منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • لازاروس دارایی های دزدیده شده را از پل هارمونی منتقل کرد

لازاروس دارایی های دزدیده شده را از پل هارمونی منتقل کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
لازاروس دارایی های دزدیده شده را از پل هارمونی منتقل کرد

گروه هک بدنام کره شمالی لازاروس آخر هفته شلوغی داشت و میلیون ها دلار به اتریوم منتقل کرد.

گروه لازاروس غارت خود را از هک پل هارمونی این آخر هفته منتقل کردند. در 16 ژانویه، متخصص بلاک چین ZachXBT جزئیاتی را در مورد حرکت مقادیر زیادی اتریوم منتشر کرد. این دارایی‌های رمزنگاری شده از سرویس اختلاط ارزهای دیجیتال TornadoCash سرچشمه می‌گیرد و همچنین از پورتال Railgun عبور می‌کند.

Railgun یک پلت فرم قرارداد هوشمند و حفظ حریم خصوصی است که از شواهد دانش صفر برای پنهان کردن تراکنش ها استفاده می کند. به گفته یک تحلیلگر که حرکات را در بیش از 350 آدرس ردیابی کرده است، حدود 41000 اتریوم به ارزش 63.5 میلیون دلار از طریق Railgun به سه صرافی مختلف ارسال شده است.

لازار پشت حمله به هارمونی

صرافی های مورد استفاده نامگذاری نشدند، اما تحلیلگر گفت دارایی ها تمایل دارند خیلی سریع از آنها خارج شوند. لازاروس در جابجایی ارزهای دیجیتال غیرقانونی و جلوگیری از ردیابی آنها توسط مقامات کاملاً ماهر شده است. این گروه هکر با حمله پل هارمونی در ژوئن 2022 مرتبط بود. ارائه دهنده تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic در آن زمان گزارش مفصلی از این حمله منتشر کرد.

گروه لازاروس با چندین سرقت بزرگ رمزنگاری به ارزش بیش از 2 میلیارد دلار مرتبط بوده است. در سال 2022، گروه هکری تمرکز خود را به پل های DeFi و زنجیره متقابل معطوف کرد و همچنین تصور می شود که پشت حمله 600 میلیون دلاری Ronin Bridge باشد. در ماه اکتبر، یک گروه هکر کره شمالی صرافی های ارزهای دیجیتال در ژاپن را با حملات فیشینگ هدف قرار داد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.