منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ماینر مرموز بیت کوین پس از سال ها فاش شد

ماینر مرموز بیت کوین پس از سال ها فاش شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ماینر مرموز بیت کوین پس از سال ها فاش شد

یک ماینر بیت کوین با آدرسی که از ژانویه 2009 در انجمن فعال بوده است bitcointalk امضای دیجیتال خود را به اشتراک بگذارید اولین فعالیت در این آدرس تنها یک هفته پس از راه اندازی بیت کوین بود.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، تابلوهای گفتگو و انجمن های آنلاین نقشی حیاتی در تاریخ توسعه بیت کوین داشته اند. این انجمن ها محلی برای بحث و تبادل نظر هستند ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین و افراد بانفوذ زیادی در توسعه این ارز دیجیتال نقش داشته اند. یکی از قدیمی ترین این انجمن ها، bitcointalk که هنوز شواهد تاریخی از آن روزها دارد.

یکی از کاربران کنجکاو این انجمن اخیرا چالش جدیدی ایجاد کرده است. او از کاربران خواست که به آن پیام بفرستند قدیمی ترین آدرس شما امضا کردن در کمال تعجب، یکی از اعضای ناشناس امضای خود را به اشتراک گذاشت که با آدرسی مطابقت دارد که اولین بار در ژانویه 2009 منتشر شد. تنها یک هفته پس از شروع فعالیت بیت کوین – فعال بوده است.

امضای دیجیتال مشترک
امضای دیجیتال آدرس بیت کوین قدیمی

این امضای دیجیتال از یک حساب مستعار تازه ایجاد شده است OneSignature منتشر شد. صحت این امضا توسط تیم Cointelegraph تایید شده است.

تایید امضای پیام با کلید عمومی ماینر
تایید امضای پیام با کلید عمومی ماینر

سوابق این حساب چیزی جز این پست خاص را نشان نمی دهد! به نظر می رسد این ماینر قدیمی این اکانت را فقط برای نشان دادن سن فعالیت خود ساخته است. با جستجوی بیشتر در پلتفرم‌های دیگر، با حساب توییتری مواجه شدیم که در اکتبر 2009 ایجاد شد و برای عموم در دسترس نیست.

یک حساب توییتر با همین نام
یک حساب توییتر با همین نام

آدرس بیت کوین کاربر ناشناس در حال حاضر هیچ بیت کوینی ندارد، اما این یکی از اولین حساب هایی است که سعی در استخراج بیت کوین داشته است.

درآمد استخراج بیت کوین به دلار اکنون به کمترین میزان در دو سال گذشته یعنی 11.67 میلیون دلار رسیده است که آخرین آن در نوامبر 2020 است. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 16956 دلار است.