منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شرکت معدنی Ker Scientific 37 هزار معدنچی را تعطیل کرد

شرکت معدنی Ker Scientific 37 هزار معدنچی را تعطیل کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شرکت معدنی Ker Scientific 37 هزار معدنچی را تعطیل کرد

شرکت معدنی Ker Scientific 37 هزار معدنچی را تعطیل کرد

شرکت استخراج بیت کوین Core Scientific بیش از 37000 دستگاه ماینینگ را که برای شرکت ورشکسته سلسیوس کار می کردند تعطیل کرده است. در 3 ژانویه، Kerr Scientific دستور پیشنهاد تجدید نظر شده ای را ارائه کرد که در آن بیان می کرد که تمامی تاسیسات معدنی متعلق به سلسیوس از 3 ژانویه 2023 بسته می شود. در 19 اکتبر، Kerr Scientific سلسیوس را به پرداخت نکردن قبوض برق خود متهم کرد، و بعداً عدم پرداخت را به عنوان یک اقدام عنوان کرد. عامل اصلی مشکلات نقدینگی که منجر به تشکیل پرونده ورشکستگی بخش 11 بیت کوین ماینینگ در 21 دسامبر شد.

در 28 دسامبر، شرکت معدنی Kerr Scientific درخواست فسخ قراردادهای سلسیوس را داد و ادعا کرد که این شرکت در پرداخت قبوض برق خود، قرارداد خود را نقض کرده است. طبق اسناد دادگاه، ظاهراً این فسخ به Kerr Scientific اجازه می‌دهد تا ۲ میلیون دلار درآمد ماهانه از فضایی که در حال حاضر توسط سکوهای معدنی سلسیوس اشغال شده است، کسب کند. مفاد قرارداد به Kerr Scientific اجازه می دهد تا بخشی از هزینه های برق خود را به درجه سانتیگراد تغییر دهد که از زمان حمله روسیه به اوکراین به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

شاخص نرخ هش بیت کوین

شاخص نرخ هش بیت کوین

پوشش هزینه های برق افزایش یافته تا 28 دسامبر برای Kerr Scientific نزدیک به 7.8 میلیون دلار هزینه داشت و شرکت معدنی خاطرنشان کرد که نمی تواند هزینه های برق پرداخت نشده سلسیوس را جذب کند. هزینه های تولید برای ماینرها افزایش یافته در حالی که قیمت بیت کوین کاهش یافته است. عدم سودآوری این شرکت ماینینگ در کنار هزینه های توسعه باعث شد بسیاری از ماینرهای بیت کوین تا پایان سال 2022 با مشکل مواجه شوند و در نتیجه قیمت سهام اکثر آنها کاهش یابد.

عملکرد سهام شرکت های استخراج بیت کوین

عملکرد سهام شرکت های استخراج بیت کوین

Kerr Scientific شاهد کاهش 99.15 درصدی قیمت سهام خود در سال بوده است، در حالی که Iris Energy و Riot Blockchain به ترتیب شاهد کاهش 91.79 درصدی و 85.09 درصدی بوده اند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.