منو سایت

گزارش ارزنده از وضعیت بازارهای مالی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گزارش ارزنده از وضعیت بازارهای مالی

بیت کوین صبح روز دوشنبه در آسیا بالای 17000 دلار معامله شد و 10 ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار در حال افزایش هستند. سرمایه‌گذاران شاهد کاهش تورم در ایالات متحده، بزرگترین اقتصاد جهان هستند، زیرا چین شروع به کاهش محدودیت‌های Covid-19 در بسیاری از شهرها کرده است، و این انتظارات را افزایش می‌دهد که دومین اقتصاد بزرگ جهان از انقباض تولید ناخالص داخلی در سال 2018 بهبود یابد. موضوعی، گرفتن بازگشت به مسیر رشد

بر اساس داده های CoinMarketCap، بیت کوین در 24 ساعت منتهی به 8 صبح در هنگ کنگ 1.3 درصد افزایش یافت و به 17300 دلار رسید، در حالی که اتر با 3 درصد افزایش به 1300 دلار رسید. Memecoin پیشرو، Dogecoin، با 4.4 درصد افزایش به 0.104 دلار آمریکا رسید، در حالی که Polygon با 2 درصد افزایش به 0.93 دلار آمریکا رسید. پولکادوت و شیبا اینو بیش از 1.5 درصد رشد کردند. ارزش کل بازار کریپتو با 1.4 درصد افزایش به 867 میلیارد دلار رسید، در حالی که حجم معاملات با 2 درصد کاهش به 34 میلیارد دلار رسید.

چین شروع به کاهش اقدامات کنترل کووید-19 کرده است زیرا چندین شهر الزامات اثبات منفی بودن آزمایشات را برای ورود به اماکن عمومی حذف کردند. مقامات شهر شانگهای روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کردند که از روز دوشنبه، بررسی نتایج آزمایش PCR را برای ورود ساکنان به مکان‌های عمومی یا استفاده از وسایل نقلیه عمومی متوقف می‌کنند. هانگژو، محل شرکت هلدینگ گروه بزرگ تجارت الکترونیک چینی علی بابا، نیز روز یکشنبه اعلام کرد که مسافران حمل و نقل عمومی را ملزم به ارائه نتایج آزمایش PCR منفی نخواهد کرد. بازارهای سهام آسیایی به دلیل این تحولات عموماً با رشد بیشتری باز شدند.

سهام ایالات متحده روز جمعه یک روز معاملاتی متفاوت داشت. S&P 500 حدود 0.1 درصد و نزدک 0.2 درصد سقوط کردند، در حالی که Dow Jones 0.1 درصد رشد کرد. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا هفته گذشته گفت که بانک مرکزی ممکن است سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهد. انتظار می رود فدرال رزرو در نشست 13 تا 14 دسامبر خود نرخ بهره را 50 واحد افزایش دهد که نسبت به 75 واحد پایه در چهار جلسه قبلی کاهش یافته است.

فدرال رزرو از ماه مارس نرخ های بهره را برای مهار تورم افزایش داده است و از نزدیک به صفر به بالاترین حد در 15 سال گذشته 3.75 درصد به 4 درصد رسیده است که نشان می دهد نرخ ها می تواند به بالای 5 درصد برسد. فدرال رزرو اعلام کرده است که خواهان تورم در محدوده هدف خود یعنی 2 درصد است. شاخص قیمت مصرف کننده تورم را در ماه اکتبر 7.7 درصد نشان داد که نسبت به 8.2 درصد در سپتامبر کاهش یافت.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.