فروپاشی صرافی FTX همه تیم های F1 را تحت تاثیر قرار خواهد داد

فروپاشی صرافی FTX همه تیم های F1 را تحت تاثیر قرار خواهد داد

تاثیر سقوط بازار سهام FTX بر تمام تیم های F1

توتو وولف، میلیاردر اتریشی و مدیر عامل تیم فرمول 1 مرسدس بنز، معتقد است که فروپاشی صرافی ارز دیجیتال FTX می تواند به همه تیم های فرمول 1 آسیب برساند. صرافی FTX به عنوان یکی از حامیان مالی مرسدس عمل می کند و لوگوی آن می تواند باشد. در اتومبیل هایی که توسط لوئیس همیلتون و جورج راسل رانندگی می شوند، دیده می شود. با این حال، تیم مرسدس بنز پس از آشکار شدن مشکلات جدی مبادله FTX در اواسط نوامبر، این معامله را به تعویق انداخت.

یک شکست بزرگ برای کل صنعت

سقوط گسترده صرافی FTX که ماه گذشته اتفاق افتاد همچنان بخش‌های مختلف صنعت کریپتو را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در مصاحبه اخیر، وولف ادعا کرد که این می تواند برای هر تیم F1 دردسر ایجاد کند، زیرا همه آنها به نوعی با صنعت ارزهای دیجیتال مرتبط هستند:

هر تیمی چنین حامیانی دارد و سازمان F1 هم همینطور.بنابراین همه تیم ها تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

مرسدس بنز و صرافی FTX سال گذشته یک قرارداد حمایت مالی امضا کردند تا پلتفرم ارزهای دیجیتال را تبلیغ کنند و نمونه کارها NFT را برای طرفداران به نمایش بگذارند. تیم فرمول 1 مرسدس بنز در ابتدا پس از مشاهده اولین نشانه های مشکل در ماه نوامبر از شریک خود حمایت کرد و متعهد شد که آرم سهام FTX را روی خودروهای خود حفظ کند. با این حال، اندکی قبل از اینکه صرافی برای حمایت از ورشکستگی اقدام کند، تمام روابط خود را با صرافی قطع کرد.

به عنوان اولین قدم، قرارداد همکاری خود را با صرافی FTX به حالت تعلیق درآوردیم. این بدان معناست که این شرکت دیگر از این آخر هفته در اتومبیل‌های مسابقه‌ای و سایر دارایی‌های برند ما ظاهر نخواهد شد. مرسدس اعلام کرد: به نظارت دقیق اوضاع ادامه خواهیم داد.

وولف که خود را حامی قوی فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال نشان داده است، گفت صرافی FTX قبل از سقوط مانند یک شرکت قوی به نظر می رسید. او معتقد است که ورشکستگی آن نه تنها برای ما، بلکه به کل صنعت کریپتو ضربه بزرگی است، در حالی که «کسری هشت میلیارد دلاری» نیاز به قوانین مرتبط در این بخش را نشان می‌دهد. احتمالاً موفق ترین تیم تاریخ فرمول یک، فراری، سال گذشته با شرکت فناوری سوئیسی Velas Network AG برای ایجاد یک NFT برای طرفداران خود شریک شد.

تیم ردبول مکس ورشتاپن در ماه فوریه قراردادی 150 میلیون دلاری با پلتفرم ارزهای دیجیتال Bybit امضا کرد. صرافی به عنوان شریک اصلی تیم مسابقه ای عمل می کند و ابتکارات NFT خود را هدایت می کند و توکن های طرفداران را تبلیغ می کند. همچنین انتظار می رود که راه را برای ورود زنان به فناوری بلاک چین هموار کند.

مک لارن ریسینگ همچنین با صرافی ارزهای دیجیتال OKX قرارداد همکاری امضا کرد و دومین اسپانسر بزرگ این تیم شد. به نوبه خود، صرافی Crypto.com شریک جهانی فرمول 1 است و لوگوی آن در هر مسیر مسابقه قابل مشاهده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.