منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کاردانو اجازه راه اندازی زنجیره های جانبی را می دهد

کاردانو اجازه راه اندازی زنجیره های جانبی را می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کاردانو اجازه راه اندازی زنجیره های جانبی را می دهد

اکوسیستم کاردانو با زنجیره های جانبی سفارشی گسترش می یابد

تیم فنی اکوسیستم Cardano یک ابزار نرم افزاری را اواخر این ماه منتشر خواهد کرد که به توسعه دهندگان امکان می دهد زنجیره های جانبی Cardano سفارشی را برای بهبود اکوسیستم راه اندازی کنند. این خبر در 12 ژانویه توسط Input Output Global (IOG)، یک شرکت مهندسی بلاک چین که توسط چارلز هاسکینسون تأسیس شده بود و قبلاً به عنوان Input Output هنگ کنگ (IOHK) شناخته می شد، اعلام شد. این نسخه شامل مستندات فنی رسمی برای کیت لوازم جانبی بود.

توسعه دهندگان IOG قبلاً از این جعبه ابزار برای ساخت شبکه آزمایشی ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار با زنجیره جانبی عمومی به عنوان “اثبات مفهوم” استفاده کرده اند. پس از تکمیل ممیزی، هر کسی می‌تواند برنامه‌های غیرمتمرکز را مستقر کند، قراردادهای هوشمند ایجاد کند، و توکن‌ها را بین زنجیره‌های آزمایشی مختلف جابه‌جا کند.

این جعبه ابزار همچنین به سازندگان زنجیره جانبی اجازه می دهد تا مکانیسم توافق خود را علاوه بر سایر ویژگی های خاص برنامه انتخاب کنند. سایدچین یک بلاک چین مستقل است که در مجاورت بلاک چین اصلی اجرا می شود که اغلب به آن شبکه اصلی می گویند. زنجیره های جانبی اغلب سعی می کنند مقیاس پذیری را به شبکه اصلی اضافه کنند و اغلب تمرکززدایی و امنیت را در اولویت قرار می دهند.

IOG امیدوار است که توسعه زنجیره‌های جانبی «راه را برای پذیرش انبوه» در اکوسیستم کاردانو هموار کند و «امیدوار است در آینده نزدیک شاهد ظهور خانواده‌ای از زنجیره‌های جانبی کاردانو و زنجیره‌های شریک باشیم».

از جمله “زنجیره های شریک” که هاسکینسون دوست دارد در Cardano ببیند سولانا است که اخیراً در پستی در 10 دسامبر اعلام کرد که کاردانو می تواند از سرعت شبکه سولانا بهره مند شود در حالی که سولانا از زیرساخت و امنیت کاردانو سود می برد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.