منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هک پروتکل انکر و از کار افتادن استیبل کوین هلیو

هک پروتکل انکر و از کار افتادن استیبل کوین هلیو

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هک پروتکل انکر و از کار افتادن استیبل کوین هلیو

هک پروتکل انکر و از کار افتادن استیبل کوین هلیو

بر اساس تجزیه و تحلیل زنجیره ای توسط شرکت امنیتی Blocksk، مجموعه ای از حملات شامل ارائه دهنده پروتکل Anker و صادرکننده استیبل کوین پروتکل Helio در مجموع 20 میلیون دلار هزینه برای این دو پروتکل داشته است. اولین حمله یک محصول توکن استیکینگ توسط Anker را هدف قرار داد که منجر به ضرر بیش از 5 میلیون دلاری برای پلتفرم شد. همانطور که توسط Blocksk و سایر تحلیلگران اشاره شد، یک هکر ناشناس از یک آسیب پذیری در قرارداد هوشمند Anchor برای استخراج مقدار زیادی aBNBc (یک توکن پاداش مرتبط با قیمت توکن بایننس کوین) استفاده کرد.

پس از اینکه مهاجم این توکن ها را ضرب کرد، تمام نقدینگی او به صرافی های غیرمتمرکز در زنجیره BNB فروخته شد تا بیش از 5 میلیون دلار از پروتکل حذف شود. Anker هک را تایید کرد و افزود که با صرافی‌ها کار می‌کند تا از واریز کردن آدرس‌های مرتبط با مهاجم جلوگیری کند. از آنجایی که هکر تعداد زیادی aBNBc را در صرافی های غیرمتمرکز فروخت، قیمت توکن aBNBc بیش از 99 درصد کاهش یافت. این در را برای هک دوم باز کرد.

در هک دوم، شخصی حدود 183000 توکن aBNBc را دزدید. سپس مهاجم توکن ها را به پروتکل Helio، یک صادرکننده استیبل کوین مبتنی بر زنجیره BNB، برای برداشت وجوه سپرده گذاری می کند. مهاجم توانست 16 میلیون دلار در استیبل کوین HAY با وثیقه کمی از aBNBc قرض کند زیرا سیستم اوراکل مورد استفاده توسط پروتکل هلیو نتوانست قیمت های aBNBc را پس از سقوط سریع به روز کند. مهاجم استیبل کوین HAY خود را به مبلغ 15 میلیون دلار BUSD معامله کرد که در نتیجه ضرر زیادی برای پروتکل به همراه داشت. Bloxk اشاره کرد که 15 میلیون دلار از وجوه سرقت شده در حمله دوم به صرافی ارز دیجیتال Binance منتقل شد. به گفته چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، 3 میلیون دلار از این وجوه تاکنون توقیف شده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.