منو سایت

قدیمی ترین ماینر فعال بیت کوین کشف شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قدیمی ترین ماینر فعال بیت کوین کشف شد

قدیمی ترین امضای بیت کوین به ژانویه 2009 باز می گردد

انجمن های آنلاین بخشی جدایی ناپذیر از داستان منشأ بیت کوین هستند، جایی که ساتوشی ناکاموتو و همکاران اولیه اش برای بحث و گفتگو و ایجاد یک سیستم مالی انقلابی از ابتدا همکاری کردند. یکی از قدیمی ترین انجمن های بیت کوین، انجمن bitcointalk.org، هنوز بحث های تاریخی پیرامون ایجاد Ugo Bitcoin و سیستم پرداخت دارد.

یکی از اعضای کنجکاو جامعه bitcointalk.org اخیراً تلاش کرد اولین ماینرهای بیت کوین را شناسایی کند. در کمال تعجب، یکی از اعضای ناشناس امضایی را به اشتراک گذاشت که به ژانویه 2009 باز می گردد، درست یک هفته پس از ایجاد بیت کوین.

قدیمی ترین امضا در شبکه بیت کوین از حساب Onesignature

قدیمی ترین امضا در شبکه بیت کوین از حساب Onesignature

«شاید OP ساتوشی را دعوت کند؟» پس از تأیید صحت قدیمی ترین امضای شبکه بیت کوین که تا به امروز پیدا شده است، با یکی دیگر از اعضای انجمن bitcointalk.org مصاحبه ای انجام داد. علاوه بر این راز، امضا توسط یک حساب کاربری جدید در 26 نوامبر 2022 با نام مستعار OneSignature پست شد.

تایید قدیمی ترین امضای بیت کوین

Cointelegraph اعتبار امضا را تأیید کرده است. منبع: verifybitcoinmessage.com

بررسی تاریخچه حساب OneSignature هیچ مشارکت دیگری در انجمن نشان نمی دهد، بنابراین تأیید می کند که هدف از ایجاد آن نشان دادن قدیمی ترین پیام امضا شده بود. جستجوی عمیق تر این نام کاربری یک حساب کاربری خصوصی توییتر را نشان می دهد که در اکتبر 2009 ایجاد شده است.

حساب توییتر با یک امضا

حساب توییتر با یک امضا

کوین تلگراف تایید کرده است که آدرس کیف پول بیت کوین که توسط این ماینر مرموز استفاده می شود، موجودی ندارد. افشای این امضا که به زمان ایجاد بیت کوین برمی گردد، تأیید می کند که کسانی که در ساخت میراث بیت کوین دخیل هستند، اکوسیستم را زیر نظر دارند و در عین حال کنجکاوی عمومی را هر از چند گاهی آزمایش می کنند.

با وجود یک دهه موانع نظارتی و بازارهای نزولی طولانی مدت، بیت کوین توانسته است به طور مداوم بر رسانه ها تسلط داشته باشد. با این حال، کاهش قیمت بیت کوین اکوسیستم استخراج را تحت فشار قرار داده است.

درآمد استخراج بیت کوین به دلار آمریکا در حال حاضر به کمترین میزان در دو سال گذشته یعنی 11.67 میلیون دلار رسیده است که آخرین بار در 2 نوامبر 2020 مشاهده شده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)