منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شمارش معکوس برای بزرگترین کاهش سختی استخراج بیت کوین در سال 2022. آیا استخراج سود بیشتر می شود؟

شمارش معکوس برای بزرگترین کاهش سختی استخراج بیت کوین در سال 2022. آیا استخراج سود بیشتر می شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شمارش معکوس برای بزرگترین کاهش سختی استخراج بیت کوین در سال 2022. آیا استخراج سود بیشتر می شود؟

تنظیم مجدد سختی استخراج بیت کوین که در عرض 3 روز اتفاق می افتد، ممکن است بزرگترین کاهش سختی در سال جاری باشد. این تغییر قابل توجه می تواند فعالیت ماینرها را در شرایط دشوار فعلی آسان تر از قبل کند.

به گزارش «The Block»، سختی استخراج بیت کوین در روز سه شنبه هفته جاری بازنشانی می شود و بر اساس برآوردها، پیش بینی می شود سختی استخراج این ارز دیجیتال در این مدت بین 8 تا 7 درصد کاهش یابد. پلتفرم‌هایی که تغییرات این درصد را پیش‌بینی می‌کنند، از جمله Luxor، Braiins و Bitrawr، به ترتیب، سختی استخراج 7.98، 7.9 درصد و بین 7.9 تا 7.5 درصد را در این دوره انتظار دارند.

این تخمین ها ممکن است در روزهای باقی مانده تا دوره جدید تغییر کنند و تغییرات آنها به تعداد ماینرهایی که در آن دوره روشن یا خاموش شده اند بستگی دارد. با این حال، تصویری که این تخمین ها به ما می دهند، نمایانگر خوبی از وضعیت فعلی صنعت معدن است.

بسیاری از ماینرها قبلاً متحمل ضرر شده اند. یکی از بزرگترین آنها از نظر هش، Core Scientific Group است که به گفته مدیرانش ممکن است به زودی اعلام ورشکستگی کند. فعالان صنعت معدن متاثر از افزایش هزینه های انرژی و کاهش قیمت بیت کوین فشارهای زیادی را در این مدت متحمل شده اند و ظاهرا برخی گروه ها با بحران نقدینگی و بدهی های سنگین مواجه هستند.

اتان ورا یکی از مدیران مجتمع اقصر گفت:

تنظیم مجدد سختی استخراج بیت کوین در این مدت با کاهش قابل توجهی همراه خواهد بود و دلیل آن این است که قیمت هش همزمان با منفی شدن سودآوری استخراج به سطوح مقاومتی خود می رسد.

قیمت هش یا قیمت هش درآمدی است که ماینرها به ازای هر واحد نرخ هش (مثلاً تراش در ثانیه) برای یک دوره زمانی معین (مثلاً یک روز) کسب می کنند.

شمارش معکوس برای بزرگترین کاهش سختی استخراج بیت کوین در سال 2022.  آیا استخراج سود بیشتر می شود؟
نمودار قیمت هش بیت کوین.

ورا افزود:

بسیاری از ماینرها که اکنون در وضعیت هرج و مرج هستند، دکل های خود را تعطیل می کنند و به جای دیگری نقل مکان می کنند. [با هزینه انرژی کمتر] و این جریان فشار رو به پایین بیشتری بر سفتی وب وارد می کند.

جف بورکی، معاون توسعه تجارت در Foundry می گوید:

کاهش [شدید] مشکل استخراج بیت کوین در این دوره نتیجه تعطیلی ماینرها به دلیل عدم سودآوری بود.

ویلیام فاکسلی، مدیر رسانه‌ی Compass Mining گفت:

من انتظار دارم که شاهد کاهش دیگری در دشواری استخراج باشیم. از آنجایی که فروش دستگاه های ماینینگ با قیمت های فعلی به صرفه نیست. بسیاری از ماینرهای مدل S19J Pro دیگر در شرایط فعلی کارایی ندارند.

با افزایش عرضه دستگاه های ASIC در بازار، قیمت این ماینرها نسبت به آذرماه سال گذشته حدود 80 درصد کاهش یافته است.

شمارش معکوس برای بزرگترین کاهش سختی استخراج بیت کوین در سال 2022.  آیا استخراج سود بیشتر می شود؟
نمودار قیمت ماینرهای مختلف به ازای هر بیت قدرت پردازشی و بازده انرژی.

همچنین بخوانید : قیمت ماینر در بازار ایران; عوامل موثر بر هزینه دستگاه استخراج

سختی شبکه در واقع درجه سختی یا پیچیدگی فرآیندهای مربوط به استخراج بیت کوین است که تقریباً هر دو هفته یک بار (هر بلاک ۲۰۱۶) به طور خودکار مطابق با کل هش ریست می شود. لازم به ذکر است که نرخ هش بیت کوین نسبت به دوره تنظیم مجدد قبلی در 20 نوامبر (29 آبان) بیش از 7 درصد کاهش یافته است. بیشترین کاهش سختی در سال 2022 نیز مربوط به جولای است که با کاهش 5.01 درصدی این درصد همراه بود.

کاهش دشواری استخراج تا این حد ممکن است فضای تنفسی را برای ماینرها در شرایط دشوار فعلی فراهم کند.

ویرا در این رابطه گفت:

این کاهش دشواری به نفع ماینرهایی خواهد بود که هزینه های عملیاتی پایین و ریگ های با کارایی بالا دارند و می توانند هزینه هش پایین را در این شرایط مدیریت کنند.

تغییر سختی استخراج در این دوره کاملاً با افزایش سختی در ابتدای اکتبر در تضاد است. کوین ژانگ، نایب رئیس مجتمع ریخته گری، دلیل این افزایش سختی در اوایل پاییز را ملایم بودن دما در تابستان امسال عنوان کرد و به همین دلیل معدنچیان این دوره را فرصت مناسبی برای فعالیت در کنار کاهش دمای هوا می دانند. محدودیت های عملیاتی

علاوه بر این، نسل جدید ماینرهای بیت کوین، از جمله Antminer S19 XP با قدرت پردازش 140 تراهرتز، در حال حاضر در مزارع ماینینگ مستقر شده اند.

ورا در پایان افزود:

نیمه اول سه ماهه چهارم 2022 شاهد انتشار نسل جدیدی از ماینرهای بیت کوین و استقرار آنها در مزارع استخراج بود. رویدادی که با هزینه مزارع با دستگاه های قدیمی و گران قیمت تمام می شود.