منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کاهش قیمت بیت کوین و اتریوم؛ آیا زمان خرید فرا رسیده است؟

کاهش قیمت بیت کوین و اتریوم؛ آیا زمان خرید فرا رسیده است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کاهش قیمت بیت کوین و اتریوم؛ آیا زمان خرید فرا رسیده است؟

بیت کوین نتوانست الگوی مثلث نزولی را بشکند و همزمان با انتشار این خبر غم انگیز به بازار، با افت 3 درصدی به 16160 دلار رسید و به همین ترتیب دومین ارز دیجیتال بزرگ دنیا پس از بیت کوین با افت 5 درصدی قیمت مواجه شد. و به 1171 دلار رسید.

به گزارش Valx و به نقل از cryptonews، ارزش بازار جهانی کریپتو در روز گذشته با بیش از 2 درصد کاهش به 815.32 میلیارد دلار رسید. در 24 ساعت گذشته، حجم کل تراکنش ارزهای دیجیتال با 22.1 درصد افزایش به 41.69 میلیارد دلار رسید.

حجم معاملات دیفای هم اکنون 2.6 میلیارد دلار است که 6 درصد از حجم روزانه بازار را تشکیل می دهد. سهم استیبل کوین ها 38.85 میلیارد دلار است که 93 درصد از حجم تراکنش های ارز دیجیتال را تشکیل می دهد.

حال بیایید به وضعیت بازار در روز گذشته نگاه کنیم.

ویولن سل (CELO) ایپ کوین (APE) و لئو (LEO) سه ارز در میان 100 توکن برتر بازار بودند که در روز گذشته ارزش خود را افزایش دادند. ویولن سل با 34 درصد افزایش به 0.6970 دلار و IP با 13.5 درصد افزایش به 3.7 دلار رسید. لئو نیز شاهد رشد 7 درصدی بود.

نمای کلی بازار
مروری بر وضعیت بازار در 28 نوامبر 2022

Optos (APT) کیف پول توکن Trust (TWT) و لیدو (LDO) در بین بازندگان دیروز قرار گرفتند و به ترتیب 5.5، 4 و 3 درصد از ارزش خود را از دست دادند.

بازار ارزهای دیجیتال با نگرانی سرمایه گذاران از وضعیت اعتراضات در چین به محدودیت های کرونا سقوط کرد. معترضان خشمگین از اقدامات سختگیرانه دولت علیه کرونا به خیابان ها آمدند و خواهان استعفای رهبر چین شدند. این اعتراضات نادر حداقل در هشت شهر با سرکوب گسترده پلیس مواجه شد.

نارضایتی از سیاست های رئیس جمهور شی جین پینگ در مورد به اصطلاح کرونا کووید صفر تقریباً سه سال پس از شیوع، این بیماری موجی از نافرمانی مدنی را در چین به راه انداخته است که از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور دیده نشده است. هو جینتائو یک دهه پیش قابل مشاهده نبود.

این اعتراضات که از روز جمعه آغاز شد و به شهرهایی از جمله پکن، شانگهای و ده‌ها دانشگاه گسترش یافت، گسترده‌ترین بیان مخالفت با حزب کمونیست در دهه‌های اخیر است.

معترضان شانگهای که خواستار استعفای شی و پایان دادن به حکومت تک حزبی بودند، با اسپری فلفل متفرق شدند اما ساعاتی بعد بازگشتند.

چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان، تأثیر زیادی بر بازارهای مالی جهانی دارد. ناآرامی در آن کشور می تواند باعث فرار سرمایه به سمت دارایی های امن تر شود. سهام و ارزهای دیجیتال دارایی امنی نیستند. با این حال، در صورت بهبود وضعیت در چین و بازگشت آرامش، می توان انتظار بازگشت صعودی برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را داشت.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین پس از ناکامی در شکستن مقاومت 16600 دلاری در روند نزولی قرار دارد.قیمت بیت کوین در بازه زمانی 4 ساعته یک الگوی مثلث نزولی تشکیل داده است که معمولاً منجر به فروش بیشتر می شود.

بیت کوین در حال حاضر 16150 دلار ارزش دارد و به سمت حمایت 16000 دلاری حرکت می کند و بعد از این منطقه حمایت بعدی 15650 دلار است که سابقه تشکیل دو طبقه قیمتی در ماه های اخیر را دارد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

شاخص های فنی زیر مشابه هستند RSI و MACD، منطقه تجارت را نشان می دهد، به این معنی که فشار فروش قوی وجود دارد. افزایش میانگین متحرک 50 روزه نیز سطح مقاومت 16450 دلاری را نشان می دهد.اگر خریداران وارد بازار شوند، شکستن این مقاومت می تواند به سرعت قیمت را به 17000 دلار برساند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم

در بازه زمانی 4 ساعته، نمودار الگوی اتریوم سه کلاغ سیاه که نشان دهنده روند قوی در فروش است. نمودار قیمت اتریوم توسط کانال صعودی حمایت کننده از قیمت 1210 دلار شکسته شد و این کانال اکنون به عنوان مقاومت عمل می کند.

اتریوم از میانگین متحرک 50 روزه در 1175 دلار عبور کرد که نشان دهنده سیگنال فروش قوی است. از طرف دیگر، اولین پشتیبانی اتریوم 1150 دلار است.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

شاخص ها RSI و MACD همچنین در منطقه فروش قرار دارند، که نشان می دهد ETH ممکن است به سمت سطح حمایت 1115 دلار حرکت کند.

از طرف دیگر، مقاومت اصلی اتریوم 1185 دلار است و شکست می تواند آن را به 1235 دلار برساند.