منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • صرافی ارز دیجیتال Bithamb به فرار مالیاتی متهم شد

صرافی ارز دیجیتال Bithamb به فرار مالیاتی متهم شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
صرافی ارز دیجیتال Bithamb به فرار مالیاتی متهم شد

اتهام فرار مالیاتی علیه صرافی ارز دیجیتال Bithamb

بر اساس گزارش‌ها، خدمات مالیاتی ملی کره جنوبی (NTS) صرافی ارزهای دیجیتال BitHomb و BitHomb Holdings را با بررسی مالیاتی ویژه بررسی کرده است تا مشخص کند که آیا پلتفرم ارز دیجیتال با قوانین مالیاتی محلی مطابقت دارد یا خیر. مقامات همچنین کانگ جونگ هیون (که گفته می شود مالک واقعی صرافی است) و خواهرش کانگ جی یون را جستجو کردند.

سوالات مالیاتی برای بیت هامب

طبق گزارش‌های اخیر، چهارمین دفتر تحقیقات منطقه‌ای اداره مالیات سئول بررسی خواهد کرد که آیا صرافی ارز دیجیتال Bithumb در فرار مالیاتی دخالت دارد یا خیر. شایان ذکر است که این واحد فقط به پرونده های مالیاتی خاص می پردازد.

سرویس مالیاتی ملی کره جنوبی ظاهراً پس از بررسی تراکنش های بین المللی و داخلی این شرکت، عملیات مالیاتی صرافی ارزهای دیجیتال Bithub را تأیید کرده است. مقامات در مورد فعالیت های کانگ جونگ هیون (مالک ادعایی شرکت) و خواهر کوچکترش کانگ جی یون تحقیق بیشتری خواهند کرد.

چندین منبع نشان دادند که جونگ هیون بزرگترین سهامدار Bithum است. با این حال، او برای حفظ مشخصات، بیشتر علایق تجاری، املاک و بسیاری از وسایل نقلیه خود را به نام خواهر و برادرش ثبت کرده است. مطبوعات کره جنوبی اخیرا فاش کردند که این مرد مرموز با پارک مین یونگ (یکی از مشهورترین بازیگران زن محلی) در ارتباط است.

مقامات تحقیقات مالیاتی مشابهی را در سال 2018 در مورد صرافی ارزهای دیجیتال Bithub انجام دادند. در این مدت، آنها 80 میلیارد وون (بیش از 64 میلیون دلار) مالیات بر درآمد دریافت کردند.

بر اساس گزارش های قبلی، معاون آقای پارک در نزدیکی خانه اش در سئول جسد پیدا شد، در حالی که تحقیقات اولیه هیچ نشانه ای از قتل احتمالی پیدا نکرد. شرکت او یکی از بزرگترین سهامداران هلدینگ Bithamb است.

آقای پارک با اتهامات متعددی مبنی بر سرقت وجوه مشتریان و دستکاری قیمت سهام مواجه شده است، در حالی که سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی ارزهای دیجیتال FTX، ظاهرا در حال مذاکره پیشرفته برای خرید صرافی است.

گزارش دیگری نشان داد که لی جونگ هون، رئیس سابق پلتفرم ارزهای دیجیتال کره جنوبی، قانون تشدید مجازات برای جرایم اقتصادی خاص را نقض نکرده و از کیم بیونگ گان 112 میلیارد وون (87.5 میلیون دلار) کلاهبرداری کرده است. اگر مجرم شناخته شود، ممکن است به هشت سال زندان محکوم شود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.