منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شرکت استخراج بیت کوین بدهی خود را با ماینر تسویه می کند

شرکت استخراج بیت کوین بدهی خود را با ماینر تسویه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شرکت استخراج بیت کوین بدهی خود را با ماینر تسویه می کند

شرکت استخراج بیت کوین Kerr Scientific بدهی خود را با یک ماینر تسویه کرده است

Core Scientific که زمانی یکی از برجسته‌ترین شرکت‌های استخراج بیت‌کوین بود، قراردادی را با گروه سرمایه‌گذاری دیجیتال نیویورک (NYDIG) امضا کرد تا 27403 دستگاه ماینینگ خود را برای پرداخت 38.6 میلیون دلار بدهی معوق تامین کند. این شرکت چند روز قبل از کریسمس 2022 اعلام ورشکستگی کرد.

به دنبال راهی برای خروج

طبق یک پرونده در دادگاه ورشکستگی ناحیه جنوبی تگزاس، Kerr Scientific موافقت کرده است که بیش از 27000 دکل معدنی خود (حدود 18 درصد از کل تجهیزات خود) را برای پرداخت بدهی خود به NYDIG بدهد. این معامله قبل از رسمی شدن باید به تایید مقامات مربوطه برسد.

Kerr Scientific استدلال کرده است که این ماینرها دیگر برای تجارت آن مهم نیستند و بر اهمیت بازپرداخت وام تاکید می کند. در سال 2020، این شرکت برای گسترش تجارت خود، 77.5 میلیون دلار از شرکت مدیریت سرمایه گذاری وام گرفت. با این حال، به دلیل کاهش سود ناشی از بازار نزولی، تسویه بدهی خود را تا پایان سال 2022 متوقف کرد. زیان خالص ماینر در سه ماهه سوم سال 2022 به 1.7 میلیارد دلار رسید. این ماینر تقریباً 8000 بیت کوین (تقریبا کل موجودی خود) را به فروش رساند. سرپا بمانید، اما این مانع از ورشکستگی شرکت استخراج بیت کوین نشد.

قیمت پایین کریپتوکارنسی (در مقایسه با رونق سال 2021) و افزایش هزینه های انرژی، شرکت استخراج بیت کوین Kerr Scientific را بر آن داشت تا در اواخر دسامبر برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 اقدام کند. با اعلام این خبر، سهام آن به 0.05 دلار سقوط کرد. با این حال، بهبود بازار ارز دیجیتال در ابتدای سال 2023 منجر به افزایش قیمت سهام CORZ شد. ارزش سهام در حال حاضر تقریباً 0.47 دلار است (افزایش 840 درصدی نسبت به دسامبر).

استخراج بیت کوین با وجود ورشکستگی ادامه دارد

علیرغم مشکلات، این شرکت مستقر در ایالات متحده 1356 بیت کوین در نوامبر و 1435 بیت کوین در دسامبر تولید کرد. قدرت ماینینگ آن در آخرین ماه سال 15.7 EH/s بود، در حالی که برای 30 روز گذشته 15.4 EH/s بود. این همزمان با قصد شرکت برای ادامه تولید بیت کوین برای بازپرداخت طلبکاران خود است. Kerr Scientific همچنین 500 میلیون دلار سرمایه به رهبری غول‌های مالی مانند BlackRock، Ibex Investors، Kensico Capital و Apollo Capital دریافت کرد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.