منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • صربستان آماده است تا در تحقیقات این دو نفر کمک کند

صربستان آماده است تا در تحقیقات این دو نفر کمک کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
صربستان آماده است تا در تحقیقات این دو نفر کمک کند

دادستان های کره جنوبی می گویند صربستان مایل است به تحقیق درباره Do Quan کمک کند.

دادستان ها در اوایل این ماه به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد رئیس آزمایشگاه Traform Labs، Do Kwon، که با اتهامات کلاهبرداری مربوط به سقوط پروژه 40 میلیارد دلاری ارز دیجیتال Terra Luna خود در ماه مه گذشته مواجه است، به صربستان پرواز کردند.

دادستان‌هایی که در آزمایشگاه Traform و مدیر اجرایی آن تحقیق می‌کنند، گفتند که مقامات صربستان برای یافتن شهروند کره جنوبی معروف به دو کوان، که گمان می‌رود در این کشور اروپایی زندگی می‌کند و به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب است، “فعالانه همکاری” می‌کنند.

دو کوان که نام کاملش کوان دو هیونگ است، اواخر سال گذشته پس از اینکه اینترپل به درخواست کره جنوبی برای دستگیری وی “هشدار قرمز” صادر کرد، خانه خود را در سنگاپور ترک کرد. کوان تمام این اتهامات را که به گفته او انگیزه های سیاسی دارد رد کرده است.

دفتر سئول تأیید کرد که تیمی از دادستان هفته گذشته از صربستان دیدن کردند و با مقامات محلی که پیشنهاد کمک به تحقیقات را ارائه کردند، ملاقات کردند. این تیم شامل دان سونگ هان، مدیر بخش جرایم مالی و اوراق بهادار دادستانی ناحیه جنوبی سئول، و لی جائه هیونگ، مدیر بخش جنایی بین المللی وزارت دادگستری بود. این بازدید ابتدا توسط روزنامه محلی چوسان گزارش شد.

هوانگ سوک جین، استاد امنیت اطلاعات در دانشگاه دونگوک کره جنوبی، گفت که این اقدام نشان دهنده تلاش برای تسریع تحقیقات است و “تحرک قابل توجهی” به تلاش ها برای دستگیری دو کوان اضافه می کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.