منو سایت

کاهش 7.32 درصدی در سختی استخراج بیت کوین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کاهش 7.32 درصدی در سختی استخراج بیت کوین

دشواری استخراج بیت کوین در روز سه شنبه 7.32 درصد کاهش یافت که شدیدترین کاهش از جولای 2021 است، زیرا بسیاری از شرکت های این صنعت با افزایش هزینه های انرژی و قیمت بیت کوین حتی با سقوط صرافی FTX با مشکل نقدینگی روبرو هستند. ماه گذشته کاهش یافته است.

دشواری استخراج بیت کوین تقریباً هر دو هفته یکبار تغییر می کند و مربوط به تغییر در میزان قدرت محاسباتی مورد استفاده برای استخراج بلاک های بیت کوین برای پاداش دادن با BTC است.

داده های Blockchain.com نشان می دهد که میانگین ارزش هش هفت روزه بیت کوین، معیاری که برای اندازه گیری قدرت محاسباتی استفاده می شود، در روز دوشنبه حدود 251.1 اگزاهش در ثانیه بود که کمتر از میانگین هفت روزه 261.3 اگزاهش در 21 نوامبر بود. طبق داده‌های BTC.com، در اصلاح دو هفته‌ای روز سه‌شنبه، سختی ماینینگ در ارتفاع بلوک ۷۶۶۶۸۰ پس از رسیدن به بالاترین حد تاریخ در ۲۱ نوامبر به ۳۴.۲۴ تریلیون رسید.

براساس داده‌های CoinMarketCap، بیت‌کوین در نوامبر 2021 به بالاترین قیمت خود یعنی بیش از 67000 دلار رسید، اما از آن زمان تاکنون 75 درصد کاهش یافته و در روز سه‌شنبه زیر 17000 دلار در آسیا معامله می‌شود.

آدریان وانگ، مدیر عامل متالفا، یک شرکت مدیریت دارایی دیجیتال مستقر در هنگ کنگ، ماه گذشته در مصاحبه ای به Forecast گفت که کسب و کار استخراج بیت کوین گران است و نیاز به “سرمایه گذاری بیشتر” دارد. وانگ گفت:

[در طول] در اوج قیمت در سال گذشته، بسیاری از ماینرها با این فرض که قیمت بیت کوین از 60000 دلار آمریکا فراتر خواهد رفت، اهرمی را افزایش دادند. الان حدود 16000 تومان است. فرضیات بسیار متفاوت است.

Core Scientific در گزارش سه ماهه سوم خود در ماه گذشته گفت که “منابع نقدی موجود تا پایان سال 2022 یا زودتر تمام می شود” و در مورد خطرات ورشکستگی در اکتبر هشدار داد. شرکت معدنی بورس نزدک اعلام کرد که زیان خالص آن در سال جاری تا پایان سپتامبر به 1.7 میلیارد دلار رسیده است در حالی که در مدت مشابه سال گذشته زیان 13194 دلاری داشته است.

کامپیوت نورث مستقر در ایالات متحده در ماه سپتامبر اعلام ورشکستگی فصل 11 کرد و به دنبال فروش سایت های معدن خود است. شرکت سرمایه‌گذاری و استخراج کریپتو Foundry Digital LLC ماه گذشته اعلام کرد که قصد دارد دو دستگاه ماینینگ فعال را از Compute North خریداری کند.

استخراج‌کننده بلاک‌چین Argo و تعدادی دیگر از استخراج‌کنندگان بیت‌کوین نیز گفتند که پولشان تمام شده است.

برای خواندن اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال اخبار ما را دنبال کنید.