منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • متا 13.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری در Metaverse را از دست داد

متا 13.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری در Metaverse را از دست داد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
متا 13.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری در Metaverse را از دست داد

متاورس متا

سرمایه گذاری مارک زاکربرگ در Metaverse در بحبوحه بازار نزولی برای شرکت او پرهزینه بود، زیرا RealityLabs در سال 2022 حدود 13.7 میلیارد دلار از دست داد. این شرکت، بازوی سرمایه گذاری متا، در سه ماهه چهارم زیان عملیاتی 4.28 میلیارد دلاری را ثبت کرد که کاهش یافت. با توجه به انتشار درآمد متا، مجموع آن در سال.

فیس‌بوک در پاییز 2021 به متا تغییر نام داد زیرا زاکربرگ تلاش‌های خود را برای ایجاد دنیای دیجیتالی دوچندان کرد که در آن مردم بتوانند کار کنند، خرید کنند، بازی کنند و یاد بگیرند. با این حال، از آنجایی که پذیرش متاورس در سال 2022 به دلیل شرایط آشفته بازار به تعویق افتاده است، سرمایه گذاران این شرکت خواستار مهار هزینه ها در این بخش شده اند.

سوزاندن میلیاردها دلار در متاورژن

در سه ماهه چهارم، آزمایشگاه واقعیت 727 میلیون دلار درآمد داشت، در حالی که درآمد کل سال 2.16 میلیارد دلار بود که نسبت به 2.27 میلیارد دلار در سال 2021 کاهش داشت. برخلاف این ضررها، زاکربرگ هیچ برنامه ای برای تغییر جهت آن شرکت نداشت و گفت:

اولویت های ما نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است. دو موج تکنولوژیکی اصلی که نقشه راه ما را هدایت می کند، هوش مصنوعی و در دراز مدت، متاورس است.

این شرکت Quest Pro را اواخر سال گذشته منتشر کرد که به عنوان اولین دستگاه واقعیت ترکیبی رایج معرفی شد. زاکربرگ گفت که تمرکز بر ارائه تجربیات اجتماعی بهتر از آنچه امروز در تلفن‌ها امکان‌پذیر است خواهد بود.

انتظار می‌رود نسل بعدی هدست‌های واقعیت مجازی نیز اواخر امسال به بازار عرضه شود که «متا واقعیت» نامیده می‌شود، که مدیران اجرایی معتقدند به طور بالقوه می‌توانند این فناوری را به عنوان پایه‌ای برای همه هدست‌ها در آینده ایجاد کنند. عینک های AR نیز همزمان ارائه خواهند شد. زاکربرگ همچنین تاکید کرد که بیش از 200 برنامه کاربردی در دستگاه های VR وجود دارد که توانسته اند یک میلیون دلار درآمد ایجاد کنند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.