منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شاخص ترس و طمع بیت کوین پس از 9 ماه از منطقه ترس خارج شد

شاخص ترس و طمع بیت کوین پس از 9 ماه از منطقه ترس خارج شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شاخص ترس و طمع بیت کوین پس از 9 ماه از منطقه ترس خارج شد

پس از چند ماه، دیروز (15 ژانویه) شاخص ترس و طمع بیت کوین از منطقه ترس خارج شد و به قلمروی بی طرف منتقل شد.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، این شاخص دیروز به سطح خنثی 52 رسید که بالاترین مقدار از 5 آوریل 2022 است. این اتفاق پس از افزایش 24 درصدی قیمت بیت کوین (BTC) در هفت روز گذشته رخ داد. .

شاخص ترس و طمع در ژوئن 2022 به کمترین حد خود در چندین سال گذشته (9) رسید. از آن زمان، این شاخص بین 20 تا 30 – حد ترس شدید – در نوسان بوده است. علاوه بر این، طولانی ترین روند مداوم “ترس شدید” در سال 2022 ثبت شد.

شاخص ترس و طمع ورودی‌های خود را از منابع مختلفی مانند نوسانات فعلی، حرکت و حجم بازار، رسانه‌های اجتماعی و داده‌های روند موتور جستجوی گوگل دریافت می‌کند. سپس این داده ها در فرآیندی به یک عدد منحصر به فرد تبدیل می شوند که برای خلاصه کردن چشم انداز احساسات بازارهای بیت کوین و ارزهای دیجیتال استفاده می شود.

این شاخص پنج حوزه کلی از ترس شدید تا طمع شدید را پوشش می دهد. Extreme Greed آخرین بار در اکتبر 2021 دیده شد.

در زمان نگارش این مقاله، شاخص دوباره وارد محدوده 45 و ترس شده است که نشان می دهد هنوز اعتماد به طور کامل به بازار بازنگشته است.

در همین حال، قیمت خرید بیت کوین با 12 روز افزایش متوالی، طولانی ترین روند تاریخ خود را ثبت کرد. این دارایی از ابتدای سال جاری تا کنون 28 درصد افزایش ارزش داشته و به محدوده قیمتی قبل از سقوط بورس FTX رسیده است.

این تغییر ارزش باعث تغییرات زیادی در شاخص های تحلیلی مانند شاخص توان نسبی شده است. تجزیه و تحلیل بیت کوین نشان می دهد که RSI به بالاترین سطح خود در چهار سال گذشته رسیده است.

خوانش RSI بالا می تواند تأیید کند که دارایی مورد نظر به بیش از حد خرید رسیده است و یک اصلاح قیمت در راه است.

برخی تحلیلگران بر این باورند که رشد فعلی بیت کوین یک «تله گاو نر» است، اما ادامه این رشد برخی را متقاعد کرده است که این روند ادامه خواهد داشت.

(1 امتیاز) – 5.5