منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شاخص ترس و طمع بیت کوین بعد از 10 ماه “طمع” را نشان می دهد

شاخص ترس و طمع بیت کوین بعد از 10 ماه “طمع” را نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شاخص ترس و طمع بیت کوین بعد از 10 ماه "طمع" را نشان می دهد

شاخص ترس و طمع، معیاری برای سنجش احساسات عمومی نسبت به بیت کوین، برای اولین بار از 30 مارس 2022 وارد منطقه “طمع” شد. این مشکل ممکن است نتیجه افزایش قیمت ارز دیجیتال اصلی در ماه اول باشد. سال و به طور کلی احیای بازار ارزهای دیجیتال.

بازگشت به بیت کوین “طمع”.

با وجود بحران اقتصادی که در سراسر جهان گسترش یافت، بیت کوین سال را با موفقیت آغاز کرد. در حال حاضر حدود 23000 دلار (طبق گزارش CoinGecko) معامله می شود که در مقایسه با آخرین روز سال 2022، 40 درصد افزایش داشته است.

شاخص ترس و طمع بیت کوین به عنوان شاخصی از تمایل سرمایه گذاران فعلی نسبت به دارایی دیجیتال عمل می کند. این شاخص به دلیل طولانی شدن بازار نزولی و ورشکستگی ها و رسوایی های متعدد در صنعت کریپتو برای چندین ماه در منطقه “ترس” یا “ترس شدید” گیر کرده بود. با این حال، به نظر می رسد افزایش قیمت این دارایی روند را معکوس کرده است و امروز (27 ژانویه) معیار از 55 “طمع” حکایت داشت. آخرین باری که شاخص به این سطح رسید تقریباً ده ماه پیش بود.

بیت کوین

شاخص ترس و طمع بیت کوین

شایان ذکر است که اعتماد رو به رشد در میان سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال نباید به طور مستقیم به عنوان یک کاتالیزور برای یک روند صعودی مجدد تلقی شود. در واقع، معیار در حالت «ترس» یا «ترس شدید» می‌تواند به معنای یک فرصت خرید خوب باشد، در حالی که طمع می‌تواند به این معنا باشد که بازار در انتظار اصلاح است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.