منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وجوه دزدیده شده از پل هارمونی منتقل شده است

وجوه دزدیده شده از پل هارمونی منتقل شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وجوه دزدیده شده از پل هارمونی منتقل شده است

داده های به اشتراک گذاشته شده توسط کارگزار بلاک چین ZachXBT نشان می دهد که وجوه دزدیده شده از پل هارمونی دوباره در حال حرکت است. به گفته این تحلیلگر بلاک چین، کره شمالی به تازگی حدود 18 میلیون دلار اتریوم به دست آمده از این هک را شسته است. خوشبختانه، برخی از این وجوه می توانند توسط صرافی های متمرکز مسدود شوند.

براساس داده‌های زنجیره‌ای ارائه‌شده توسط Zach، دو آدرس اصلی وجود دارد که به طور فعال پول‌شویی و به حداقل شش صرافی ارزهای دیجیتال ارسال کرده‌اند. برخی از این وجوه ممکن است مسدود شوند زیرا کارگاه زنجیره ای مستقیماً با پلتفرم های معاملاتی تماس گرفته است.

اگر وجوه مسدود شود، این احتمال وجود دارد که سرمایه گذاران بخشی از وجوه را پس بگیرند. خوشبختانه، چنین مبلغ هنگفتی که حتی بین شش صرافی تقسیم می شود، نمی تواند مورد توجه قرار گیرد و به احتمال زیاد در مرحله ای از برداشت مسدود می شود. سپس زک آدرس دیگری را به اشتراک گذاشت که حاوی 5974 اتریوم دیگر بود و مجموع پول شسته شده توسط کره شمالی در چند ساعت گذشته را به نزدیک به 27 میلیون دلار رساند.

هک هارمونی

در اواسط سال 2022، یک گروه ناشناس از هکرها از آسیب‌پذیری پل Horizon Harmony استفاده کردند و تقریباً 100 میلیون دلار ارز دیجیتال را سرقت کردند. تیم رسمی هارمونی بلافاصله با مقامات ملی و کارشناسان حقوقی تماس گرفت تا از انتقال وجوه به صرافی های متمرکز جلوگیری شود.

افزایش فعالیت هک را می توان به عملکرد مثبت بازار ارزهای دیجیتال از جمله اتریوم مرتبط دانست که از زمان بازگشت به بازار، ارزش آن را حدود 25 درصد افزایش داده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.