منو سایت

قیمت لونا کلاسیک تا سال 2025

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قیمت لونا کلاسیک تا سال 2025

قیمت لونا کلاسیک

به نظر می رسد قیمت لونا کلاسیک (LUNC) در دو روز گذشته در حال بهبود است زیرا از 0.0001574 دلار در 21 نوامبر به 0.0001659 دلار در 25 نوامبر افزایش یافت. توکن لونا کلاسیک یکی از دلایل اصلی مشکلاتی است که از ماه می امسال برای بازار ارزهای دیجیتال به وجود آمده است. در دومین سقوط کریپتو در سال، لونا کلاسیک افت شدید دیگری را تجربه کرد.

اگرچه لونا کلاسیک در حال حاضر کمی مقاومت نشان داده است، اما باید دید که در چند هفته آینده لونا کلاسیک در بازار چه واکنشی نشان خواهد داد. عامل دیگری که بر حرکت قیمت ها تأثیر می گذارد، نحوه واکنش صنعت به تغییر وضعیت نظارتی در کشورهای مختلف است. کاهش قیمت لونا کلاسیک در این هفته به دلیل سقوط صرافی FTX است که بر کل صنعت ارزهای دیجیتال تأثیر منفی گذاشته است. هیچ توکنی نتوانست از سقوط بازار بگریزد و لونا کلاسیک 15 درصد افت را تجربه کرد.

Luna Classic (LUNC) توسط نزدیک به 40 برنامه غیرمتمرکز (dApps) پشتیبانی می شود و در حال رشد است. پس از اینکه بزرگترین صرافی جهان از نظر حجم نرخ بالاتری برای توکن Suzy’s Luna Classic اعلام کرد، تحلیلگران پیش بینی کردند که این دارایی به زودی از Dogecoin و Shiba Inu پیشی خواهد گرفت.

از آنجایی که ارزش این ارز دیجیتال در حال حاضر در حال کاهش است، سرمایه گذاران ممکن است همچنان نگران افزایش قیمت لونا کلاسیک باشند. تراکنش‌های روی بلاک چین Luna 2 از طریق مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) تأیید می‌شوند. اتریوم همچنین از مکانیزم اثبات کار به مکانیزم اثبات سهام تبدیل شده است. این فقط رقابت بین بلاک چین های اثبات سهام را دشوارتر کرده است. این شبکه دارای 130 اعتبار سنجی در هر زمان معینی است. به عنوان یک پلتفرم اثبات سهام، یک توکن بسیار سبز در نظر گرفته می شود.

چرا این پیش بینی ها مهم هستند؟

هدف استیبل کوین محافظت از دارندگان سکه در برابر نوسانات سایر ارزهای دیجیتال است. این ارز یا به یک ارز فیات مانند دلار آمریکا یا یک ارز دیجیتال پشتوانه گره خورده است. مشکل از اینجا شروع شد. ارز دیجیتال به هیچ وجه معادل ذخایر طلا نیست. از آنجایی که قیمت‌های UNA نوسان شد، بر قیمت‌های استیبل کوین UST نیز تأثیر منفی گذاشت و کل سیستم این استیبل کوین در می 2022 از بین رفت. در چند سال اول، لونا کلاسیک عملکرد خوبی داشت. و حتی در میان 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار تا پایان سال 2021 قرار داشت.

اما سیستم Terra در می 2022 فروپاشید و منجر به انشعاب شد. اساساً نسخه جدیدی از Luna را راه اندازی کرد. طرح احیای اکوسیستم لونا 2 اجرا شده است که بر اساس آن هر دو نسخه لونا توکن می توانند کار کنند. بدون شک، آینده این ارز دیجیتال در تعیین اینکه آیا می تواند به عنوان یک ارز دیجیتال شکست خورده بازگردد و رشد کند بسیار مهم است. اما اگر لونا کلاسیک در آینده به خوبی معامله کند، نه تنها به این ارز دیجیتال خاص بلکه برای بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر نیز سود خواهد برد.

قیمت لونا کلاسیک و حجم معاملات

از زمان عرضه آن در سال 2019، قیمت لونا کلاسیک تا آوریل 2021 بین 0.2 تا 1.3 دلار در نوسان بود. هنگامی که بازار کریپتو در اواسط سال 2021 رونق گرفت، قیمت آن شروع به افزایش کرد. و در پایان سال به 100 دلار رسید. از سال 2022، همچنان بین 50 تا 100 دلار در نوسان بود و در 5 آوریل 2022 به بالاترین حد خود یعنی 119.18 دلار رسید. ماه بعد، قیمت آن شروع به کاهش کرد و شبکه لونا در اواسط ماه مه فروپاشید.

در زمان انتشار این تحلیل، لونا کلاسیک با قیمت 0.00016032 دلار معامله می شود.

نمودار قیمت لونا کلاسیک

نمودار قیمت لونا کلاسیک

بلومبرگ در می 2022 گزارش داد که پس از فروپاشی لونا، بازار در عرض یک هفته تقریباً 45 میلیارد دلار از دست داد. Traform Labs و یکی از بنیانگذاران آن Du Kwan توسط سرویس مالیاتی ملی کره 78.4 میلیون دلار مالیات بر شرکت و درآمد جریمه شدند. در 25 می 2022، بلومبرگ گزارش داد که این شبکه نسخه جدیدی از ارز دیجیتال Luna را راه اندازی کرده است. ارز دیجیتال قدیمی‌تر در حال حاضر Luna Classic (LUNC) و ارز جدیدتر Luna 2 یا Luna نامیده می‌شود. اگرچه لونا کلاسیک، ارز دیجیتال قدیمی، به طور کامل جایگزین نشده است، بسیاری از کاربران به لونا روی آورده اند. در اینجا لازم به ذکر است که لونا کلاسیک تاکنون اصلاً عملکرد خوبی ندارد.

ارزش بازار لونا کلاسیک به طور مشابه نشان دهنده احساسات بازار در مورد ارزهای دیجیتال است. در سال 2019-2020 حتی به 500 میلیون دلار هم نرسید، اما در سال 2021 شروع به افزایش کرد. اکنون در ابتدای فوریه ارزش بازار آن از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد و در پایان سال 2022 به بیش از 36 میلیارد دلار رسید. روند Luna Classic صعودی بود و در سال بعد و در آوریل 2022 از 41 میلیارد دلار گذشت. اما پس از پاییز مه 2022، بین 300 میلیون دلار تا 1.5 میلیارد دلار در نوسان است.

کره جنوبی اکنون می خواهد گذرنامه دو کوان را باطل کند و پس از آن ممکن است او مجبور شود به کره جنوبی بازگردد. بلومبرگ گزارش داد که درخواست لغو سند سفر به وزارت امور خارجه ارسال شده است. حکم بازداشت وی و سایر اعضا قبلا صادر شده است. فایننشال تایمز اخیرا گزارش داده است که دادستان های کره جنوبی از اینترپل خواسته اند تا علیه دو کوان اخطار قرمز صادر کند. با این حال، دو کوان در توییتی اعلام کرد که از هیچ سازمان دولتی پنهان نیست و افزود که این شرکت به طور کامل با مقامات همکاری می کند و چیزی برای پنهان کردن ندارد. بحران کریپتو که پس از فروپاشی دو کوین، UST و Luna Classic رخ داد، بر کل بازار کریپتو تأثیر منفی گذاشت.

پیش بینی قیمت کلاسیک لونا در سال 2025

قبل از اینکه جلوتر برویم، باید بدانید که پیش‌بینی‌های پلتفرم‌ها و تحلیلگران مختلف ارزهای دیجیتال بسیار متفاوت است، زیرا تحلیل‌گران مختلف برای رسیدن به نتایج خود به مجموعه‌های متفاوتی از معیارها متکی هستند. در بسیاری از موارد، این پیش بینی ها می توانند به طرز وحشتناکی اشتباه پیش بروند. همچنین، هیچ کس نمی تواند رویدادهایی مانند ممنوعیت رمزنگاری چین یا بحران روسیه و اوکراین را پیش بینی کند. حال بیایید نگاهی بیندازیم به آنچه تحلیلگران مختلف در مورد آینده لونا کلاسیک در سال 2025 می گویند.

Telegaon پیش بینی می کند که حداقل و حداکثر قیمت Luna Classic در سال 2025 به ترتیب 0.0089 و 0.028 دلار خواهد بود. پس از تجزیه و تحلیل عملکرد قبلی لونا کلاسیک، کارشناسان دیگر میانگین قیمت 0.015 دلار را در سال مشخص شده پیش بینی می کنند. با این حال، Coinpedia نسبت به آینده Luna Classic چندان خوشبین نیست و پیش بینی می کند که Luna Classic بین 0.002846 دلار تا 0.001094 دلار در سال 2025 معامله شود، بنابراین میانگین قیمت آن در سال مذکور 0.001776 دلار خواهد بود.

پیش بینی های کلاسیک لونا در سال 2030

Telegaon همچنان نسبت به آینده Luna Classic در سال 2030 صعودی است. پیش بینی می کند که Luna Classic بین 5.23 تا 1.93 دلار در سال 2030 با میانگین قیمت 3.11 دلار معامله شود. از سوی دیگر، بیت کوین ویزدم پیش بینی می کند که قیمت لونا کلاسیک در سال 2030 بین 0.002603 تا 0.002834 دلار باشد و میانگین قیمت آن برای سال مذکور 0.002719 دلار باشد.

پیش‌بینی‌ها و نظرات در مورد پروژه قبل و بعد از سقوط Luna Classic در چند ماه گذشته به‌طور قابل توجهی تغییر کرده است. یعنی سرمایه گذاران اعتماد چندانی به این پروژه ندارند. به عنوان مثال، در ماه مارس، پروفسور کارول الکساندر، یکی از اعضای گروه متخصص Finder، اظهار داشت: همانطور که از نام آن پیداست، در واقع می تواند (برای مدتی) به ماه برود. برعکس، دیگرانی نیز هستند که معتقدند ابهامات زیادی در مورد لونا در حال حاضر وجود دارد. این پروژه در واقع جاه طلبانه است و هدف آن قابل تحسین است، اما اینکه چه تاثیری بر خود توکن لونا خواهد گذاشت، مشخص نیست.

نتیجه

تا اینجا خلاصه ای از لونا کلاسیک را ارائه کرده ایم. برای کسانی از شما که قصد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را دارید، می خواهیم به این نکته اشاره کنیم که نمی توان به پیش بینی ارزهای دیجیتال کاملاً اعتماد کرد و باید قبل از سرمایه گذاری در لونا کلاسیک تحقیقات خود را انجام دهید. تنها چیزی که می تواند لونا کلاسیک را نجات دهد یک سوزن رمزی است که با کاهش عرضه در بازار قیمت را افزایش می دهد. زمانی که بایننس و سایر صرافی های متمرکز اصلی شروع به سوزاندن توکن های لونا کلاسیک کردند، قیمت لونا کلاسیک تنها در چند ساعت 60 درصد افزایش یافت. بازار ارزهای دیجیتال همچنان بسیار نزولی است و احتمالاً برای چند ماه آینده نوسان خواهد داشت.

گزارش اخیر بلومبرگ می گوید که قوانین آتی استیبل کوین های الگوریتمی مانند TerraUSD را ممنوع می کند، که سقوط آن باعث از بین رفتن کل اکوسیستم ارزهای دیجیتال شد. این لایحه در حال حاضر در مجلس نمایندگان آمریکا در حال تدوین است. این لایحه توسعه یا انتشار “استیبل کوین های درون زا” را غیرقانونی می کند. ماه گذشته، نیویورک تایمز با ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم مصاحبه کرد که ادعا کرد تیم لونا تلاش کرده است تا بازار را دستکاری کند تا ارزش ارز دیجیتال بومی خود را افزایش دهد. او همچنین یادآور شد که بسیاری از کارشناسان گفته اند که شبکه لونا اساساً دارای نقص است.

در مصاحبه ای با لورا شین در پادکست “Unchained” در 28 اکتبر، دو کوان ادعا کرد که قبل از نابودی شبکه لونا از کره جنوبی به سنگاپور مهاجرت کرده است. او همچنین گزارش هایی مبنی بر پنهان شدنش از مجریان قانون را تکذیب کرد. در 5 نوامبر، حساب توییتر Terra Rebels اعلام کرد که مرحله اول قرعه کشی سرانجام به پایان رسید و برنده با بیش از 24 میلیون لونا کلاسیک کنار رفت. بیش از 10.5 میلیون لونا کلاسیک به کیف پول توکن رایت فرستاده شد. همانطور که می بینیم، چنین تلاش هایی به نوعی برای بازیابی لونا کلاسیک انجام می شود. بر اساس ممیزی اخیر توسط JS Held، یک شرکت مشاوره مستقر در نیویورک، Luna Foundation Guard (LFG)، سازمانی که در پشت اکوسیستم ورشکسته لونا قرار دارد، 2.8 میلیارد دلار را در ارزهای رمزنگاری شده برای تثبیت استیبل کوین UST برای حمایت از دلار آمریکا هزینه کرده است. همچنین گفته می شود که Luna توسعه دهنده بلاک چین 613 میلیون دلار برای حفظ این ارتباط در ماه می هزینه کرده است.

ما باید تماشا کنیم که اکوسیستم ماه چگونه به این تحولات واکنش نشان می دهد و آیا می تواند با روندهای نوظهور سازگار شود یا خیر. این تغییرات تعیین خواهد کرد که آیا لونا کلاسیک می تواند اعتماد سرمایه گذاران را جلب کند یا خیر.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.