کیوساکی: بیت کوین خوب است، FTX خوب است

کیوساکی: بیت کوین خوب است، FTX خوب است

رابرت کیوساکی، نویسنده مشهور و حامی ارزهای دیجیتال، بار دیگر از بیت کوین و کریپتو حمایت کرد و بحران اخیر در این حوزه را به گردن صرافی FTX انداخت.

به گزارش والکس و به نقل از bitcoinist، بیت کوین و صنعت ارزهای دیجیتال همچنان با زخم ناشی از شکست صرافی FTX دست و پنجه نرم می کنند و در حال درمان هستند. با این حال، رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب پرفروش پدر پیپدر پولدار، فقیر، نسبت به پایداری طولانی مدت بیت کوین و اتریوم خوشبین است. کیوساکی خاطرنشان کرد که دو ارز دیجیتال اصلی را نمی توان مسئول رفتار مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن فرید (SBF) دانست.

بیت کوین هفته گذشته به پایین ترین حد خود در دو سال گذشته رسید و تقریبا 20 درصد از ارزش خود را از دست داد. دومین ارز دیجیتال بزرگ، اتریوم نیز در هفته گذشته بیش از 23 درصد کاهش داشته است.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال در سال جاری بیش از 1.4 تریلیون دلار کاهش یافته است. این بخش گرفتار مسائلی مانند شکست های تجاری و مشکلات نقدینگی شده است که با سقوط FTX بدتر شده است.

یک هفته پیش، کیوساکی گفت که کاهش قابل توجه قیمت بیت کوین را یک فرصت می بیند، نه دلیلی برای ترس.

به گفته کیوساکی، بسیاری از افراد در گروه سنی او به ویژه پس از بحران اخیر به ارزهای دیجیتال پشت می کنند، اما او همچنان خوش بین است. او در این باره گفت:

من نسبت به بیت کوین خوش بین هستم. بیت کوین مترادف با سم بانکمن فرید نیست. مشکل از بیت کوین نیست، بلکه در صرافی FTX است.

کیوساکی یکی از صریح ترین حامیان ارزهای دیجیتال، در درجه اول بیت کوین است. او در مصاحبه ای تایید کرد که بیت کوین های خود را به قیمت حدود 6000 دلار خریداری کرده و هنوز هم این دارایی را در اختیار دارد.

او تاکید کرد که رمزارزها را نمی توان مقصر ورشکستگی FTX و اشتباه سام بنکمن دانست، همانطور که نقره را نمی توان برای سوء مدیریت صندوق های سرمایه گذاری در بورس فلزات گرانبها (ETF) مقصر دانست.

کوین اولری (کوین اولری)، تاجر، کارآفرین و شخصیت تلویزیونی کانادایی، اثر سام بنکمن آزاد به عنوان وارن بافت بیت کوین او به یاد می آورد، اما کیوساکی طرف دیگر اوست ارز دیجیتال برنی مدوف نامیده می شود

برنارد لارنس مدوف، یک کلاهبرداری آمریکایی بود که بزرگترین طرح پونزی در تاریخ را رقم زد. در مجموع، نزدیک به 65 میلیارد دلار از سرمایه کشور را از بین برد.

وزارت دادگستری ایالات متحده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالا اکنون در حال بررسی FTX هستند.