منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فدرال رزرو نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش داد

فدرال رزرو نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش داد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فدرال رزرو نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش داد

افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو

فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه نرخ بهره اصلی خود را یک چهارم درصد افزایش داد، اما هشدار داد که برای کنترل تورم به “افزایش پایدار” نیاز است. پس از اینکه فدرال رزرو در سال گذشته به سرعت هزینه های استقراض را افزایش داد، حرکت به سمت افزایش یک چهارم واحدی نشان دهنده بازگشت به سرعت آهسته تر و مرسوم تر افزایش نرخ است و منعکس کننده این واقعیت است که به نظر می رسد با شروع کند شدن اقتصاد، تورم به اوج خود رسیده است.

با این حال، فدرال رزرو در بیانیه‌ای اعلام کرد که «تداوم افزایش در محدوده هدف مناسب است» تا اطمینان حاصل شود که فعالیت‌ها را به اندازه کافی مهار می‌کند تا فشار قیمت‌ها را تحت کنترل نگه دارد. این نشان می دهد که بانک مرکزی تمایل دارد در جلسه بعدی خود هزینه های استقراض را افزایش دهد. آخرین افزایش کمیته بازار آزاد فدرال باعث شد که نرخ وجوه فدرال بین 4.5 تا 4.75 درصد باشد که بالاترین سطح از سپتامبر 2007 است.

جی پاول، رئیس فدرال رزرو در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که اگرچه نشانه‌های “دلگرم‌کننده” مبنی بر کاهش فشار قیمت‌ها وجود دارد، سیاست‌گذاران به شواهد بیشتری نیاز دارند تا مطمئن شوند که تورم در مسیر نزولی پایدار قرار دارد. پاول اشاره کرد که مقامات فدرال رزرو بیشتر نگران خطرات کم کاری برای مهار تورم هستند تا اینکه اقتصاد را بیش از حد گسترش دهند. او گفت: «مدیریت ریسک کمی انجام دادن و درک اینکه ما واقعاً به هم نزدیک بوده‌ایم، اما شش یا ۱۲ ماه است که کار را انجام نداده‌ایم، بسیار دشوار است. “اگر ما احساس می کنیم که بیش از حد پیش رفته ایم.” . اگر تورم سریعتر از آنچه ما انتظار داریم کاهش یابد، ابزارهایی داریم که می توانند روی آن کار کنند.

وی افزود: می دانید، کار کاملاً انجام نشده است. . . پس فکر کنم زوده . . “برای اعلام پیروزی خیلی زود است. همچنین به نظر می‌رسد توقف افزایش نرخ بهره و شروع مجدد آن در آینده را رد می‌کند و نشان می‌دهد که بانک مرکزی ترجیح می‌دهد تمام محدودیت‌ها را در یک چرخه رعایت کند. علیرغم اظهارات پاول، بازارها در طول کنفرانس مطبوعاتی و پس از آن افزایش یافتند، زیرا معامله گران بر تعدادی از اظهارات رئیس فدرال رزرو متمرکز شدند، از جمله این واقعیت که او می تواند بگوید “برای اولین بار، کاهش تورم آغاز شده است.”

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.