منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیر عامل V Global Exchange به 25 سال زندان محکوم شد

مدیر عامل V Global Exchange به 25 سال زندان محکوم شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مدیر عامل V Global Exchange به 25 سال زندان محکوم شد

لی بیونگ گول، مدیر عامل صرافی ارزهای دیجیتال کره جنوبی We Global، پس از تایید حکمش در روز جمعه توسط دادگاه عالی کره، 25 سال زندان را سپری خواهد کرد. رسانه های محلی گزارش دادند که دادگاه شکایت مدیر عامل شرکت را به دلیل اجرای یک طرح هرمی بین سال های 2020 تا 2021 که هزاران سرمایه گذار را کلاهبرداری کرده بود، تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، سه مدیر ناشناس دیگر We Global در همان روز در دادگاه عالی به چهار تا ۱۴ سال زندان محکوم شدند.
سخنگوی دیوان عالی کشور گفت که اسامی کامل محکومان در اسنادی که در اختیار رسانه های محلی مجاز قرار گرفته است، با استناد به حفاظت از اطلاعات شخصی منتشر شده است. دادگاه بدوی با اشاره به دشواری تعیین میزان دقیق پول جمع آوری شده توسط وی گلوبال، حکم داد که عواید حاصل از جرم و جنایت حاصل از این شرکت هرمی ضبط نخواهد شد. به گزارش نیوزیس، دیوان عالی کشور این رای را تایید کرد. هنگامی که توسط Forecast News تماس گرفت، سخنگوی دیوان عالی از اظهار نظر خودداری کرد.

طبق حکم دادگاه گزارش شده توسط رسانه های محلی، V Global از ژوئیه 2020 تا آوریل 2021 از حدود 50000 سرمایه گذار به ارزش 2.8 تریلیون وون کره (اکنون معادل 2.26 میلیارد دلار آمریکا) کلاهبرداری کرده است.

V Global وعده بازگشت سرمایه 300٪ در توکن V Cash خود را داده است. صرافی به اعضای جدید نیاز دارد تا حساب هایی با سپرده 6 میلیون وون (4860 دلار آمریکا) ایجاد کنند که بازده تضمین شده 18 میلیون وون را ارائه می دهد. هنگامی که صرافی در سپتامبر 2021 بسته شد، توکن V Cash بی ارزش شد.

بر اساس گزارش ها، این صرافی همچنین به کاربران وعده کمیسیون 1.2 میلیون وون را در صورت موفقیت سرمایه گذار دیگری داده است. دادگاه متوجه شد که بخشی از پول به کاربران بازگردانده شده است، اما وجوه از سپرده های کاربران جدیدتر گرفته شده است، که رویه رایج در یک شرکت هرمی است.

به گزارش روزنامه محلی اکونومیست، در ماه دسامبر، هفت مدیر دیگر وی گلوبال به اتهام توطئه در این شرکت هرمی مجرم شناخته شدند و توسط دادگاه منطقه ای به سه تا هشت سال محکوم شدند. به گزارش یونهاپ، آنها در حال حاضر در حال تجدید نظر در مورد محکومیت خود هستند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.