منو سایت

چرا بیت کوین کش (BCH) شکست خورد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا بیت کوین کش (BCH) شکست خورد؟

معلوم شد که وعده بیت کوین جدید فقط یک هیاهو بوده و نیاز واقعی بازار ارز دیجیتال نیست. بیت‌کوین کش (BCH) یکی از بزرگترین نقاط مثبت در بازار ارزهای دیجیتال بوده است. با این حال، این آلتکوین در چند سال گذشته شکست خورده است. دلیل شکست BCH چه می تواند باشد؟

“مشکل” شبکه بیت کوین

با افزایش محبوبیت بیت کوین (BTC)، افراد بیشتری شروع به استفاده از ارز دیجیتال اصلی می کنند. این باعث شد که تراکنش ها در شبکه BTC کند و گران باشد. در سال 2015، بحثی در مورد اینکه آیا بیت کوین می تواند در تراکنش های روزمره استفاده شود یا خیر، وجود داشت. به همین دلیل، راه حل های مقیاس پذیری مانند شبکه لایتنینگ (LN) ایجاد شد. با این حال، بحث در مورد امنیت آن و اینکه آیا بیت کوین واقعاً به این لایه دوم نیاز دارد یا خیر مدت هاست که ادامه دارد. این وضعیت منجر به تاخیر در راه اندازی و ورود LN به دنیای رمزنگاری در سال 2018 شد. با این حال، در حالی که چنین بحثی وجود داشت، بحث دیگری مطرح شد. افزایش اندازه بلاک بیت کوین

بیت کوین کش از شورش ماینرهای اصلی ارزهای دیجیتال که مخالف توسعه شبکه بودند، پدید آمد. در آن زمان، برخی از ماینرها می خواستند اندازه بلوک را افزایش دهند تا تراکنش های بیشتری در ثانیه انجام شود. انتظار می رفت که اندازه بلوک را افزایش دهد تا بیت کوین تبدیل به ارزی شود که برای خریدهای معمولی روزمره پرداخت می شود. اما گروهی از ماینرها بودند که با این روایت مخالف بودند و می خواستند بیت کوین به همان شکلی که بود باقی بماند، که شبکه بیت کوین را فورک کرد و بیت کوین کش را ایجاد کرد. این آلتکوین به رهبری Roger Ware با هدف بلوک‌های بزرگتر، تراکنش‌های سریع‌تر و هزینه‌های انتقال کمتر توسعه یافته است. این ایده در آن زمان عالی بود و BCH را به یکی از 10 دارایی برتر با بالاترین ارزش بازار در سال 2017 تبدیل کرد. اما متأسفانه برای سرمایه گذارانی که روی بیت کوین کش شرط بندی می کنند، این ارز دیجیتال سابقه بدی در صنعت بلاک چین دارد.

چی شد؟

BCH دارای ویژگی های مشابه بیت کوین است، مانند تورم کنترل شده و حتی نصف شدن. با این حال، سه نکته اصلی این دو ارز دیجیتال را متمایز می کند. اول اینکه بیت کوین کش تراکنش های سریعی دارد. دوم اینکه هزینه های این نقل و انتقالات کم است. و سومین نکته، تقریبا هیچ سرمایه گذاری به بیت کوین کش علاقه ای ندارد! داشتن شبکه ای که تراکنش های زیادی در ثانیه انجام می دهد، منطقی نیست. بیت‌کوین کش هنوز هم طرفداران خود را دارد، اما بسیاری از سرمایه‌گذاران در اواسط راه از کریپتوکارنسی منصرف شده‌اند، زیرا روایت «بیت‌کوین بهبودیافته» تنها شکل دیگری از تبلیغات در بازار ارزهای دیجیتال است. هیچکس به بیت کوین جدید نیاز ندارد زیرا ارز دیجیتال اصلی بر خلاف BCH نقش خود را به عنوان پول غیرمتمرکز و بدون سانسور انجام می دهد.

حضور چهره‌های تاثیرگذار در بازار ارزهای دیجیتال، مانند ویتالیک بوترین، که اصرار دارد بیت‌کوین کش شکست خورده است، و بازده پایینی که استخراج این ارز دیجیتال ارائه می‌دهد، و همچنین افزایش اعتماد به نفس مبنی بر اینکه BCH هرگز بیت‌کوین را از قدرت سقوط نخواهد کرد، باعث شده است. این ارز دیجیتال طرفداران خود را از دست خواهد داد. واضح است که چرا سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال هرگز تکرار نشده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.