منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • معاملات بلند و کوتاه چیست؟ ورود به پوزیشن های لانگ و شورت

معاملات بلند و کوتاه چیست؟ ورود به پوزیشن های لانگ و شورت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معاملات بلند و کوتاه چیست؟ ورود به پوزیشن های لانگ و شورت

دنیای ارزهای دیجیتال پر از اصطلاحات فنی است. اگر مدتی در این فضا فعال بوده اید، احتمالاً عباراتی مانند معاملات طولانی و کوتاه را شنیده اید. در واقع معاملات بلند مدت و کوتاه یک استراتژی برای رسیدن به سود و کسب درآمد هستند. معامله گران از طریق این معاملات درآمد کسب می کنند. اما قبل از آن باید یک نتیجه گیری و پیش بینی منطقی و عاقلانه در مورد بازار ارزهای دیجیتال داشته باشند.

معاملات طولانی و کوتاه راهی برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال است. در هر دو موقعیت معاملاتی باید دارایی های خود را به خطر بیندازید. اما در نهایت اگر پیش بینی درستی از رفتار این دارایی در آینده داشته باشید، می توانید سود خوبی کسب کنید. در ادامه این مقاله، به مفهوم موقعیت های طولانی و کوتاه در دنیای ارزهای دیجیتال خواهیم پرداخت.

معاملات طولانی

به طور کلی، معامله گران در بازار ارز دیجیتال باید استراتژی های خاص خود را برای موفقیت در کسب درآمد داشته باشند. معاملات بلند و کوتاه با این استراتژی ها همراه است. زمانی که از معاملات بلند و کوتاه صحبت می کنیم، نظرات معامله گران مختلف در مورد افزایش یا کاهش قیمت دارایی دیجیتال را بررسی خواهیم کرد. در موقعیت طولانی، معامله گر منتظر می ماند افزایش قیمت دارایی ها از آنجایی که بسیاری از دارایی های دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال بی ثبات هستند، احتمال این اتفاق نسبتاً زیاد است.

بنابراین، زمانی که یک معامله گر حرفه ای افزایش قیمت دارایی را پیش بینی می کند، وارد موقعیت خرید می شود. در این صورت او این دارایی دیجیتال را می خرد. به این عمل رول نیز می گویند. اصولا افرادی که علاقه مند به سرمایه گذاری های بلند مدت هستند از این نوع تجارت استفاده می کنند. معاملات طولانی به معامله گر چشم اندازی بلند مدت می دهد. در واقع می توان گفت که پس از شناسایی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلندمدت، بهترین انتخاب، تراکنش های طولانی مدت خواهد بود. در این شرایط او دارایی مورد نظر را با قیمت نسبتاً پایینی خریداری می کند تا در نقطه ای مشخص و پس از افزایش قیمت آن دارایی، آن را به آنها بفروشد.

معاملات طولانی چیست؟

معاملات کوتاه مدت

معاملات لانگ و کوتاه دو موقعیت معاملاتی هستند که کاملاً مخالف یکدیگر هستند. در یک معامله کوتاه، معامله گر انتظار دارد که قیمت ارز دیجیتال کاهش یابد. این ممکن است در نگاه اول عجیب به نظر برسد. اما کافی است کمی فکر کنیم تا به عمق موضوع پی ببریم. تصور کنید یک معامله گر کاهش قیمت یک دارایی دیجیتال را پیش بینی می کند. در این صورت، او مقدار مشخصی از این ارز دیجیتال را با استفاده از پلتفرم های وام می خرد و سپس آن را می فروشد. در نهایت وقتی ارزش دارایی مورد نظر کاهش می یابد، وام خود را با قیمت کمتری بازپرداخت می کند. در این صورت مابه التفاوت قیمت دارایی مورد نظر برای این بازه زمانی برابر با سود معامله گر خواهد بود.

البته فراموش نکنید که فروش کوتاه مدت می تواند برای افرادی که انتظار کاهش ارزش دارایی هایشان را دارند نیز مفید باشد. زیرا در چنین شرایطی سعی می کند ملک را بفروشد و از این طریق از ضرر و زیان احتمالی در آینده جلوگیری کند.

معاملات بلند و کوتاه در بازارهای مختلف گاوی و خرسی

یکی از ابزارهایی که به معامله گران کمک می کند تا از پیش بینی قیمت ارز دیجیتال سود ببرند، معاملات طولانی و کوتاه است. همچنین کلیه معاملات بازار مشتقه مانند معاملات آتی و اختیار معامله نمونه هایی از این ابزارهای مالی هستند. در واقع شما به عنوان یک معامله گر می توانید تراکنش های بلند و کوتاه را در قالب معاملات آتی در بازار ارزهای دیجیتال انجام دهید. به عنوان مثال در قسمت معاملات مشتقات می توانید بدون داشتن دارایی در صرافی های مختلف مانند کوینکس، کوکوین و … به معاملات بلند و کوتاه بپردازید.

اگر به بازارهای مختلف گاو و خرس نگاه کنید، متوجه خواهید شد که بیشتر معاملات طولانی هستند بازارهای رو به رشد از سوی دیگر، زمانی که بازار نزولی است، تعداد معاملات کوتاه مدت بسیار بیشتر از معاملات بلند مدت خواهد بود. البته به یاد داشته باشید که همه این موارد یک احساس روده ای است و هیچ قانون ثابتی در این زمینه وجود ندارد.

معاملات بلند و کوتاه را مشاهده کنید

نحوه استفاده معامله گران از موقعیت های خرید و فروش

یکی از مهمترین عواملی که در بازار ارزهای دیجیتال سود می کند، تشخیص لحظه مناسب برای ورود به یک موقعیت تجاری توسط معامله گران است. در این راستا، معامله گران باید توانایی های کافی در زمینه تحلیل فنی و بنیادی ارزهای رمزپایه را داشته باشند تا بتوانند پیش بینی درستی از وضعیت قیمت ارز دیجیتال مورد نظر خود ارائه دهند. به عنوان مثال، از طریق تجزیه و تحلیل و بررسی، می توان مشخص کرد که یک پروژه بلاک چین خاص یک مشارکت قوی و محکم را برنامه ریزی کرده است یا در حال پیاده سازی نسخه بهبود یافته خود است. در این مورد، یک معامله گر حرفه ای ممکن است بخواهد یک شبکه تجاری طولانی با ارز دیجیتال زیربنایی راه اندازی کند.

اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید، می توانید مقدار ارز مورد نظر خود را به صورت نقدی از صرافی ارز دیجیتال خریداری کنید. شما همچنین می توانید از طریق قراردادهای مشتقه مانند معاملات آتی، یک موقعیت خرید در بورس مورد نظر خود باز کنید. اما به طور کلی، به یاد داشته باشید که برای داشتن یک پیش بینی معتبر در مورد آینده ارز دیجیتال، باید فردی فعال در شبکه های اجتماعی باشید. زیرا این تنها راهی است که می توانید اخبار را به صورت آنلاین دنبال کنید و درک درستی از احساسات بازار داشته باشید. همچنین فراموش نکنید که از نمودارها، شاخص ها و الگوهای مختلف در آنها استفاده کنید. زیرا آنها به تحلیل شما کمک زیادی خواهند کرد.

علاوه بر معاملات طولانی، گرفتن پوزیشن های کوتاه نیز نیاز به تحلیل زیادی دارد. به عنوان مثال، تجربه نشان می دهد که معامله گران معمولاً زمانی که بازار به سطح خرید بیش از حد نزدیک است، موقعیت های فروش باز می کنند. در چنین شرایطی، قیمت دارایی دیجیتال برای مدت طولانی و احتمالا کشور روند صعودی داشته است اشباع رسید همچنین، معمولاً زمانی که ارزش یک ارز دیجیتال نتواند از سطح مقاومت عبور کند، کوتاه شدن و باز کردن یک موقعیت فروش در صرافی ها کار هوشمندانه ای به نظر می رسد.

معاملات بلند و کوتاه در بازار

نحوه باز کردن معاملات بلند و کوتاه در دنیای ارزهای دیجیتال

احتمالاً از قبل معنای معاملات طولانی و کوتاه را درک کرده اید. این کاملا به این دلیل است که در شرایط مختلف، معامله گران می توانند از افزایش یا کاهش قیمت دارایی دیجیتال سود ببرند. اما این معاملات از چه راه هایی انجام می شود؟ در پاسخ به این سوال خوب است بدانید که معاملات بلند مدت و کوتاه به روش های زیر قابل انجام است:

  • معاملات گزینه ها
  • قراردادهای آتی
  • معاملات CFD
  • با یک حساب مارجین معامله کنید

معاملات گزینه ها

اولین بازاری که امکان انجام معاملات بلند مدت و کوتاه مدت وجود دارد مربوط به بخش معاملات اختیار معامله در بازار مشتقه است. معامله گران در این بازار این حق را خواهند داشت که یک دارایی خاص را با قیمت مشخصی بخرند یا بفروشند. بازار آپشن دو حالت اصلی دارد:

  • تماس
  • قرار دادم

تجارت با کالا به بازرگانان حق خرید ملک می دهد. بر اساس این قرارداد، تاجر حق انتخاب دارایی را به قیمت معین و در تاریخ معین دارد. اما معامله قرار دادن یک روش معاملاتی کوتاه است. زیرا معامله گران مجاز به فروش دارایی در آن هستند. بنابراین، افرادی که بازار نزولی را پیش‌بینی کرده‌اند، می‌توانند از فروش دارایی‌ها سود ببرند.

معاملات آتی

یکی از ابزارهای معاملاتی در بازار مشتقه، معاملات آتی است. این تراکنش ها به معامله گران کمک می کند تا با خرید و فروش ارز دیجیتال با قیمت مشخص و در تاریخ معین موافقت کنند. معاملات بلند و کوتاه در بازار آتی بر اساس صحت پیش بینی معامله گران در مورد آینده ارز دیجیتال مورد نظر، سود متفاوتی خواهند داشت. معامله گران در این بازار با توجه به تحلیل ها و پیش بینی ها وارد معاملات بلند یا کوتاه می شوند.

بازار CDF

وقتی معامله گران در بازار CDF کوتاه و بلند می روند، هیچ خرید یا فروش صورت نمی گیرد. بلکه یک معامله گر تنها با پیش بینی تفاوت قیمت این ارز دیجیتال می تواند سود کسب کند. در واقع می توان گفت که معاملات CDF یا قراردادهای مابه التفاوت به معامله گران کمک می کند تا از طریق قرارداد با بورس یا کارگزاری وارد معاملات سرمایه گذاری شوند. سود و زیان معامله گران نیز در این تراکنش ها از تفاوت قیمت در ارز دیجیتال مورد نظر محاسبه می شود.

پوزیشن های لانگ و کوتاه بگیرید

حساب حاشیه

وقتی صحبت از انجام معاملات بلند و کوتاه با حساب مارجین می شود، به این معنی است که معامله گر برای انجام معامله مورد نظر به ارز دیجیتال از صرافی یا کارگزاری نیاز دارد. بدهی می گیرم. در واقع افراد می توانند بدون داشتن دارایی مورد نظر وارد بازارهای معاملاتی شده و سود ببرند. فقط توجه داشته باشید که این ویژگی فقط در برخی از صرافی ها موجود است.

معاملات طولانی و کوتاه و کسب درآمد در بازار ارزهای دیجیتال

به طور کلی، مهم نیست که در کدام بازار مالی فعالیت می کنید. در هر صورت ممکن است با افزایش یا کاهش قیمت یک کالا، برخی سود ببرند و برخی دیگر ضرر کنند. بازار ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از پر نوسان ترین بازارهای مالی، راه ها و ابزارهای مالی مختلفی برای کسب درآمد دارد. معاملات بلند مدت و کوتاه از جمله این ابزارهای مالی هستند. افرادی که آینده ارز دیجیتال را روشن با افزایش قیمت پیش بینی می کنند وارد معاملات طولانی مدت می شوند. از سوی دیگر، افرادی که از روند نزولی ارز دیجیتال در آینده مطمئن هستند، معاملات کوتاه مدت را نیز برای کسب درآمد انتخاب می کنند. در نهایت، به عنوان یک معامله گر در بازار ارزهای دیجیتال، باید نسبت به رفتار ارزهای دیجیتال حساس باشید و راه هایی برای کسب درآمد بیابید. اگر پس از انجام تحلیل ها و بررسی ها از خرید یا فروش ارز دیجیتال مطمئن هستید، می توانید از صرافی معتبر ایرانی والکس استفاده کنید.

(1 امتیاز) – 4/5