منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نیمی از 2022 سرقت کریپتو توسط هکرهای کره شمالی انجام شده است

نیمی از 2022 سرقت کریپتو توسط هکرهای کره شمالی انجام شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نیمی از 2022 سرقت کریپتو توسط هکرهای کره شمالی انجام شده است

بر اساس گزارش Chainalysis – یک شرکت امنیتی بلاک چین – که اوایل هفته گذشته منتشر شد، تعداد کل سرقت های دیجیتال در جهان ارزهای دیجیتال در سال 2022 به 3.8 میلیارد دلار خواهد رسید و هکرهای مرتبط با دولت کره شمالی، مسئول 45 درصد آنها است.

به گزارش Valx و به نقل از Zycrypto، ماه های مارس و اکتبر بیشترین سرقت ها را داشته است. 55 مورد سرقت مجزا به ارزش بیش از 1.4 میلیارد دلار! ماه های نوامبر و فوریه به ترتیب با 531 و 430 میلیون دلار در رتبه های بعدی قرار دارند.

به گفته وب سایت Chainalysis، ارزش مبالغ دزدیده شده در 4 سال گذشته 6 برابر شده است و ابهامات زیادی در مورد امنیت سرمایه گذاری های دیجیتال ایجاد کرده است. با کمال تعجب، تعداد هک ها در سال 2022 کمتر از سال قبل بود، اگرچه ارزش آن (3.8 میلیارد دلار در مقابل 3.2 میلیارد دلار) بیشتر بود.

گروه هک لازاروس – مستقر در کره شمالی – بزرگترین بازیکن در فضای هک این کشور است. بر اساس شواهد و شایعات محدود، این گروه 12 ساله که عمدتاً ناشناخته است، همچنین به عنوان محافظان صلح شناخته می شود، توسط دولت کره شمالی اداره می شود و مسئول تعداد قابل توجهی از حملات سایبری علیه امنیت ملی در سراسر جهان است.

گروه لازاروس، همراه با دیگر گروه‌های کمتر شناخته شده، مسئول سرقت 1.7 میلیارد دلار از شبکه‌ها و پروتکل‌های رمزنگاری مختلف در سراسر جهان بودند. آنها رکورد سال قبل را با 1.2 میلیارد دلار پشت سر گذاشتند. این موضوع برای این کشور منزوی کمونیستی بسیار مهم است. این میزان ده برابر بیشتر از صادرات ثبت شده این کشور در سال 2020 است.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که این بودجه صرف پیشبرد برنامه هسته ای کشور خواهد شد.

میدان DeFi بزرگترین بازنده این هک ها بود. Chinalysis مجموع زیان این بخش را در سال 2022 حدود 3.1 میلیارد دلار برآورد می کند. در میان زیربخش‌های دامنه DeFi، پل‌های زنجیره‌ای متقابل – که پروتکل‌هایی برای برقراری ارتباط بین شبکه‌های بلاک چین مختلف و انتقال سرمایه بین آن‌ها هستند – هدف اصلی هک‌ها بودند.

پس از فشار دولت ایالات متحده برای بستن سرویس اختلاط محبوب Tornado Cash، که پلتفرمی محبوب در میان هکرها برای شستن و ردیابی پول سیاه آنها بود، پلتفرم جدیدی به نام “Sinbad” شبیه به کش تورنادو عمل می کند. در دو ماه گذشته، این پلتفرم 1429.6 بیت کوین به ارزش تقریبی 24.2 میلیون دلار پردازش کرده است.