منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیر بورس کراکن: روش بایننس برای اثبات ذخایر مالی ارزشش را ندارد

مدیر بورس کراکن: روش بایننس برای اثبات ذخایر مالی ارزشش را ندارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مدیر بورس کراکن: روش بایننس برای اثبات ذخایر مالی ارزشش را ندارد

سقوط صرافی کریپتو FTX اهمیت اثبات ذخایر را برای جلوگیری از موقعیت‌هایی که شامل سوء استفاده از وجوه کاربران می‌شود آشکار کرد. در حالی که صرافی ها شروع به اشتراک گذاری آدرس کیف پول خود برای اثبات وجود وجوه کاربران کرده اند، چندین کارآفرین از جمله جسی پاول، مدیر عامل صرافی Kraken، این کار را انجام می دهند. بباپوشال آنها مطالعه کردند زیرا صرافی ها بدهی خود را فاش نکرده اند.

به گفته والکس و به نقل از Coin Telegeraph، به گفته پاول، یک حسابرسی کامل اثبات ذخیره باید شامل کل وجوه مشتری، شواهد رمزنگاری قابل تاییدی باشد که محتویات هر حساب در کل گنجانده شده است، و امضاهای دیجیتالی که نشان می دهد صرافی دارای حساب است. کنترل پرتفوی Kraken Proof of Exchange Reserves اجازه می دهد تا دارایی های بورس در مقابل بدهی های آن تأیید شود.

پاول در گذشته شی ارزش بازار سکه به دلیل عدم به اشتراک گذاشتن کامل اسناد ذخایر – عدم وجود مدرک رمزنگاری از موجودی مشتری و کنترل بر کیف پول مورد انتقاد قرار گرفته است. وی بار دیگر تاکید کرد که سهام بورس تنها فهرست آدرس کیف پول نیست، بلکه دارایی بورس منهای بدهی و بدهی آن است.

صرافی Binance اخیراً سیستم اثبات سهام خود را راه اندازی کرده است که به کاربران امکان می دهد دارایی های خود را با استفاده از درخت مرکل تأیید کنند. با این حال، پاول از این احتمال که این درخت می تواند برگ هایی با جوهره منفی داشته باشد ابراز ناراحتی کرد:

هدف اصلی این است که بفهمیم آیا یک صرافی بیشتر از آنچه که به مشتریانش بدهکار است، ارز دیجیتال دارد یا خیر. اختصاص هش به آرایه ای از شناسه ها بدون هیچ چیز دیگری بی فایده است.

پاول همچنین از رسانه ها خواست که از اغراق و گمراه کردن مصرف کنندگان خودداری کنند. در عوض، او به آنها توصیه کرد که زمان بیشتری را صرف درک انگیزه پشت اثبات ذخیره کنند.

پس از انتقاد پاول از بایننس، چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، با به اشتراک گذاشتن برنامه‌های آتی بایننس، که شامل حسابرسی نتایج ذخایر اثبات‌شده توسط شرکت‌های مستقل است، نظرات او را رد کرد.

پاسخ CZ به نگرانی های مدیر عامل Kraken، حمایت مثبت جامعه کاربران را جلب کرده است. با این حال، برخی واکنش مثبتی نشان ندادند و به ریاکاری CZ در پایان نظرات روی توییت اشاره کردند که در آن متن از سوالات بیشتری استقبال کرد.

هفته گذشته، CZ تایید کرد که کار روی ایجاد یک صرافی متمرکز امن را آغاز خواهد کرد. این ایده پستی از ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم بود.