقبای اصلی این بانک در این مورد تردید بیشتری دارند. جیمز گورمن، مدیر عامل مورگان استنلی، اوایل این ماه گفت که ارزهای دیجیتال از بین نمی روند، اما او هیچ ارزش ذاتی در آنها نمی بیند.

نوئل کوین، مدیر اجرایی HSBC گفت موسسه او هیچ برنامه ای برای ورود به بازار ارز دیجیتال یا سرمایه گذاری در شرکت های این حوزه ندارد.

صرافی FTX

غول بانکداری وال استریت در چند سال گذشته با صرافی شکست خورده ارزهای دیجیتال ارتباط داشته است.

دیوید سولومون در آوریل امسال با سام بنکمن-فرید ملاقات کرد تا در مورد همکاری احتمالی بین دو سازمان گفتگو کند.

ارزش این صرافی در اوج خود به 32 میلیارد دلار رسید. در آن زمان، سم بنکمن اظهار نظر جالبی کرد و پیشنهاد کرد که اگر شرکت سابقش به رشد خود ادامه دهد، می تواند به اندازه کافی بزرگ شود تا غول هایی مانند CME و حتی گلدمن ساکس را خریداری کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.