منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هارد فورک Polygon احتمالا در این هفته اتفاق می افتد

هارد فورک Polygon احتمالا در این هفته اتفاق می افتد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هارد فورک Polygon احتمالا در این هفته اتفاق می افتد

چنگال سفت و سخت چند ضلعی

طبق یک پست وبلاگی که در وب‌سایت Polygon در روز پنجشنبه منتشر شد، پس از یک بحث داغ در جامعه در ماه گذشته، به نظر می‌رسد که Polygon Labs در حال پیشبرد برنامه‌هایی برای گسترش شبکه در اوایل هفته آینده است. در این پست، Polygon Labs ادعا می‌کند که هارد فورک پیشنهادی Polygon، که در 17 ژانویه برگزار می‌شود، به جلوگیری از افزایش هزینه‌های گاز شبکه و مقابله با سازمان‌دهی مجدد زنجیره‌ای که به آن reorgs نیز می‌گویند، کمک می‌کند. بر خلاف سافت فورک ها، هارد فورک ها با عقب سازگار نیستند و از تمام اپراتورهای گره در شبکه می خواهند که در زمان مشخصی به آخرین نرم افزار به روز شوند.

برخی از هارد فورک ها بحث برانگیز هستند، در حالی که برخی دیگر فقط ارتقاء شبکه اصلی هستند. Polygon، یک زنجیره جانبی اتریوم، بر روی مکانیزم اثبات سهام اجرا می شود و هزینه گاز بسیار کمتری نسبت به شبکه اصلی اتریوم دارد. با این حال، از افزایش ترافیکی که می تواند شبکه را کند کند مصون نیست. پولیگان سال گذشته با مشکل ازدحام شبکه مواجه شد.

کاهش افزایش هزینه‌های گاز با دوبرابر کردن مقدار «BaseFeeChangeDenominator» حاصل می‌شود، که Polygon می‌گوید «به هموار کردن نرخ افزایش/کاهش کارمزد پایه در زمانی که گاز از حد هدف در یک بلوک فراتر می‌رود یا کمتر از آن می‌افتد، کمک می‌کند». “

پالیگان بر این باور است که این هارد فورک مفید خواهد بود، زیرا چنین تغییراتی را «در برابر داده های تاریخی در شبکه اصلی اثبات سهام پالیگان» آزمایش کرده است.

اما بک چین مشکل دیگری است که Polygon قصد دارد از طریق به روز رسانی هاردفورک آن را به حداقل برساند. Reorgs که می تواند به دلیل خطاهای شبکه یا حملات مخرب رخ دهد، باعث می شود شبکه های بلاک چین به طور موقت به دو قسمت تقسیم شوند. در حالی که سازماندهی مجدد در حال انجام است، ممکن است منجر به از دست رفتن یا تکراری شدن تراکنش ها شود. سال گذشته، زنجیره Ethereum Beacon تحت یک سازمان‌دهی مجدد قرار گرفت که شبکه را در برابر حملاتی آسیب‌پذیر کرد که می‌تواند منجر به هزاران دلار در تراکنش‌های تکراری شود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.