منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هشرات چیست؟ آشنایی با هش ریت و عملکرد آن

هشرات چیست؟ آشنایی با هش ریت و عملکرد آن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هشرات چیست؟ آشنایی با هش ریت و عملکرد آن

هشرات چیست؟ هاشرت مستقیماً با استخراج ارز دیجیتال مرتبط است. هرچه استخراج ارز دیجیتال سخت تر باشد، نرخ هشت آن بالاتر خواهد بود. هشت سرعت نشان دهنده کارایی ماینرها در استخراج ارزهای دیجیتال است، سرعتی که یک ماینر می تواند یک مسئله ریاضی را حل کند با هشت سرعت تعیین می شود. نرخ هش یکی از رایج ترین اصطلاحات در دنیای ارزهای دیجیتال است. اگر هش ریت افزایش یا کاهش پیدا کند، بر قیمت ارزهای دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد. همه کسانی که در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستند یا فقط می خواهند وارد این مسیر شوند باید با اصطلاحاتی مانند نرخ هش، نرخ هش، تابع هش و غیره آشنا باشند. در این مقاله، هر آنچه را که باید در مورد نرخ هش بدانید را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. با ما همراه باشید

آشنایی با مفهوم هش ریت

ماینرها قدرت پردازش خاصی در واحد ثانیه دارند که به آن هشت سرعت می گویند. برای اینکه ماینرها به نتیجه یک مشکل معین دست یابند، از یک مقدار تصادفی یا (Nonce) استفاده می کنند. آنها آن مقدار را در تابع هش قرار می دهند و سپس خروجی تولید می شود که به آن خروجی هش نیز می گویند. در شبکه های بلاک چین برای هر مشکل یک هش وجود دارد و اگر ماینر بتواند مقدار خروجی را با توجه به آن هش دریافت کند، از شبکه پاداش می گیرد.

کسانی که قصد کسب درآمد از طریق حل تابع هش در شبکه بلاک چین را دارند، باید از دستگاه های محاسباتی خصوصی استفاده کنند. حفارها در این منطقه هر ماینر می تواند در هر واحد ثانیه تعداد معینی مشکل را حل کند، در تعریف دیگری از نرخ هش تعداد مشکلات حل شده توسط یک ماینر را هش ریت می گویند. کسانی که می‌خواهند یک مزرعه استخراج ارز دیجیتال راه‌اندازی کنند، باید ماشین‌هایی را انتخاب کنند که هش‌ریت بالایی دارند. هرچه هش ریت بالاتر باشد، دستگاه بهتر می تواند مشکلات را حل کند و زودتر پاداش دریافت کند.

برای درک بهتر موضوع، اجازه دهید در مورد ماینرهای بیت کوین صحبت کنیم. این ماینرها از الگوریتم هش رمزگذاری SHA-256 برای یافتن شماره هش هر مشکل استفاده می کنند. ماینرها برای حل مشکلات باید داده های خاصی را در این تابع SHA-256 وارد کنند. این داده ها شامل تراکنش های جاری می شود.

هش کردن نیز یکی از اصطلاحات مرتبط با هشت سرعت است. این مفهوم به استفاده از داده ها در تابع هش اشاره دارد که توسط آن هش ایجاد می شود.

اهمیت هش ریت

حال برای کاربرانی که تازه وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده اند، ممکن است این سوال پیش بیاید که منظور از هش ریت چیست و چرا باید با اصطلاحی به این نام آشنا باشید؟ کاربران دنیای ارزهای دیجیتال با استفاده از هشت دوره آموزشی که در زیر به آنها اشاره و توضیح خواهیم داد، می توانند دو نکته مهم و اساسی را درک کنند:

امنیت شبکه با هشت سطح مشخص می شود

هاشرت نشان دهنده امنیت شبکه است. یکی از معیارهای تعیین امنیت شبکه های بلاک چین، بررسی سرعت هشت سطحی آن است. در این بررسی، هر چه هش ریت بالاتر باشد، امنیت شبکه نیز بالاتر خواهد بود. با افزایش نرخ هش، قدرت هکرها برای حمله به شبکه کاهش می یابد. آنها به حفارهای زیادی نیاز دارند تا بتوانند به یک شبکه هشت نفره با سرعت بالا حمله کنند. این کار برای آنها بسیار گران و طاقت فرسا است، بنابراین از این کار خودداری می کنند.

بررسی اهمیت نرخ هش

کارشناسان دنیای ارزهای دیجیتال معتقدند که یکی از مولفه های مهم در تعیین امنیت یک ارز دیجیتال، نرخ هشت نرخی جهانی آن است. به عنوان مثال هیچ هکری نمی تواند به شبکه بیت کوین حمله کند و به آن آسیب برساند زیرا درصد هشت بسیار زیاد است و مجرم هیچ نتیجه ای از این حمله نمی گیرد.

سختی استخراج با نرخ هش تعیین می شود

یکی از نکات دیگری که از نرخ هش می توان فهمید، دشواری استخراج ارزهای دیجیتال است. زمان لازم برای یافتن یا ایجاد هر بلوک عاملی است که بر سختی ماینینگ تاثیر می گذارد، برای درک بهتر این موضوع به سختی استخراج بیت کوین اشاره می کنیم که ایجاد هر بلوک 10 دقیقه زمان می برد.

در این شبکه، با ورود ماینرهای جدید به فرآیند استخراج بیت کوین در هر بازه زمانی و افزایش قدرت استخراج، پس از استخراج بلوک های جدید در سال 2016، سختی ماینینگ ریست می شود. در طی این فرآیند به دلیل حل سریع هش ها توسط ماینرها، زمان ایجاد بلاک شبکه بیت کوین کاهش می یابد و سختی شبکه نیز افزایش می یابد.

سختی ماینینگ شبکه بیت کوین توسط الگوریتم خاصی کنترل و مدیریت می شود، این الگوریتم با بازنشانی درجه سختی استخراج، زمان ایجاد هر بلوک در این شبکه را به 10 دقیقه بازنشانی می کند.

تابع هش چیست؟

تابع هش یک نوع تابع است که خروجی یکسان و خاص را بدون توجه به مقدار ورودی تولید می کند. در واقع، مهم نیست که یک حرف، جمله یا کتاب را به عنوان ورودی این تابع وارد کنید، در هر صورت مقدار خروجی آن ثابت است. اگر کوچکترین تغییری در ورودی این تابع ایجاد شود، خروجی آن نیز به کلی تغییر می کند. در یک تابع هش، ورودی از طریق خروجی آن قابل دسترسی نیست. در فرآیند تولید کلید عمومی از کلید خصوصی در رمزگذاری نامتقارن، از این تابع تابع هش استفاده می‌شود تا کسی نتواند از طریق کلید عمومی به کلید خصوصی دسترسی پیدا کند.

مفهوم تابع هش

هشت ریتم و مصرف انرژی

تاثیر قدرت شبکه بلاک چین بر مصرف انرژی را نمی توان نادیده گرفت. هرچه هش یک شبکه بیشتر باشد، قوی تر است، اما از طرف دیگر مصرف انرژی نیز بیشتر است و این به محیط زیست آسیب می رساند. به عنوان مثال، اکنون که قدرت شبکه بلاک چین بیت کوین بالا است، برق زیادی نیز مصرف می کند به گونه ای که به اندازه کشور سوئیس در یک سال برق مصرف می کند. اگرچه این شبکه‌ها انرژی دریافتی خود را هدر نمی‌دهند و با هر وات مصرف برق، پول رایگان بیشتری تولید می‌کنند، اما همچنان مصرف انرژی ماینرها نکته دیگری است که در رابطه با اصطلاح هش ریت باید از آن آگاه بود.

چگونه هش ریت را اندازه گیری کنیم؟

هش ریت را می توان در واحدهایی مانند میلیاردها، تریلیون ها و سایر واحدهای شمارش نمایش داد. همانطور که قبلا ذکر شد، نرخ هش تعداد محاسبات در ثانیه را تعیین می کند. به عنوان مثال، قدرت یک شبکه می تواند یک تراهش در ثانیه باشد، به این معنی که شبکه می تواند یک تریلیون محاسبه در ثانیه انجام دهد. مقدار محاسبات در ثانیه رابطه مستقیمی با استخراج ارزهای دیجیتال دارد. به همین دلیل، ماینرهای ارزهای دیجیتال همیشه از دستگاه‌ها و ماینرهایی استفاده می‌کنند که می‌توانند محاسبات بیشتری در ثانیه انجام دهند. در زیر انواع واحدهایی برای نمایش میزان هش وجود دارد:

برای اندازه گیری هش ریت یک شبکه، به تعداد ماینرهای فعال توجه کنید. با افزایش تعداد ماینرها، نرخ هش نیز افزایش می یابد. اگر یک شبکه ماینرهای کمی داشته باشد، در نتیجه هش آن کمتر خواهد بود.

نحوه اندازه گیری هش ریت را بررسی کنید

چرا نرخ هش افزایش یا کاهش می یابد؟

دلیل هش کم یا زیاد یک شبکه مربوط به ماینرهای آن است. در واقع، ماینرها همیشه به ارزهای رمزنگاری شده علاقه مند هستند که برای آنها پاداش بیشتری به همراه دارد. اگرچه ماینرها پاداش خوبی از ماینینگ دریافت می‌کنند، اما هزینه‌هایی مانند مصرف انرژی، خرید سخت‌افزار و غیره نیز دارند، به همین دلیل است که تنها ارزهای رمزپایه‌ای را انتخاب می‌کنند که بازده خوبی دارند.

هر چه میزان هش یک شبکه بیشتر باشد، رقابت بیشتری برای استخراج کنندگان در آن شبکه برای استخراج ارز دیجیتال وجود دارد. قبل از ماینینگ یک ارز دیجیتال، ماینرها هزینه های استخراج را بررسی می کنند و سپس تصمیم می گیرند که آیا ماینینگ یک ارز دیجیتال را شروع کنند یا خیر.

تاثیر کاهش هش ریت بر بازار چیست؟

هرچه هش شبکه کمتر باشد، دستگاه های محاسباتی برای حل مشکلات آن به توان کمتری نیاز دارند و این مشکل علاوه بر اینکه دست هکرها را برای هک کردن شبکه باز می کند و می توانند مشکلات زیادی را در شبکه ایجاد کنند، آن را متمرکز نیز می کند زیرا خرابکاران با چندین ماینر می توانند باعث اختلال در شبکه شوند. در این صورت قطعا مشکلات زیادی برای معامله گران و سرمایه گذاران شبکه مورد نظر به وجود خواهد آمد.

کاهش نرخ هش یک شبکه حتی می تواند منجر به حذف آن از پلتفرم های معاملاتی شود. این پلتفرم ها همیشه به دنبال افزایش سود و حفظ سرمایه مشتریان خود هستند و اگر نرخ هش شبکه ای به میزان قابل توجهی کاهش یابد، برای جلوگیری از ضررهای احتمالی، آن شبکه را از لیست معاملات خود حذف می کنند.

افزایش هش ریت چه تاثیری بر بازار دارد؟

قبلاً گفتیم که افزایش نرخ هش باعث افزایش امنیت شبکه می شود. در واقع، برای تسلط بر شبکه ای با هش ریت بالا، هکرها به ریگ های استخراج زیادی نیاز دارند که آنها را از انجام این کار منصرف می کند.

اثر هشریت بر بیت کوین

همانطور که می دانید بیت کوین محبوب ترین و مهم ترین ارز رمزنگاری شده در دنیای ارزهای دیجیتال است، بنابراین در مورد تاثیر هش ریت بر بیت کوین توضیح می دهیم. هرچه هش بیت بیت کوین بالاتر باشد، قیمت بیت کوین بالاتر می رود. با توجه به توضیحاتی که تا الان دادیم متوجه شدید که هر چه هش ریت شبکه بیشتر باشه یعنی. ماینرهای جدیدی به ماین اضافه می شوند و محاسبات را حل می کنند و این مشکل ماینینگ شبکه را افزایش می دهد و همچنین به ماینرها فشار می آورد. اگر با افزایش سرعت هش، قیمت بیت کوین افزایش پیدا نکند، بسیاری از ماینرها تمایل به استخراج این ارز را از دست می دهند و آسیب زیادی به شبکه آن وارد می شود.

یک ماینر برای استخراج بیت کوین باید انرژی زیادی صرف کند، مصرف بالای انرژی مستلزم دریافت پاداش بالایی است، در غیر این صورت کار او به صرفه نخواهد بود. بنابراین، هش نه تنها امنیت شبکه بیت کوین را افزایش می دهد، بلکه قیمت آن را نیز افزایش می دهد.

نکته جالب این است که نرخ هش شبکه بیت کوین همچنان در حال رشد است و از آنجایی که سختی استخراج این شبکه توسط الگوریتم آن تنظیم می شود، ماینرها همیشه باید منابع بیشتری مصرف کنند تا با حل محاسبات پاداش دریافت کنند.

قیمت هشت استخر چقدر است؟

استخرهای ماینینگ یکی از اصطلاحات دیگر در بازار ارزهای دیجیتال است که به این مفهوم اشاره دارد که کاربرانی که قدرت ماینینگ کمی دارند، به منظور افزایش قدرت در انجام محاسبات، محاسبات را به صورت جمعی در شبکه انجام می دهند. هش ریت یک استخر همچنین به قدرت ماینرها در رسیدگی به مشکلات محاسباتی و شبکه اشاره دارد. در این استخر پس از ماینینگ یک بلوک، کارمزد ماینینگ کاهش یافته و سپس سود بین کاربران تقسیم می شود.

هاشرت، یک عامل تاثیرگذار در دنیای ارزهای دیجیتال

همانطور که این مقاله را می خوانید، هش ریت و هش ریت از تاثیرگذارترین عوامل در دنیای ارزهای دیجیتال هستند. هر چه هش یک شبکه بیشتر باشد، امنیت آن و قیمت آن بیشتر می شود، اما از طرف دیگر مصرف انرژی نیز بیشتر می شود. با افزایش نرخ هش، ماینرها باید انرژی بیشتری مصرف کنند تا بتوانند محاسبات شبکه را حل کنند و پاداش دریافت کنند. در این مقاله از والکس، سعی کرده ایم هر آنچه را که باید در مورد هش ریت و تاثیر آن بر بازار ارزهای دیجیتال بدانید، در اختیار شما قرار دهیم. دانستن هش و هش ریت برای کسانی که می خواهند وارد فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال شوند بسیار مهم است.

coindeskrobinhood