منو سایت

سولانا از دیدگاه ویتالیک بوترین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سولانا از دیدگاه ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین از اتریوم درباره آینده سولانا اظهار نظر می کند

شبکه Solana در خط مقدم سقوط بازار سهام FTX در ماه گذشته قرار داشت و ضربه قابل توجهی از پرونده ورشکستگی شرکت وارد کرد. پروژه ها از آن زمان شبکه Solana را ترک کردند و توکن اصلی آن بخش قابل توجهی از ارزش خود را از دست داد. جالب اینجاست که بلاک چین سولانا که زمانی به عنوان قاتل اتریوم شناخته می شد، توسط ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم پشتیبانی می شود. بوترین در یک پست توییتری در 29 دسامبر گفت که تحولات اخیر در صنعت کریپتو، بازیگران بد را از اکوسیستم بیرون رانده است و افزود که این شبکه اکنون شانس بیشتری برای پیشرفت در آینده دارد.

ورشکستگی صرافی FTX به بلاک چین سولانا رسیده است

سولانا، که خود را مقیاس‌پذیرترین پروتکل صنعت توصیف می‌کند، در میان لیست بلندبالایی از شرکت‌هایی بود که به دلیل روابط قوی با شرکت بازرگانی Alameda Research، از فروپاشی بورس FTX آسیب دیدند. بر اساس یک پرونده مالی فاش شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار، توکن اصلی شبکه، SOL، یکی از آلتکوین‌های متعلق به سام بنکمن فرید، بنیانگذار صرافی FTX و آلامدا ریسرچ بود که پیش از سقوط ناگهانی آن، ریاست آن را کارولین آلیسون بر عهده داشت. و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، Alameda تقریباً 1.2 میلیارد دلار توکن SOL دارد.

پس از انتشار خبر ورشکستگی صرافی FTX در 11 نوامبر، توکن سولانا با کاهش شدید روبرو شد. سولانا در همان ماه از 22 دلار به 14 دلار کاهش یافت و دیروز به 8 دلار رسید. این توکن در حال حاضر دارای ارزش بازار 3.5 میلیارد دلاری است که بر اساس CoinMarketCap، آن را به عنوان هفدهمین دارایی بزرگ ارزهای دیجیتال رتبه بندی می کند.

ویتالیک بوترین معتقد است که SOL هنوز ارزش ذاتی دارد

با وجود چالش‌های موجود در اکوسیستم سولانا، ویتالیک بوترین معتقد است که این پروتکل هنوز ارزش ذاتی دارد و می‌تواند در وضعیت فعلی خود زنده بماند. یکی از بنیانگذاران اتریوم فاش کرد که اگرچه ارزیابی این پلتفرم از بیرون برای او دشوار است، اما معتقد است که سولانا تیم قدرتمندی دارد که از این پروژه حمایت می کند. برخی از افراد باهوش به من می گویند که سولانا یک جامعه توسعه دهندگان هوشمند جدی دارد و اکنون که پول دلالان از بازار رفته است، بلاک چین آینده روشنی دارد.

گفتن از بیرون برای من سخت است، اما امیدوارم جامعه شانس رشد خود را داشته باشد.

ویتالیک بوترین – 29 دسامبر 2022

مانند بوترین، بنیانگذار و مدیر عامل سولانا، راج گوکال، در توییت قبلی گفت که لحظه حساس پروتکل به پایان خواهد رسید. وی خاطرنشان کرد: چالش های اخیر این پروژه نیز مانند چالش های قبلی پیچیده است. با این حال، سولانا اکنون یک تیم بزرگ و اختصاصی برای مبارزه با مخمصه فعلی دارد. در حالی که مشخص نیست این تیم چگونه قصد دارد پروژه را احیا کند، یکی از کاربران توییتر ادعا کرد که این بازگشت شبیه به بازیابی اتریوم در سال 2018 خواهد بود. ماه گذشته، آناتولی یاکوونکو، مدیر عامل آزمایشگاه سولانا، خاطرنشان کرد که این پروژه از سال 2018 بر بازار نزولی غلبه کرده است. و اینکه ذخایر شرکت اکنون برای حفظ نرخ سوزاندن رمز سولانا برای 30 ماه آینده کافی است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.