منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کاربرد NFT در Metaverse; NFT ها در دنیای متاورس چه نقشی دارند؟

کاربرد NFT در Metaverse; NFT ها در دنیای متاورس چه نقشی دارند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کاربرد NFT در Metaverse; NFT ها در دنیای متاورس چه نقشی دارند؟

دنیای متاورژن زندگی واقعی ما در یک واحد است دنیای مجازی سه بعدی E. ما می توانیم تجربیات ویژه ای در متاورس داشته باشیم. از سرگرمی گرفته تا جلسات کاری و معاشرت با دوستان، از جمله فعالیت هایی است که می توان در متاورس انجام داد.

برای ورود به دنیای متاورس باید قطعه یا قطعاتی از زمین مجازی بخریم تا در آن کسب درآمد کنیم یا حتی در آن سرمایه گذاری کنیم. برای خرید این زمین ها یا حتی هر رویداد دیگری در متاورس باید از NFT ها استفاده کرد. در واقع خرید و فروش در متاورس با استفاده از NFT انجام می شود و این مورد یکی از نمونه های کاربرد NFT در متاورس می باشد.

NFTs و Metaverse

متاورس در واقع نسخه بسیار پیشرفته دنیای امروزی در قالب دنیای مجازی است. برقراری ارتباط در این دنیای مجازی سه بعدی با گوشی، عینک واقعیت مجازی و واقعیت افزوده انجام شد در این دنیا شما این فرصت را دارید که از راه دور با دوستان خود ارتباط برقرار کنید و ارتباط برقرار کنید. همچنین این فضای مجازی نه تنها در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه رفتاری نیز دارد کنسرت، کنفرانس، سمینار و قرار کاری در متاورژن امکان پذیر است. با کمک متاورس، سایر شرکت ها محدودیت جغرافیایی برای استخدام کارمند و متخصص ندارند و می توانند به راحتی افراد را در سراسر جهان استخدام کنند.

برای افرادی که هنوز نمی دانند NFT چیست و کاربرد NFT در متاورس چیست، در یک تعریف ساده باید بگویم که NFT توکن های غیر قابل تعویض هستند. در واقع، NFT ها دارایی های دیجیتال افراد را در محتوای گرافیکی، توییت ها، ویدیوها و غیره نشان می دهند که هیچ کس دیگری به آن دسترسی ندارد. قبل از راه اندازی فناوری NFT، هیچ راهی برای تأیید مالکیت دارایی های دیجیتال وجود نداشت. اما پس از آن مالکیت دارایی های دیجیتال به طور دقیق و شفاف در دنیای مجازی نمایش داده شد.

جهان فراجهان و جهان آینده انسان

کاربرد NFT در متاورس

NFT ها به وب سایت ها مرتبط هستند و تراکنش های آنها از طریق مرورگرها انجام می شود، اما متاورس معمولاً با واقعیت مجازی مرتبط است. بنابراین ممکن است این سوال پیش بیاید که چه نسبتی بین این دو وجود دارد؟ راه هایی برای استفاده همزمان از هر دو وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

بازار مجازی

«VRChat» یکی از راه های ارتباط در دنیای متاورس است که ارتباطات «VR» را تا حد زیادی افزایش داده است. حال، «VR» چه ربطی به استفاده از NFT در متاورس دارد؟ افراد یا شرکت‌های بزرگ می‌توانند چشم‌انداز یا پیش‌نمایش دارایی‌های خود را در وب در قالب «NFT» از طریق «VR» به مشتریان خود ارائه دهند.

به عنوان مثال Inc نایک او از این ارتباط استفاده کرد و یک استودیو به نام “RTFKT” در “NikeLand” خود در Metaverse خرید. این استودیو به تولید محصولات NFT معروف است و در حال حاضر مسئولیت ایجاد محصولات NFT برای NIKE را بر عهده دارد که نمونه ای از کاربرد NFT در Metaverse است.

گالری هنر

واقعیت مجازی (VR) در دنیای متاورس یکی از بهترین فناوری ها برای مشاهده و مشاهده یک اثر هنری است. با کمک واقعیت مجازی می توانید جزئیات کار را از هر زاویه ای ببینید. ارزش این آثاری که در واقعیت مجازی می بینید قبلا مشخص شده است و همه این آثار ترکیبی هنری هستند. در کل فضای واقعیت مجازی گالری هنری بسیار آرام و دلنشین است.

تور گالری متاورس

به عنوان مثال، بسیاری از موزه‌ها آثار هنری NFT را در متاورژن‌هایی مانند «Cryptovoxels» قرار می‌دهند. این فراجهان ها توسط بلاک چین اتریوم پشتیبانی می شوند. Cryptovoxels در طول سال‌ها میزبان گالری‌ها و موزه‌های زیادی بوده است، مانند موزه هنر مدرن سانفرانسیسکو.

مرزهای جدید

همانطور که املاک و مستغلات به عنوان یک صنعت سودآور و امیدوار کننده در دنیای فیزیکی تلقی می شود، در دنیای متاورس نیز چنین است. دنیای متاورس به معنای خرید خانه های واقعی به صورت مجازی و دیجیتالی نیست، بلکه دنیای متاورس مجموعه ای از زمین ها و املاک دیجیتالی است که خرید و فروش می شود. این زمین ها به طور کلی یا جزئی برای توسعه به استفاده کنندگان فروخته می شود.

اجازه دهید استفاده از حاشیه های جدید را با یک مثال ساده تر توضیح دهیم. چنانکه احتمالا می دانید، غیر متمرکز این سرزمین مجازی در دنیای متاورس است. قطعات این زمین را می توان به صورت NFT به فروش رساند و تمام جزئیات آن را به صورت سه بعدی بررسی کرد. این سرزمین نشانه بومی خود را دارد و در آینده امکانات زیادی به استفاده از NFT در متاورس اضافه خواهد کرد.

NFT را در Metaverse سرمایه گذاری کنید

بر اساس گزارش های دریافتی، ارزش NFT تا پایان سال 2021 بالغ بر 12.6 میلیارد دلار بوده است. بنابراین در متاورس به چند روش سودآور سرمایه گذاری در NFT می پردازیم.

درآمد غیرفعال

پیش بینی و زمان بندی بازار ارز دیجیتال حتی برای سرمایه گذاران و معامله گران حرفه ای نیز دشوار است. در نتیجه، برخی از پروژه‌ها توکن‌های مدیریت NFT را برای ارائه بازده غیرفعال به دارندگان تولید می‌کنند. این باعث ایجاد انگیزه و کنترل نوسانات NFT می شود.

پروژه هایی که توکن های مستقل تولید می کنند عبارتند از Genesis Cyber ​​با توکن های Banana و پروژه SupDucks با توکن های VOLT، پروژه Mutant Cats با توکن های FISH.

سپرده

از آنجایی که یکی دیگر از نمونه های کاربردی NFT در متاورس، سپرده است، سرمایه گذاران می توانند آن را به عنوان سپرده در یک قرارداد هوشمند قفل کنند و پاداش مربوطه را دریافت کنند. با توجه به سختی این بازار، پاداش های مربوط به هر پروژه در قالب توکن های همان پروژه ارائه می شود. اما اگر این توکن ها در صرافی های غیرمتمرکز مانند UniSwap و Sushi Swap فهرست شوند، امکان فروش آنها در بازار وجود خواهد داشت.

NFT های “تودرتو”.

این NFTها در واقع شبکه شده اند تا افراد بتوانند آنها را وارد کیف پول مجازی خود کرده و در ازای آن توکن های ERC را نگه دارند. در گذشته، این امکان برای توکن‌های غیرقابل تعویض وجود نداشت، اما زمانی که پلتفرم‌هایی مانند ذرات شارژ وارد شدند، این مورد به NFT‌ها اضافه شد. NFT های شبکه ارزش یک مجموعه را افزایش می دهند و در نهایت یک سرمایه گذاری سودآور خواهند بود که نمونه ای از کاربرد NFT ها در متاورس است.

NFT را در Metaverse سرمایه گذاری کنید

قیمت NFT در متاورس

در حال حاضر، قیمت NFT در Metaverse تقریباً معادل 0.6707 دلار است. حجم تراکنش های مرتبط در 24 ساعت گذشته 564210 دلار بوده که البته این قیمت در هفته گذشته به بالاترین حد خود یعنی 0.7428 دلار رسیده است و این موضوع کاملاً به میزان استفاده از NFT در متاورس بستگی دارد.