منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قیمت بیت کوین در سال 2023; پیش بینی کارشناسان چیست؟

قیمت بیت کوین در سال 2023; پیش بینی کارشناسان چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قیمت بیت کوین در سال 2023; پیش بینی کارشناسان چیست؟

ما در آغاز سال جدید هستیم و آغاز هر سال زمان مناسبی برای جمع بندی اتفاقات سال گذشته و پیش بینی رویدادهای آینده است. تعدادی از فعالان صنعت ارزهای دیجیتال پیش بینی خود را از قیمت بیت کوین در سال جدید ارائه کرده اند.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، این افراد مشهور دیدگاه های متفاوتی درباره قیمت بیت کوین در سال 2023 دارند. بنابراین محدوده برآورد آنها بین 5000 تا 2500000 دلار است. در ادامه این نظرات را بررسی خواهیم کرد.

اریک وورهیس; موسس و مدیر صرافی Shipshift.

اریک وورهیس، مدیر عامل صرافی ارزهای دیجیتال ShapeShift، معتقد است که بیت کوین می تواند تا تابستان به 40000 دلار برسد. او زمان دقیقی را برای شروع بازار صعودی اعلام نکرد، اما پیش‌بینی کرد. به گفته Voorhees، “دوران گاو نر” بعدی در شش ماه تا سه سال آینده آغاز خواهد شد.

وورهیز معتقد است که شرایط اقتصاد کلان مانند نرخ بهره و سیاست پولی برای عملکرد بازار ارزهای دیجیتال در سال 2023 بسیار مهم است. وورهیز همچنین تصویر “وحشتناک” ارزهای دیجیتال در بین خارجی ها را تصدیق کرد، اما از سوی دیگر اظهار داشت که چه زمانی، چه زمانی چرخه شروع می شود، همین افراد از جمله کسانی خواهند بود که چشمان خود را بر این موضوع می بندند.

تیم دریپر; سرمایه گذار و تأثیرگذار

تیم دریپر، سرمایه گذار و میلیاردر معروف ارزهای دیجیتال، هنوز تمایلی به انحراف از پیش بینی قبلی خود مبنی بر اینکه بیت کوین 25000 دلار خواهد بود، ندارد. او قبلاً سال 2022 را به عنوان تاریخ تحقق پیش بینی خود اعلام کرده بود، اما اکنون آن را قبل از نصف شدن بیت کوین تمدید کرده است.

بنابراین، دراپر معتقد است که قیمت بیت کوین تا قبل از آوریل 2024 به 25000 دلار خواهد رسید.

مایک مک گلون؛ استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ

مایک مک گلون که خود دیدگاهی خوش بینانه نسبت به آینده بیت کوین دارد، ارزیابی محافظه کارانه تری نسبت به دریپر ارائه کرد. او ابتدا در اکتبر 2020 با تجزیه و تحلیل بیت کوین به این نتیجه رسید که این ارز در مسیر رسیدن به 100000 دلار تا سال 2025 قرار دارد. او ارزیابی قبلی خود را این بار در سال 2021 تکرار کرد.

دلیل اصلی پیش بینی وی کاهش عرضه بیت کوین در کنار افزایش محبوبیت این ارز دیجیتال در جهان است.

مؤسسه بانکی مجاز استاندارد

موسسه بانکی بریتانیایی استاندارد چارترد در ماه دسامبر در مقاله ای با عنوان “غافلگیری های مالی سال 2023” اعلام کرد که قیمت بیت کوین ممکن است تا 5000 دلار کاهش یابد.

بر اساس این پیش بینی، افزایش نرخ بهره و کاهش ارزش سهام شرکت های فناوری می تواند باعث افزایش فروش بیت کوین شود. کاهش قیمت بیت کوین می تواند به موج جدیدی از ورشکستگی در صنعت ارزهای دیجیتال و یک بحران جدید منجر شود.

اما این بانک اذعان داشت که این پیش بینی با نگاهی بسیار بدبینانه نوشته شده و نظر کلی کارشناسان این بانک چنین نبوده است.

برخی دیگر از فعالان مانند الکس مک کوری معتقدند که بیت کوین یک دارایی کاملا غیرقابل پیش بینی است.

(1 امتیاز) – 5.5