منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ناآرامی در چین می تواند بیت کوین را به زیر 16000 دلار برساند

ناآرامی در چین می تواند بیت کوین را به زیر 16000 دلار برساند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ناآرامی در چین می تواند بیت کوین را به زیر 16000 دلار برساند

بیت کوین پس از سقوط به حدود 15600 دلار در 22 نوامبر، به لطف تلاش های گاوهای بازار توانست به 16000 دلار صعود کند. بر اساس داده‌های CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، بزرگترین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار با قیمت 16500 دلار معامله می‌شود که در 24 ساعت گذشته نزدیک به 2 درصد و در هفت روز گذشته 4.3 درصد افزایش داشته است.

علیرغم دستاوردهای اخیر، بیت کوین و کل بازار ارزهای دیجیتال همچنان تحت تأثیر فروپاشی پلت فرم مبادلات FTX قرار دارند و تقریباً 100 میلیارد دلار از ارزش کل خود را از دست داده اند. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران و دارندگان ممکن است بخواهند فعلا نفس خود را حبس کنند، زیرا تشدید ناآرامی‌ها در چین می‌تواند منجر به نابودی این ارز دیجیتال پیشرو شود.

وضعیت در چین می تواند بیت کوین را به زیر 16000 دلار برساند

جیم ویکوف، تحلیلگر کیتکو نیوز، ضمن ابراز آرامش از اینکه گاوها توانسته اند قیمت بیت کوین را تثبیت کنند، اشاره کرد که این دارایی هنوز از جنگل خارج نشده است و همچنان در معرض خطر کاهش بیشتر است. به گفته ویکوف، این خطر سقوط ممکن است به تنش‌های اجتماعی جاری در چین مرتبط باشد. تنش ها در آخر هفته پس از مرگ برخی افراد که گمان می رود به دلیل پروتکل های سختگیرانه COVID-19 نتوانسته اند از آتش سوزی بگریزند بالا گرفت.

این تحلیلگر گفت:

گاوهای بیت کوین ناامید شدند زیرا قیمت ها در میان ناآرامی های داخلی در چین در آخر هفته شاهد تقاضای مطمئنی نبودند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.