منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شمارش معکوس تا اوایل سال 2023؛ بیت کوین و یک رکورد جدید

شمارش معکوس تا اوایل سال 2023؛ بیت کوین و یک رکورد جدید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شمارش معکوس تا اوایل سال 2023؛ بیت کوین و یک رکورد جدید

با نزدیک شدن به سال جدید، نشانه های نزولی و صعودی در چشم انداز بلندمدت بیت کوین وجود دارد. تاکنون، بیت کوین رکورد نزولی جدیدی را در نمودار 3 ماهه خود ثبت کرده است و ممکن است برای اولین بار در اواخر سال 2023 یک رویداد نزولی دیگر را در نمودار 1 ساله خود نشان دهد.

به گزارش ارزدیجیتال، کمتر از 24 ساعت مانده به پایان سال سخت ارزهای دیجیتال 2022 و آغاز سال 2023، یک علامت نزولی در نمودار 3 ماهه بیت کوین مشاهده می شود که مانند آن از زمان گذشته تا کنون دیده نشده است. آغاز معامله این ارز دیجیتال در صرافی ها.

همانطور که از تصویر زیر مشخص است، بیت کوین برای اولین بار در تاریخ در آستانه ثبت چهار شمع نزولی فصلی (3 ماهه) متوالی است و تا ساعاتی دیگر سرنوشت این کندل مشخص خواهد شد. تنها راه برای جلوگیری از ثبت این رکورد خرس این است که شمع این فصل بیت کوین در جایی بالاتر از قیمت افتتاحیه (شروع کندل) 19400 دلار بسته شود، که البته بعید به نظر می رسد.

شمارش معکوس تا اوایل سال 2023؛  بیت کوین و یک رکورد جدید
نمودار لگاریتمی قیمت بیت کوین در نمای 3 ماهه.

جدا از این علامت نزولی بی سابقه، یک چیز دلگرم کننده در مورد سال 2023 وجود دارد و آن این است که بیت کوین هرگز در تاریخ خود دو کندل نزولی یک ساله متوالی را ثبت نکرده است. این بدان معناست که هرگز اتفاق نیفتاده است که عملکرد سالانه این ارز دیجیتال برای دو دوره متوالی منفی باشد.

شمارش معکوس تا اوایل سال 2023؛  بیت کوین و یک رکورد جدید
نمودار لگاریتمی قیمت بیت کوین در نمای 12 ماهه.

دو نمودار بالا لگاریتمی هستند. یعنی بهتر نشان دادن نوسانات به جای تغییرات خود قیمت ها، درصد تغییرات قیمت ها لحاظ شده است. با این حساب، باید گفت که سال 2022 بدترین سال نزولی در تاریخ بیت کوین نیست، برخلاف آنچه بسیاری از معامله گران با تجربه کمتر معتقدند.

همانطور که از نمودار بالا مشخص است، افت قیمت در سال 2018 معادل 73 درصد و کمی بیشتر از افت 64 درصدی بیت کوین در سال جاری است. علاوه بر این، پس از ثبت هر کندل نزولی سالانه در نمودار بیت کوین، قیمت در سال بعد به طور متوسط ​​105 درصد افزایش یافته است.

با این حال، از آنجایی که نمی توان آینده را صرفاً بر اساس گذشته، که تاریخ نه چندان طولانی بیت کوین است، پیش بینی کرد، باید این احتمال را بپذیریم که سال 2023 با اولین شمع های نزولی یک ساله متوالی در این دوره، تا حدودی غافلگیرکننده خواهد بود. ، ثبت شود