منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قراردادهای هوشمند مبتنی بر Arzinja Mag Ethereum به ریپل می آیند

قراردادهای هوشمند مبتنی بر Arzinja Mag Ethereum به ریپل می آیند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قراردادهای هوشمند مبتنی بر Arzinja Mag Ethereum به ریپل می آیند

در ماه سپتامبر، دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل (CTO) و یکی از معماران اصلی شبکه، نظرات خود را در مورد زنجیره جانبی ماشین مجازی اتریوم (EVM) ارائه کرد. ایده او این بود که امکان اجرای قراردادهای هوشمند اتریوم در شبکه ریپل را فراهم کند و در نتیجه موانع ورود توسعه دهندگان را کاهش دهد. امروزه اکوسیستم ریپل یک قدم به رسیدن به این هدف نزدیکتر شده است. همانطور که Mayokha Vedari از توسعه دهندگان Ripple گزارش داد، فاز اول زنجیره جانبی ماشین مجازی اتریوم برای شبکه ریپل اکنون پیاده سازی و منتشر شده است. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از زبان برنامه نویسی پرکاربرد اتریوم یعنی Solidity استفاده کرده و آن را به XRP Ledger پورت کنند.

همانطور که Vedari استدلال می کند، از اتصال زنجیره جانبی ماشین مجازی اتریوم (EVM) و XRP Ledger می توان چندین مزیت به دست آورد:

امروزه، بسیاری از توسعه‌دهندگان رمزارز به دلیل محبوبیت آن برای برنامه‌نویسی قراردادهای هوشمند و اکوسیستم قوی ابزارهای توسعه‌دهنده موجود و برنامه‌های غیرمتمرکز روی زنجیره‌های سازگار با اتریوم یا EVM، علاقه‌مند به ساخت بر روی Solidity هستند. از طرفی XRPL به دلیل سرعت، هزینه کم، پایداری و سایر ویژگی ها برای توسعه دهندگان جذاب است.

متاماسک، ریمیکس و ترافل در شبکه ریپل

اعلامیه امروز تکمیل فاز اول پروژه است و زنجیره جانبی EVM را برای آزمایش در شبکه XRPL در دسترس قرار می دهد. فاز دوم این پروژه قرار است در اوایل سال 2022 راه اندازی شود که شامل یک زنجیره جانبی EVM بدون مجوز و یک پل مناسب برای آزمایش در مقیاس بزرگتر است. هدف آزمایش مقیاس پذیری در یک محیط کنترل شده است. فاز نهایی هنوز تاریخ انتشار مشخصی ندارد. در این مرحله، استقرار از قبل در شبکه اصلی XRPL انجام شده است. در هر سه مرحله، زنجیره جانبی ماشین مجازی اتریوم دارای زمان بلوک محدود قابل مقایسه با شبکه اصلی XRPL است و از قراردادهای هوشمند اتریوم و برنامه‌هایی مانند Metamask، Remix و Truffle پشتیبانی می‌کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)