منو سایت

فایل سکه به فضا می رود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فایل سکه به فضا می رود

بنیاد Filecoin، نهاد حاکم که بر شبکه Filecoin نظارت دارد، در حال پیشبرد برنامه خود برای راه اندازی یک سیستم بایگانی غیرمتمرکز در فضا در سال جاری است.

در این اطلاعیه آمده است که بنیاد FileCoin سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS) را در یک ماهواره لاکهید مارتین در فضا مستقر خواهد کرد. این به دنبال همکاری قبلی بین Filecoin و شرکت فناوری هوافضای ایالات متحده برای طراحی یک سیستم ذخیره سازی فایل غیرمتمرکز برای صنعت فضایی است. مارتا بلچر، رئیس بنیاد FileCoin، در این انتشار گفت:

“با IPFS، داده ها نیازی به برگشت و برگشت به زمین ندارند.”

این راه اندازی اولین نمایش این فناوری خواهد بود. فضاپیمای لاکهید مارتین پس از قرار گرفتن در مدار زمین این آزمایش را انجام خواهد داد. این تست برای ارزیابی موارد استفاده برای ذخیره سازی غیرمتمرکز در فضا استفاده خواهد شد. تاکید ویژه بر قابلیت حیات ارتباطات فضا به زمین با استفاده از IPFS خواهد بود.

IPFS یک سیستم ذخیره سازی و به اشتراک گذاری فایل نظیر به نظیر است. این پروتکل از شناسه های منحصر به فرد برای هر قسمت از محتوا استفاده می کند. گره ها به همتایان خود متصل می شوند و می توانند این شناسه ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. Filecoin، یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز، از IPFS برای پروتکل خود استفاده می کند.

IPFS با ذخیره سازی متمرکز داده های اینترنتی متفاوت است. به جای ارجاع به محتوا توسط شناسه های منحصر به فرد، به محتوا با مکان آن در سرور اشاره می کند. واکشی داده های IPFS شامل اتصال به نزدیکترین گره در شبکه است که دارای شناسه منحصر به فرد محتوای مورد نیاز است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.