منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وزیر اقتصاد انگلیس: پوند دیجیتال جایگزین پول نقد نخواهد شد

وزیر اقتصاد انگلیس: پوند دیجیتال جایگزین پول نقد نخواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وزیر اقتصاد انگلیس: پوند دیجیتال جایگزین پول نقد نخواهد شد

بانک انگلستان و خزانه داری در حال آماده سازی طرحی برای ایجاد یک ارز دیجیتال ملی هستند که می تواند روش جدیدی را برای پرداخت بدون نیاز به جایگزینی پول نقد ارائه دهد.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، مقاله مشترک بانک انگلستان و خزانه داری در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) قرار بود دیروز، 7 فوریه منتشر شود. این دو سازمان به دنبال بازخورد در مورد چگونگی ادامه توسعه پروژه ارز دیجیتال ملی – لیر دیجیتال هستند.

جرمی هانت، وزیر اقتصاد بریتانیا، در یک بیانیه عمومی در تاریخ 6 فوریه اذعان کرد که این دو موسسه به دنبال توسعه یک سیستم پرداخت دیجیتال مدرن هستند که با استفاده مداوم از پول نقد تداخل نداشته باشد. هانت گفت:

پول راه به جایی نمی برد، پوند دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی می تواند روش پرداخت جدیدی باشد که مطمئن، آسان و قابل اعتماد است. ما همیشه ابتدا مطالعات امکان سنجی را انجام می دهیم و سعی می کنیم از ثبات مالی محافظت کنیم.

یکی دیگر از حوزه های اصلی تمرکز، ارائه جایگزینی با حمایت دولت برای استیبل کوین ها است. مقامات بانک مرکزی و خزانه داری انتظار دارند شرکت های بزرگ فناوری چیزی مشابه را در سال های آینده توسعه دهند.

در بخشی از این بیانیه، اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان گفت:

لیر دیجیتال راهی جدید برای پرداخت، حمایت از کسب و کار، حفظ اعتماد به پول و محافظت بهتر از ثبات مالی است. با این حال، چندین پیامد وجود دارد که باید در مار فنی ما به دقت در نظر گرفته شود. این رایزنی و مجموعه بعدی فعالیت هایی که بانک مرکزی انجام خواهد داد، مبنای تصمیم گیری کشور برای تعیین نحوه استفاده از پول خواهد بود.

جان کانلیف، معاون رئیس بانک انگلستان، قرار است در 7 فوریه در مورد کارهای انجام شده روی ارز دیجیتال ملی سخنرانی کند.

در آوریل 2021، نخست وزیر کنونی و وزیر دارایی سابق، ریشی سوناک، به بانک مرکزی و وزارت دارایی دستور داد تا برای تشکیل احتمالی لیر دیجیتال با یکدیگر همکاری کنند.

علیرغم اینکه به نظر می رسد فعالیت این دو موسسه تا کنون در این زمینه بسیار محتاطانه بوده است، اما در ابتدای بهمن ماه، وزارت دارایی آگهی استخدام مدیر بخش پرداخت و فین تک را در لینکدین منتشر کرد. سکو.