منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فیشینگ و سرقت 3.4 میلیون دلار در توکن های GMX

فیشینگ و سرقت 3.4 میلیون دلار در توکن های GMX

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فیشینگ و سرقت 3.4 میلیون دلار در توکن های GMX

یک کاربر ناشناس DeFi قربانی یک حمله فیشینگ شد و 3.4 میلیون دلار در GMX، توکن اصلی صرافی غیرمتمرکز GMX از دست داد. سپس این توکن ها در بازار آزاد فروخته شد.

یکی از مدیران گروه تلگرامی جی ام ایکس با تایید این حادثه فیشینگ، تصریح کرد که این اتفاق ربطی به مشکل امنیتی در خود پلتفرم جی ام ایکس ندارد. هنگامی که از آنها پرسیده شد که چگونه مطمئن بودند که یک هک صورت گرفته است، یکی از مدیران گروه گفت که تیم مستقیماً با قربانی حمله در تماس بوده است.

داده های این زنجیره نشان می دهد که مهاجم در ساعت 19:00 به وقت محلی در 3 ژانویه شروع به برداشت وجوه از کیف پول قربانی کرده است. تحلیلگران امنیتی PeckShield تخمین زدند که مهاجم حدود 3.4 میلیون دلار توکن GMX را به آدرس دیگری ارسال کرده و آنها را به اتریوم تبدیل کرده است. این وجوه دزدیده شده در شبکه اصلی اتریوم در آدرسی قرار دارند که گمان می رود متعلق به هکر است.

چنین حملات فیشینگ در فضای رمزنگاری رایج تر می شود. این حملات همچنان یک مشکل بزرگ باقی می‌مانند، زیرا امضای یک درخواست مخرب می‌تواند منجر به از دست رفتن تمام دارایی‌های ذخیره شده در کیف پول شود. اوایل امروز، یک هکر حدود 175000 دلار NFT در یک حمله فیشینگ با هدف قرار دادن نیکیل گوپالانی، مدیر ارشد اجرایی RTFKT، سرقت کرد، در حالی که یک کاربر رمزارز دیگر چهار NFT CryptoPunk به ارزش بیش از 330،000 دلار از Give Hand به سرقت برد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.