منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پنج استراتژی برای مدیریت ریسک در ارزهای دیجیتال

پنج استراتژی برای مدیریت ریسک در ارزهای دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پنج استراتژی برای مدیریت ریسک در ارزهای دیجیتال

پنج استراتژی برای مدیریت ریسک در ارزهای دیجیتال

به حداقل رساندن ریسک برای بسیاری از سرمایه گذاران و معامله گران اولویت اصلی است. حتی اگر تحمل ریسک شما بالا باشد، باز هم به نوعی ریسک سرمایه گذاری خود را در مقابل بازده آن می سنجید. با این حال، مدیریت ریسک فراتر از انتخاب معاملات یا سرمایه گذاری های کم ریسک است. مجموعه ابزار جامعی از استراتژی های مدیریت ریسک موجود است که بسیاری از آنها برای مبتدیان مناسب هستند.

مدیریت ریسک چیست؟

مدیریت ریسک شامل پیش‌بینی و شناسایی ریسک‌های مالی مرتبط با سرمایه‌گذاری شما به منظور به حداقل رساندن آنها است. سپس سرمایه گذاران از استراتژی های مدیریت ریسک برای کمک به مدیریت ریسک در پرتفوی خود استفاده می کنند. اولین قدم مهم ارزیابی ریسک های احتمالی فعلی و سپس ایجاد استراتژی ها و برنامه های مناسب برای آنهاست.

استراتژی های مدیریت ریسک، برنامه ها و اقدامات استراتژیکی هستند که معامله گران و سرمایه گذاران پس از شناسایی ریسک های سرمایه گذاری انجام می دهند. این استراتژی‌ها ریسک را کاهش می‌دهند و می‌توانند طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های مالی را شامل شوند، مانند بیمه در برابر ضرر و تنوع بخشیدن به پرتفوی شما.

علاوه بر اقدامات پیشگیرانه مدیریت ریسک، درک اصول برنامه ریزی مدیریت ریسک مهم است. چهار روش برنامه ریزی کلیدی وجود دارد که باید قبل از شروع یک استراتژی مدیریت ریسک خاص در نظر بگیرید، زیرا روشی که انتخاب می کنید استراتژی مورد نظر شما را تعیین می کند.

چهار روش کلیدی برنامه ریزی مدیریت ریسک

  • پذیرش: تصمیم به پذیرش ریسک سرمایه‌گذاری در دارایی، اما خرج نکردن پول برای اجتناب از آن، زیرا ضرر احتمالی مهم نیست.
  • انتقال: انتقال ریسک سرمایه گذاری به شخص ثالث در ازای کارمزد.
  • اجتناب: روی دارایی های بالقوه پرخطر سرمایه گذاری نکنید.
  • کاهش: عواقب مالی یک سرمایه گذاری پرخطر را با تنوع بخشیدن به پرتفوی خود کاهش دهید. این می تواند در همان طبقه دارایی یا حتی در بین صنایع و دارایی ها باشد.

چرا استراتژی مدیریت ریسک در ارزهای دیجیتال مهم است؟

به طور گسترده اعتقاد بر این است که ارزهای دیجیتال به عنوان یک طبقه دارایی، یک سرمایه گذاری پرخطر برای سرمایه گذار معمولی هستند. قیمت‌های ارزهای دیجیتال بی‌ثبات هستند، پروژه‌ها می‌توانند یک شبه شکست بخورند، و فناوری بلاک چین می‌تواند برای تازه واردان چالش‌برانگیز باشد.

با توسعه سریع ارزهای دیجیتال، استفاده از شیوه ها و استراتژی های صحیح مدیریت ریسک برای کاهش خطرات احتمالی مرتبط با ارزهای دیجیتال ضروری است. این یک گام مهم برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق و مسئولیت پذیر است.

در مرحله بعد، ما در مورد پنج استراتژی مدیریت ریسک صحبت خواهیم کرد که می تواند برای سبد ارزهای دیجیتال شما مفید باشد.

استراتژی شماره 1: قانون 1 درصد

قانون 1% یک استراتژی مدیریت ریسک ساده است که از شما می‌خواهد بیش از 1% از کل سرمایه خود را در هر سرمایه‌گذاری یا معامله ای ریسک نکنید. اگر 10000 دلار برای سرمایه گذاری دارید و می خواهید به قانون 1% پایبند باشید، راه های مختلفی برای انجام آن وجود دارد. یکی خرید 10000 دلار بیت کوین (BTC) و تعیین Stop Loss روی 9900 دلار است.در این روش باید ضرر خود را به 1% از کل سرمایه سرمایه گذاری شده (100 دلار) کاهش دهید.

همچنین می توانید اتریوم 100 دلاری (ETH) را بدون تعیین محدودیت ضرر بر روی آن بخرید، زیرا اگر قیمت اتریوم حتی به 0 کاهش یابد، تنها حداکثر 1 درصد از کل سرمایه خود را از دست خواهید داد. قانون 1% بر اندازه سرمایه گذاری شما تأثیر نمی گذارد، بلکه بر میزان سرمایه گذاری شما تأثیر می گذارد. اثر دارد. قانون ۱ درصد به دلیل نوسانات بازار برای کاربران ارزهای دیجیتال بسیار مفید و مهم است. حریص شدن می تواند آسان باشد و برخی از سرمایه گذاران ممکن است سرمایه گذاری زیادی انجام دهند و حتی متحمل ضررهای زیادی شوند، اما انتظار دارند بازار تغییر جهت دهد.

استراتژی شماره 2: تعیین حد ضرر و توقف سود

توقف ضرر یک قیمت از پیش تعیین شده برای دارایی که معامله در آن بسته می شود تعیین می کند. قیمت محدود زیر قیمت فعلی تعیین می شود و در صورت فعال شدن، از سرمایه شما در برابر ضررهای بیشتر محافظت می کند. سفارش سود محدود دقیقاً برعکس عمل می کند، قیمتی را تعیین می کند که می خواهید موقعیت معاملاتی خود را ببندید و سود مشخصی کسب کنید.

دستورهای برداشت سود و توقف ضرر به شما کمک می کند ریسک خود را از دو طریق مدیریت کنید. اول، آنها را می توان از پیش تنظیم کرد تا به طور خودکار اجرا شوند. به این ترتیب نیازی به بررسی 24 ساعته بازار نیست و در صورت نوسان قیمت ها، سفارشات از پیش تعیین شده شما فعال می شوند. این روش همچنین به شما این امکان را می دهد که محدودیت های واقع بینانه ای را برای ضرر و سودی که می توانید ببرید تعیین کنید.

بهتر است این محدودیت ها را از قبل تعیین کنید تا اینکه در لحظه تصمیم بگیرید. اگرچه ممکن است فکر کردن به دستور توقف سود به عنوان بخشی از مدیریت ریسک عجیب به نظر برسد، اما باید به خاطر داشته باشید که هر چه مدت بیشتری برای کسب سود منتظر بمانید، ریسک سقوط مجدد بازار بیشتر می شود، در حالی که می توانید منتظر افزایش باشید. گران تر باشد.

استراتژی شماره 3: تنوع

تنوع بخشیدن به پرتفوی یکی از محبوب ترین و ضروری ترین ابزار برای کاهش ریسک کلی سرمایه گذاری شماست. یک پرتفوی متنوع در هیچ یک از دارایی یا طبقه دارایی سرمایه گذاری زیادی نمی کند و خطر زیان های بزرگ از یک دارایی یا طبقه دارایی خاص را به حداقل می رساند. به عنوان مثال، شما می توانید انواع مختلف سکه و توکن داشته باشید و همچنین نقدینگی و وام ارائه دهید.

پوشش ریسک یک استراتژی نسبتا پیشرفته تر برای محافظت از سود یا به حداقل رساندن زیان با خرید دارایی دیگر است. به طور معمول، این دارایی ها یک همبستگی معکوس دارند. تنوع بخشی می تواند نوعی پوشش ریسک باشد، اما شاید معروف ترین مثال، قراردادهای آتی باشد.

قرارداد آتی به شما امکان می دهد قیمت یک دارایی را در تاریخ آینده قفل کنید. به عنوان مثال، تصور کنید که قیمت بیت‌کوین کاهش می‌یابد، بنابراین تصمیم می‌گیرید در برابر این ریسک محافظت کنید و یک قرارداد آتی برای فروش 20000 دلار بیت‌کوین در سه ماه منعقد کنید. اگر سه ماه بعد قیمت بیت کوین واقعاً به 15000 دلار کاهش یابد، از موقعیت آتی خود سود خواهید برد.

شایان ذکر است که قراردادهای آتی تسویه مالی می شود و نیازی به تحویل فیزیکی سکه ها ندارید. در این حالت، طرف مقابل شما 5000 دلار (تفاوت بین قیمت نقدی و آتی) به شما می پردازد و از شما در برابر خطر سقوط قیمت بیت کوین محافظت می شود. همانطور که گفته شد، دنیای ارزهای دیجیتال بی ثبات است. با این حال، هنوز فرصت هایی برای تنوع بخشیدن به این طبقه دارایی و استفاده از فرصت های پوشش دهی وجود دارد. تنوع در ارزهای دیجیتال بسیار مهمتر از بازارهای مالی سنتی تر با نوسانات کمتر است.

استراتژی شماره 4: یک استراتژی خروج آماده کنید

داشتن یک استراتژی خروج یک راه ساده اما موثر برای به حداقل رساندن خطر ضررهای بزرگ است. با پایبندی به برنامه، می توانید در یک نقطه ذخیره از پیش تعیین شده سود ببرید یا حد خود را فعال کنید. زمانی که برنده می‌شوید به راحتی می‌توانید روی آن بمانید یا حتی زمانی که قیمت‌ها در حال کاهش است، اعتماد زیادی به یک ارز دیجیتال داشته باشید. گرفتار شدن در تبلیغات، تعصب یا جامعه تجاری نیز می تواند تصمیم گیری را مخفی کند.

یکی از راه‌های اجرای موفقیت‌آمیز استراتژی خروج، استفاده از سفارش‌های محدود است. می‌توانید تنظیم کنید که به‌طور خودکار با قیمتی که شما محدود می‌کنید، فعال شوند، چه بخواهید سود ببرید یا حداکثر ضرر را تعیین کنید.

استراتژی شماره 5: خودتان تحقیق کنید (DYOR)

DYOR یک استراتژی کاهش ریسک ضروری برای هر سرمایه گذار است. در عصر اینترنت، انجام تحقیقات شخصی آسانتر از همیشه است. قبل از سرمایه گذاری در یک توکن، سکه، پروژه یا دارایی دیگر، باید دقت لازم را انجام دهید. بررسی اطلاعات ضروری در مورد یک پروژه، مانند کاغذ سفید، اقتصاد، نقشه راه، جامعه و سایر عوامل مهم است.

با این حال، اطلاعات نادرست به سرعت پخش می شود و هر کسی می تواند نظر خود را در فضای مجازی به عنوان واقعیت ارائه دهد. هنگام انجام تحقیقات خود، در نظر بگیرید که اطلاعات خود را از کجا به دست می آورید و در چه زمینه ای ارائه می شود. کلاهبرداری ها رایج هستند و پروژه ها یا سرمایه گذاران ممکن است اخبار نادرست، جانبدارانه یا تبلیغاتی را طوری منتشر کنند که گویی صادقانه و واقعی هستند.

آخرین کلمه

با پنج استراتژی مدیریت ریسک که بیان کردیم، یک جعبه ابزار موثر برای کمک به کاهش ریسک در پورتفولیوی خود خواهید داشت. حتی استفاده از روش‌های ساده‌ای که بیشتر حوزه‌ها را پوشش می‌دهد به شما کمک می‌کند مسئولانه‌تر سرمایه‌گذاری کنید.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

4.1/5 – (7 امتیاز)