منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هکرها کنترل حساب توییتر آزوکی را به دست گرفتند

هکرها کنترل حساب توییتر آزوکی را به دست گرفتند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هکرها کنترل حساب توییتر آزوکی را به دست گرفتند

حساب توییتر مجموعه محبوب دگرجنس گرایان آزوکی در 27 ژانویه هک شد. با در دست گرفتن کنترل حساب رسمی آزوکی، مهاجمان توانستند با ارسال لینک های مخرب و تظاهر به عنوان لینک های فروش زمین مجازی، بیش از 750 هزار دلار از سرمایه کاربران را به سرقت ببرند.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، کمتر از نیم ساعت پس از ارسال لینک بدافزار، هکرها موفق به سرقت ۷۵۱۳۲۱ دلار از کیف پول یک کاربر شدند.

تجزیه و تحلیل شرکت امنیتی Wallet Guard ارزش کل دارایی های سرقت شده را حدود 758074 دلار تخمین زد.

امیلی رز، مدیر انجمن پروژه آزوکی، از دست دادن کنترل حساب توییتر را در 27 ژانویه تایید کرد و از کاربران خواست تا اطلاع ثانوی از کلیک بر روی لینک های ارسال شده توسط این حساب خودداری کنند.

دم، که محصول مشترک توکن NFT آزوکی را مدیریت می کند، در همان روز در توییتر اسپیسی تأیید کرد که مهاجمان پس از کنترل حساب آزوکی، پیوندی به کیف پول خالی کاربران ارسال کردند.

“دام” از کاربران خواست همیشه حواس خود را جمع کنند و با شک و تردید به همه چیز نگاه کنند.

چند ساعت بعد، تیم آزوکی رسما اعلام کرد که کنترل اکانت @AzukiOfficial را به دست گرفته است.

لیز یانگ، مدیر توسعه Chiru Labs، شرکت سازنده سری Azuki، به Cointelegraph گفت که تیم در تماس با توییتر است تا سعی کند ریشه مشکل را پیدا کند. یانگ همچنین تاکید کرد که به محض کسب اطلاعات بیشتر کاربران را به روز خواهد کرد.

«اهم شاه» یکی از بنیانگذاران شرکت Vault Guard به کاربران توصیه کرد که به رسمی بودن یا نبودن حساب کاربری پروژه ها توجه نکنند و همه چیز را با شک و تردید ببینند. او افزود:

ابتدا روی پیوندها کلیک نکنید. در وب 3.0 بهتر است پارانوئید باشید.

پیش از این، هکرها موفق به تسخیر حساب رسمی توییتر پلتفرم تجاری رابین هود شده بودند. آنها فرصت را غنیمت شمردند و یک توکن جعلی به نام RBH به کاربران شبکه Smart China ارائه کردند.