منو سایت

کاهش قیمت Arzinja Mag Ethereum پس از ادغام

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کاهش قیمت Arzinja Mag Ethereum پس از ادغام

دلیل کاهش قیمت اتریوم پس از ادغام

ادغام اتریوم در ماه سپتامبر انجام شد و آن را از مدل اثبات کار (POW) به الگوریتم اثبات سهام اجماع پایدار (PoS) تغییر داد. بسیاری از فعالان ارزهای دیجیتال انتظار داشتند که قیمت اتریوم نسبت به به روز رسانی واکنش مثبتی نشان دهد، زیرا با توقف استخراج، تولید روزانه آن 90 درصد کاهش یافت. با این حال، افزایش قیمت مورد انتظار هرگز محقق نشد. در واقع، پس از ارتقا، شاهد کاهش بیش از ۷ درصدی قیمت اتریوم بودیم. پس چرا ادغام اتریوم باعث افزایش قیمت این ارز نشد؟

سیاست پولی پس از ادغام اتریوم

سیاست پولی اتریوم صرفاً کاهش عرضه توکن به 1600 اتریوم در روز بود. مدل اثبات کار روزانه معادل 13000 اتریوم را در جوایز استخراج آزاد می کند. با این حال، این به طور کامل پس از ادغام حذف شد، زیرا عملیات استخراج دیگر در مدل اثبات سهام معتبر نیست. بنابراین، تنها 1600 منبع ETH برای پاداش باقی می‌ماند که عرضه روزانه را 90 درصد کاهش می‌دهد. اگر میانگین قیمت گاز شبکه اتریوم حداقل 16 gwei شود، 1600 اتریوم هر روز سوزانده می شود و تورم اتریوم را صفر یا حتی کاهش می دهد.

این سیاست پولی محرک اصلی انتظارات برای افزایش قیمت اتریوم بود. با این حال، مصرف کنندگان تأثیر احساسات بازاریابی و تغییرات نظارتی را در نظر نگرفتند. زمانی که رشد عرضه بلاک چین در محدوده منفی است، الگوی کاهش تورم تنظیم می شود تا در بلندمدت بر قیمت اتریوم تأثیر بگذارد. رشد عرضه توکن از زمان ادغام منفی 0.01 درصد بود، به این معنی که تقریباً همان مقدار اتریوم تولید شد که از طریق کارمزد تراکنش سوزانده شد. اگرچه این معیار نشان دهنده کاهش تورم است، اما به اندازه کافی برای افزایش قیمت توکن قابل توجه نیست، به خصوص زمانی که نقدینگی در بازار ارزهای دیجیتال بالا باشد.

وضعیت کاهش تورم اتریوم

قیمت اتریوم در حال حاضر در حال کاهش است. تعداد توکن های این ارز دیجیتال در دو هفته گذشته بیش از 10000 توکن کاهش یافت در حالی که پس از ادغام در مجموع 3037 توکن جدید وارد بازار شد. عرضه توکن های جدید تا 8 اکتبر افزایش یافت و اتریوم در حالت تورم مثبت باقی ماند. از آن زمان، توکن های بیشتری از طریق کارمزد تراکنش سوزانده شده اند و تورم اتریوم را کاهش می دهند.

بیش از 49000 اتریوم در 30 روز گذشته با نرخ متوسط ​​1.15 توکن در دقیقه سوزانده شده است. به نظر می رسد عرضه اتریوم به اوج خود رسیده است و رشد عرضه به طور قابل توجهی کند خواهد شد. پس چه اتفاقی در 8 اکتبر افتاد که باعث شد تورم برای اولین بار کاهش یابد؟

این بیشتر به دلیل یک پروژه جدید بلاک چین به نام XEN است. از زمان راه‌اندازی، ارز دیجیتال XEN بیش از ۵۳۹۱ ETH در کارمزد تراکنش‌ها سوزانده است و در رتبه دوم جدول سوخت‌شده ETH، درست پس از UniSwap v3 قرار گرفته است. نرخ تراکنش و ضریب توکن های ERC-20 بین 8 و 15 اکتبر قابل توجه بود. میانگین قیمت گاز در این هفته 37 گیگاوی بود که منجر به این کاهش تورم شد.

در حال حاضر، تا زمانی که قیمت گاز اتریوم بالای 15 gwei باقی بماند، شبکه به اندازه کافی توکن می سوزاند تا آن را پایین بیاورد.

چرا قیمت اتریوم بالا نمی رود؟

در حالی که مکانیسم ایجاد شده توسط ادغام و وضعیت فعلی کاهش تورم باید از نظر فنی قیمت ها را بالا ببرد، زمان بندی درست نیست. قیمت هر ارز دیجیتال تنها بر اساس مکانیسم عرضه و سوزاندن آن نیست، نقدینگی نیز نقش مهمی دارد.

فدرال رزرو آمریکا طی چند ماه گذشته نرخ بهره را به شدت افزایش داده است. در نتیجه، اوراق قرضه خزانه داری بازده قابل توجهی را به همراه داشته است و ریسک بسیار کمتری نسبت به ارزهای دیجیتال دارد. علاوه بر این، فشار نظارتی بیشتری بر فضای کریپتو وجود دارد و در رکودهای شدید، سرمایه گذاران کوتاه مدت از دارایی های بی ثبات دور می شوند.

داده های CoinGlass نشان می دهد که نقدینگی اتریوم در دو ماه گذشته به طور قابل توجهی بالاتر بوده است. این در درجه اول دلیلی است که قیمت اتریوم افزایش نیافته است، بلکه علیرغم وضعیت کاهش تورم آن کاهش یافته است.

تورم: تاثیر بلندمدت

به طور کلی، کاهش تورم مطمئناً در بلندمدت تأثیر خواهد داشت. اگر یک چرخه صعودی رخ دهد، منجر به افزایش استفاده از شبکه و افزایش قیمت گاز خواهد شد. این امر منجر به کاهش قابل توجه عرضه توکن و در نهایت افزایش قیمت خواهد شد. انحلال در چند روز گذشته کند شده است زیرا به نظر می رسد قیمت اتریوم به سطح مقاومت پایدار رسیده است. با این حال، اینکه آیا یک چرخه صعودی به زودی پدیدار خواهد شد یا خیر، به احساسات بازار بستگی دارد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.