منو سایت

کاهش 35 درصدی هشریت بیت کوین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کاهش 35 درصدی هشریت بیت کوین

کاهش 35 درصدی سرعت هش بیت کوین

هش بیت بیت کوین در عرض 24 ساعت 35 درصد کاهش یافته است. این به این دلیل است که چندین معدنچی در ایالات متحده ماشین های خود را به دلیل طوفان های شدید زمستانی در این کشور خاموش کرده اند. بر اساس گزارش ها، هش ریت بیت کوین در 24 دسامبر به 156 EH/s کاهش یافت. فقط 14 روز قبل، میانگین مقدار هش 237 EH/s بود. طوفان های زمستانی در ایالات متحده تاکنون باعث لغو هزاران پرواز شده است.

اثرات طوفان در ایالات متحده، مانند قطع برق، همچنین باعث شد که استخراج کنندگان بیت کوین مجبور به توقف کار شوند. ردیاب وب سایت PowerOutage گزارش می دهد که بیش از 1.4 میلیون خانه و کسب و کار بدون برق هستند. با توجه به تلاش ارائه دهندگان انرژی برای صرفه جویی در مصرف برق، تعجبی ندارد که استخراج کنندگان بیت کوین نیز ماشین های خود را خاموش می کنند. با این حال، به نظر می رسد که هش ریت دوباره افزایش یافته است و اکنون در زمان انتشار 234.26 EH/s است.

معدنچیان تگزاس به طور داوطلبانه ماشین های خود را خاموش کردند

اما کاهش قابل توجه سرعت هش سوالاتی در مورد اینکه استخراج بیت کوین تا چه حد متمرکز است و چه معنایی برای شبکه دارد، ایجاد کرده است. دنیس پورتر، مدیر عامل صندوق Satoshi Act اشاره کرد که شبکه طبق طراحی کار می کند. او این موضوع را با غول های فناوری مانند آمازون و گوگل مقایسه کرد و خاطرنشان کرد که اگر یک سوم مراکز داده آنها آفلاین شوند، تأثیر آن بسیار متفاوت خواهد بود. پورتر با استناد به تصمیم اپراتور مرکز داده Lancium برای تعطیلی، افزود که این دلیلی است بر اینکه ماینرها برای شبکه خوب هستند.

از زمانی که چین در سال 2021 استخراج بیت کوین را ممنوع کرد، ایالات متحده نقش مهمی در استخراج بیت کوین ایفا کرده است. چندین معدنچی به دلیل برق ارزان و مقررات مطلوب در تگزاس مستقر هستند. این شرکت‌های ماینینگ تمایل دارند در صورت افزایش تقاضا در شبکه، امکانات خود را تعطیل کنند. در همین حال، جان استفانوپ، بنیانگذار FutureBit، گفت که هش آفلاین به دلیل تمرکز بالای ماینرها است. به گفته وی، شبکه بیت کوین بیش از حد به آب و هوا و اختلالات زمین شناسی وابسته است. تراکنش های شبکه بیت کوین تنها به دلیل رویدادهای آب و هوایی در ایالات متحده 30 درصد کاهش یافته است. او افزود:

اگر هش ریت توسط 10 میلیون ماینر کوچک در سراسر جهان توزیع می شد، به جای چند ده شرکت بزرگ ماینینگ، این رویداد تأثیری بر شبکه نداشت.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.