منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وضعیت بازار: بیت کوین به بالاترین حد دو هفته ای رسید

وضعیت بازار: بیت کوین به بالاترین حد دو هفته ای رسید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وضعیت بازار: بیت کوین به بالاترین حد دو هفته ای رسید

بیت کوین پس از چند روز درد و رنج و سقوط به 16000 دلار بالاخره یک جهش بالاتر داشت و برای اولین بار در دو هفته گذشته از مرز 17000 دلار عبور کرد. بیشتر آلتکوین ها نیز سبز بودند. از جمله اتریوم که با رشد بیش از 4 درصدی به 1300 دلار رسید.

بر اساس گزارش Crepito Potito، پس از سقوط به پایین ترین سطح دو ساله 15500 دلاری در هفته گذشته، قیمت بیت کوین بهبود یافت و طی چند روز به 1000 دلار رسید. با این حال، قیمت در منطقه 16500 دلار در روز یکشنبه مانند هفته گذشته متوقف شد.

با حرکت بیت کوین به سمت 16000 دلار در روز دوشنبه (7 دسامبر)، دوباره شاهد کاهش قیمت بودیم. با این حال، خریداران به کار خود ادامه دادند و سعی کردند از قیمت در این سطح حمایت کنند و یک بار دیگر بیت کوین را به 16500 دلار بازگرداندند.

قیمت بیت کوین از امروز شروع به افزایش کرد و توانست برای اولین بار در دو هفته گذشته از 17000 دلار عبور کند. اگرچه قیمت بیت کوین قبلاً به بیش از 100 دلار کاهش یافته است و کمی پایین تر از این سطح است، داده های زنجیره ای همچنان نشانه های صعودی را نشان می دهد.

در نهایت ارزش بازار بیت کوین به بیش از 320 میلیارد دلار رسید و نرخ تسلط آن بر بازار نیز به 38.1 درصد افزایش یافت. از آنجایی که این شاخص در ابتدای هفته به 37.5 درصد کاهش یافت، این تغییرات را می توان یک دستاورد مثبت تلقی کرد.

وضعیت بازار: بیت کوین به بالاترین حد دو هفته ای رسید
نمودار قیمت ساعتی بیت کوین.

اتریوم در آستانه 1300 دلار

پس از بحران FTX، اتریوم یکی از آلتکوین هایی بود که بیشترین ضرر را متحمل شد و از بیش از 1600 دلار به زیر 1100 دلار سقوط کرد. اگرچه اتریوم بخشی از این ضرر را جبران کرد، اما اتریوم نتوانست رشد قابل توجهی را مانند قبل از سقوط تجربه کند.

قیمت اتریوم چندین روز متوالی در حدود 1200 دلار بوده است، اما پس از افزایش 4.27 درصدی یک شبه، در حال حاضر نزدیک به 1300 دلار است.

Ripple، Dogecoin، Cardano، Polygon، Polkadat، Litecoin، Shiba، OKB و Tron نیز از جمله آلتکوین های برتر بازار هستند که در 24 ساعت گذشته رشد چشمگیری داشته اند.

بایننس کوین یکی از معدود آلتکوین هایی بود که کاهش قیمت روزانه را تجربه کرد. با این حال، قیمت این توکن همچنان بالای 300 دلار است.

به طور کلی، ارزش بازار ارزهای دیجیتال در یک روز نزدیک به 20 میلیارد دلار افزایش یافت و این شاخص اکنون بالاتر از سطح 850 میلیارد دلار است.

وضعیت بازار: بیت کوین به بالاترین حد دو هفته ای رسید
نقشه بازار ارزهای دیجیتال.