منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مرگ مرموز 4 میلیاردر ارز دیجیتال در یک ماه!

مرگ مرموز 4 میلیاردر ارز دیجیتال در یک ماه!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مرگ مرموز 4 میلیاردر ارز دیجیتال در یک ماه!

مرگ و میرهای مشکوک مربوط به کریپتو

سال گذشته جامعه کریپتو مجبور شد یکی از سردترین زمستان های رمزنگاری تاریخ را تجربه کند. با این حال، هیچ چیز به اندازه مرگ غیرقابل توضیح برخی از میلیونرهای رمزنگاری برای آنها ناامید کننده نبوده است. جالب اینجاست که مرگ 4 میلیاردر کریپتو در پایان سال 2022، همگی در کمتر از یک ماه، جامعه کریپتو را تحت تاثیر قرار داد و شایعات شدیدی در مورد توطئه‌های مرتبط با کریپتو ایجاد کرد.

بنیانگذار Maker Dao

در 29 اکتبر، جسد نیکلای موشگیان، پیشگام جوان رمزنگاری، در یکی از سواحل پورتوریکو، تنها چند ساعت پس از اینکه وی توییت کرد که سیا و موساد به دنبال او هستند، پیدا شد. با این حال، خانواده وی خاطرنشان کردند که این جوان 29 ساله با مشکلات روانی دست و پنجه نرم می کرد و هیچ شرایط مشکوکی وجود نداشت.

Crypto Scammer

سپس در 22 نوامبر، جسد خاویر بیوسکا، مردی که در مرکز بزرگترین تحقیقات کلاهبرداری ارزهای دیجیتال اسپانیا قرار داشت، در استپونا پیدا شد. گفته می‌شود که بیوسکا که تا زمان مرگش با شوهر و پسرش در شهر کاستا دل سول در انزوا زندگی می‌کرد، پس از بیرون رفتن به تراس مرد.

بنیانگذار گروه کهربا

روز بعد، در 23 نوامبر، تیانتیان کولندر، بنیانگذار شرکت رمزنگاری آمبر گروپ مستقر در هنگ کنگ، به طور مرموزی در سن 30 سالگی در خواب درگذشت. پس از این حادثه، وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی کریپتو مملو از پرسش‌هایی در مورد مرگ ناگهانی کولندر شدند، که بیشترین جستجوها عبارت بودند از «تیانتیان چه بیماری داشت؟» و «علت مرگ تیانتیان چه بود» پر شده بود.

رئیس صرافی لیبرتکس

دو روز بعد، در 25 نوامبر، ویاچسلاو تاران، میلیاردر روسی و رئیس صرافی ارزهای دیجیتال لیبرتکس، در یک سقوط هلیکوپتر جان خود را از دست داد. اگرچه علت مرگ رد نشده است، مقامات اوکراینی سقوط مرموز هلیکوپتر را به سرویس اطلاعاتی کرملین مرتبط می‌دانند و می‌گویند تاران مسئول پول‌شویی پول روسیه از طریق رمزارز است. از سوی دیگر رسانه های روسی گزارش دادند که یک فرد مهم شناسایی شده که قرار بود به تاران ملحق شود در آخرین لحظات پرواز خود را لغو کرد.

این چهار کشته بحث های داغی را در توییتر برانگیخت. برخی متقاعد شده‌اند که برخی از مشتریان ناراضی که با استفاده از شرکت‌های فهرست‌شده پول خود را «ناعادلانه» از دست داده‌اند، برای انتقام از آنها خارج شده‌اند. یکی از کاربران نوشته است:

این همان چیزی است که وقتی از کسی دزدی می کنید که نمی تواند فراموش کند، اتفاق می افتد.

در Reddit، برخی از کاربران متقاعد شده اند که برخی از این مرگ ها جعلی هستند تا این افراد بتوانند زندگی جدیدی را شروع کنند. یکی از کاربران پرسید:

من تعجب می کنم که چند نفر از این افراد مرگ خود را جعل کرده اند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)